В субботу в Большом зале Одесского училища искусств и культуры имени К. Данькевича Одесский областной центр украинской культуры и благотворительный фонд «Родной край» провели II областной фестиваль «Рождественские песнопения».
1908 року співробітник французької кінофірми Пате, уродженець Катеринослава (тепер Дніпропетровськ) Данько Сахненко заснував власне кіновиробництво. Почав він знімати документальні кінофільми, а по недовгому часі приступив до випуску художніх кінофільмів українською мовою. Д. Сахненко був і спонсором, й адміністратором, і оператором. На посаду режисера запросив Миколу Карповича Садовського (Тобілевича). Перші художні кінострічки за вкраїнською класикою принесли успіх...
До 75-лiття вiдомого українського поета, перекладача, лiтературознавця i громадського дiяча Анатолiя Глущака. Знаємося з Анатолiєм Степановичем бiльше пiвстолiття, тому маю право твердити, що вiн владає, можливо, найвищою якiстю для творця i особистостi, — поет завжди належав сам собi, себто, був i є самодостатнiм. I чи не з цiєї початкової максими зачинається свобода духу та нацiї, котрiй належить сам поет.
Іван Максимович Лисенко є автором низки ґрунтовних видань, присвячених визначним діячам української культури ХХ століття. Дослідник особливу увагу приділяє світочам літератури і музики, чия творчість і фахова діяльність несправедливо, з політичних міркувань замовчувалася радянською владою. Наприклад, в лисенківському енциклопедичному «Словнику співаків України» з більш як чотирьохсот персоналій добра половина — це матеріали про репресованих мистців або тих, хто успішно вершив творчу кар’єру в еміграції.
В небеснiм реєстрi менi пiдгадають замiну. Я цьому нетязi найлегшi грiхи заповiм, — Бо вiку торби i гнуть, i печалять камiнно. Сльоза поза тим, що ти був на свята молодим.
Державне агентство України з питань кіно- відмовило у видачі прокатних посвідчень чотирьом російським стрічкам: фільмам «Мами-3» Георгія Малкова та Еміля Нікогосяна, «Тарас Бульба» Володимира Бортко, а також телесеріалам «Кремінь» і «Кремінь-2» Володимира Єпіфанцева та Олександра Аншютца. Таке рішення ухвалено на підставі висновку Експертної комісії з питань розповсюдження та демонстрування фільмів, повідомляють в прес-службі Держкіно.
В большом зале ОНМА им. Неждановой 25 декабря состоялось премьерное исполнение произведения современного британского композитора и дирижера Боба Чилкотта «Двенадцать дней Рождества».
Пятнадцатый детский музыкальный конкурс-биеннале на призы газеты «Вечерняя Одесса» прошел с 24 по 26 декабря. Награждение победителей и концерт лауреатов и членов жюри состоялись 27 декабря в Золотом зале Литературного музея.
Двухсотлетие со дня рождения великого Кобзаря отмечалось в Украине более скромно, чем могло быть в мирное время. 2014-й есть основания назвать многотрудным, тревожным, огневым. Но нельзя забывать, что дух Кобзаря неотлучно витал на Евромайдане, в зной и стужу поддерживал наших воинов на блокпостах, его стихи появлялись на передовой вместе с волонтерами — на детских рисунках и в письмах.
Выдающемуся актеру Одесского театра музыкальной комедии, звезде жанра музыкальной комедии, народному артисту СССР Михаилу Водяному 23 декабря исполнилось бы 90 лет. Эту дату в театре, носящем его имя, отметили спектаклем «Бал в честь короля».