В Большом зале Одесской национальной музыкальной академии имени А. В. Неждановой состоялся юбилейный концерт «Кафедра оперной подготовки представляет!..», посвященный 65-летию кафедры. Участие в концертной программе принимали студенты-вокалисты I—III курсов и подготовительного отделения. Ведущая концерта, заведующая кафедрой оперной подготовки, доцент, заслуженная артистка Украины Алина Семенова напомнила собравшимся...
Именно так: «Еще раз о любви» — организаторы решили назвать конкурс памяти великого румынского поэта Михая Эминеску, в наследии которого множество прекрасных лирических стихов. Инициаторами выступили общественная организация «Интеллектуальный форум» и Генеральное консульство Республики Румынии в Одессе. Конкурс поддержал акционерный банк «Пивденный», учредивший денежные премии для победителей.
Экспозиция пейзажной живописи Дмитрия Жижина открылась 24 ноября в арт-гостиной лингвистического центра на ул. Маразлиевской, 10. Автор, выпускник сначала Одесского «худграфа» в пединституте, а затем — факультета графики в художественном институте имени И. Репина в Ленинграде, преподает в Одесской государственной академии строительства и архитектуры. Д. Жижин известен, главным образом, как тонкий мастер акварели...
В выставочном зале Одесского историкокраеведческого музея 20 ноября состоялось открытие персональной выставки Анжелы Голодецкой с мифопоэтическим названием «Сон о Небе». В экспозицию вошли 29 художественных работ, выполненных в техниках росписи по ткани (батик), а также масляной и акриловой живописи.
В царській Росії відзначати сторічний ювілей Тараса Шевченка було офіційне заборонено. Хоча демократично налаштована інтелігенція, студентство не лише в обох тодішніх столицях імперії, але й у глибинці — від західних земель до Зеленого Клину на Далекому Сході, на Кавказі й середньоазійських територіях вшанували пам’ять і творчість Кобзаря — всупереч цензурним й адміністративним утискам.
Свято й безмежно боляче думати-згадувати про славного Григора Тютюнника, одного з найбільших майстрів прози ХХ ст. Такого, красиво-неповторного і трагічного водночас вже нема й не буде в нашій катованій, але не скореній Україні. Хіба що тільки в духовних небесах нації, себто, в ноосфері полишився слід лету цього гордовитого птаха. Яструбиний профіль. Яструбиний (себто сміливий, а не хижий), вдивовиж аналітичний розум і характер.
Післязавтра у Києві зберуться делегати позачергового з’їзду Національної спілки письменників України. Творча організація літераторів переживає гостру кризу від початку нового століття. Зруйнована випробувана часом її структура (ліквідовані літературний фонд, бюро пропаганди творчих досягнень поетів, прозаїків, драматургів, перекладачів), занижені критерії прийому до НСПУ, втрачено більшість будинків творчості, письменницьку поліклініку у столиці. Карикатурна політизація керівних органів спілки, низки обласних її підрозділів (зокрема Одеської) призвела до вихолощення творчої складової спільноти, відкрила «перспективи» для пристосуванців, демагогів і авантюристів.
Автор мiнiатюр — директор методичного центру художньо-естетичного виховання дiтей та молодi Пiвденноукраїнського педагогiчного унiверситету iменi К. Д. Ушинського. «Гiркi родзинки» вибране з однойменного роздiлу у третiй збiрцi гумору нашого земляка.
Другого грудня широко знаному поетові та публіцисту Петрові Осадчуку виповнювався б прикметний ювілей — 77 років. Але його серце зупинилося під ранок 8 жовтня у спеціалізованій клініці столичного інституту імені М. Амосова... Нема сумніву, що покійного згадуватимуть, цитуватимуть на позачерговому з’їзді письменників України.
Спроба сповiдi...