За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Основатель — Александр Доль

№55—56 (11045—11046) // 20 мая 2021 г.
Основатель — Александр Доль

Основатель - Олександр Вікторович Доль (народився 28 жовтня 1988 року, м. Болград, Одеська область) — український реп-виконавець та автор пісень, соліст групи «Перелом» та екс-фронтмен групи «13-й район». Організатор реп-фестивалю BadBalanceOpenRap-2019, а в 2020му році – організатор фестивалю RapMania-2020. Ці події значно вплинули на розвиток одеського хіп-хопу. За версією Телеграм-канал «Одесса — столица Хип-Хопа» Основателя вважають одним із найзначніших у своїй ніші.

1 січня 2021 року стає учасником лейблу 100pro, 2 березня 2021 року Олександр створює свій лейбл - «Объединённый Перелом».

У складі реп-групи «Перелом» записав спільний трек «Віра» (Вера - відеокліп на трек вийшов у 2021 році) з одними із перших виконавців і засновником російського репу в СРСР Владом Валовим (Bad Balance) і Альбертом Красновим (Bad Balance).

Працює над спільним треком з Нигативом — екс-фронтменом реп-групи «Триада», учасником проекту ТП «Барада». Також паралельно ведуться роботи у підготовці нової композиції з АрХангелом (Микита Дрожжин) та окремої композиції з українською співачкою Солохою.

25 грудня 2020 року в складі реп-групи «Перелом» (Основатель і Элиах) випустили спільний з репером MIDIBlack трек «Відверто» (Откровенно).

Біографія:

Батько Олександра — Віктор Доль, військовий повітрянодесантних військ. Мати — Інна Доль (дівоче прізвище — Бербат), підприємець. Все дитинство Олександр провів в рідному місті, закінчив Болградський ліцей № 4 (1996—2006 рр).

З юних років Олександр Доль захоплювався реп-музикою. У 2000-х роках обладнав власну домашню студію звукозапису, де почав створювати свої перші композиції і записувати альбоми. У юнацькі роки Олександр разом з командою просували хіп-хоп рух в Одеській області через графіті, що призводило до конфліктів з іншими неформальними субкультурами. У рідному Болграді жодного урочистого міського заходу не обходилось без «13-го району». Про творчість хлопців часто згадували в місцевих ЗМІ.

У 2006 році вступив до ОНМА, закінчив академію у 2013 році.

У 2014 р одружився з Пилипчук Жанною та став батьком трьох дітей: Давида, Еммануіла та Ніколь.

З 2008 по 2019 рік працював на флоті другим помічником капітана (з 2007 року по 2019 рік). У вільний час активно займався творчістю.

У 2020 році Олександр Доль організував фестиваль «Rap Mania 2020», який став ковтком свіжого повітря для хіп-хоп руху Одеси. Завдяки фестивалю учасники ближче познайомились один з одним - почали займатися спільною творчістю, організовувати батли, реп-сходки, записувати спільні треки. Після проведення фестивалю Одеса здобула статус столиці хіп-хоп культури в Україні.

Реперські розборки в Одесі:

Вночі 6 січня 2021 року відбувся конфлікт між учасниками групи «Перелом» і молодим одеським репером, ім'я якого залишається невідомим. «Невідомий» поширив відео, на якому він знущається над бездомними тваринами. Група «Перелом» виступила на захист тварин. На ґрунті даного інциденту виник конфлікт в соцмережах і ажіотаж в місцевих ЗМІ. На інцидент звернув увагу також найбільший український реп-портал Rap.UA, який прокоментував ситуацію, що склалася.

Творчість:

Перші захоплення музикою проявилися в дванадцятирічному віці. У 14 років Олександр Доль створив свій перший музичний реп-колектив під назвою «3 stars» де виступав під ніком «Священик».

«13-й район»:

Склад групи змінювався і в 2008 році група «3 stars» була перейменована на «13 район». До складу «13 району» входили три учасники: Олександр Доль (МС СЕП), Євген Мамон (Моня) і Георгій Балтажиєв (Жора). Одна з найбільш успішних пісень групи відома під назвою: «Б'ється серце» (Бьётся сердце). Водночас Олександр Доль створював сольні реп-композиції «Поруч з тобою» (Рядом с тобой), «Поспішай жити» (Спеши жить), «Мій світ» (Мой мир). МС СЕП виступав на міських заходах рідного Болграда і брав участь у культурних програмах. Колектив був досить відомий у рідному місті, про нього неодноразово писали місцеві ЗМІ.

У 2015 р склад групи змінився: Олександр Доль (МС СЕП) та Ілля Пилипчук (PILYIGRIMM).

«Перелом»:

2 березня 2019 року група «13 район» змінила свою назву на «Перелом». Учасники виступали під псевдонімами «Саня Доль» і «Еліах». У 2019 році група «Перелом» випустила трек «Сила слiв» (Сила слов), записала трек з українським реп-колективом «Крива Грань» (Кривая Грань).

Останній музичний реп проект групи під назвою «Ілюзія свободи» (Иллюзия свободы), на який було відзнято відеокліп, викликав великий дисонанс, оскільки в цій композиції група висунула свій протест проти чинної на той час влади.

20 березня 2020 року склад групи «Перелом» розширився — до групи вступив новий учасник Дмитро Маціпула (Белый Шум).

10 грудня 2020 року з'явився об'єднаний склад групи «Перелом», до якого входять, крім основних учасників, ще й Frisson (Юрій Гриценко, входить в ТОП-10 кращих реперів України за версією Rap Awards 2020), Nikomo (Сергій Остапенко, переможець фестивалю RapMania2020, чемпіон світу з данс-степу), Скальпель (Артем Ткач, екс-фронтмен групи «Крива Грань»).

У новому складі реп-група «Перелом» (Основатель, Nikomo і Frisson feat Khalus) випустила трек F.O.N.K., який став хітом. У 2021 році група «Перелом» стала частиною лейблу 100pro. Музиканти записали хіт «Віра» (Вера) із засновниками російського репу в СРСР Владом Валовим (Bad Balance) і Альбертом Красновим (Bad Balance) і в 2021 році зняли кліп. Зараз група активно займається своєю творчістю, створює новий контент для свого слухача.

«Віра» (Вера):

Віра (Вера) — спільна робота двох реп груп: Перелом і Bad Balance. Музикантів згуртувала ідея створити реп-композицію, яка могла б дати віру в дружбу між Росією і Україною. Відомі реп музиканти двох країн через свою музику показують всьому світу, що для справжньої творчості немає меж і національностей.

У роботі над треком та відеокліпом на пісню «Віра» (Вера) взяли участь: ШЕFF (Влад Валов), Al Solo (Альберт Краснов), Еліах (Ілля Пилипчук), Основатель (Олександр Доль). Композиція «Віра» (Вера) увійде в альбом групи Перелом під робочою назвою «Доброчесність» (Добродетель).

Трек гаряче зустріли і оцінили на міжнародному хіп-хоп порталі HipHop4Real, на сайті легендарної групи Bad Balance, на сайті лейблу 100pro, сайті HipHop.Ru і телеканалі «Інший» (Південна хвиля).

Фестивалі:

У 2019 році Олександр Доль організував міжнародний реп-фестиваль в Одесі «BadBalanceOpenRap-2019». Хедлайнерами фестивалю стали: «Артем Лойк», «Саша Чеф», «D Miro», «Одеський жаргон». Суддями фестивалю були :

— Артем Лойк — український репер, суперфіналіст шоу «Україна має талант», учасник і переможець Versus battle, RapSoxBattle і Битви Року;

— ШЕFF (Валов Владислав Вадимович). Засновник і лідер групи Bad Balance, засновник реп музики російською;

— Саша Чеф. Лідер і продюсер християнської реп-групи Gospel People Ministry.

У 2020 році фестиваль змінив назву на «Rap Mania 2020». Хедлайнером фестивалю була легендарна реп-група «Банги Хэп», яка в 1999 році виступала на одній сцені з реп-виконавцями «Каста» і «Многоточие» в боротьбі за гранд-прі міжнародного фестивалю RapMusic, організованого Владом Валовим. А також хедлайнерами були реп-групи «Одне ціле» й «Одеський жаргон».

Объединённый Перелом:

2 березня 2021 року Основатель створює власний лейбл «Объединённый Перелом». На даний час у лейблі налічуюється 30 реп виконавців, у всіх виконавців жанр один, проте стиль виконання різний. Вік учасників коливається від 18 до 45 років.

У складі лейблу бітмейкери, діджеї, реп музиканти, організатори та інші. Основними функціями лейблу є просування його учасників, розвиток реп-культури, концертна діяльність та організація міжнародних реп-фестивалів. Варто зазначити, що це найбільший лейбл в Одесі.

Телебачення

Група «Перелом» в 2019—2020 роках стала частим гостем на телебаченні. Музикантів запрошували на ефiри такі медіа-канали: «Думская.net» (програма «Ранок на Думській»), «Репортер» (програма «Студія репортер»), «Інший ТВ» (програма «Гість в студії ).

У програмі «Гість в студії» в 2020 році група «Перелом» і ШEFF (Влад Валов) розповіли про майбутній фестиваль, зйомки нового кліпу і реалії сучасної реп-культури.

Група була запрошеним гостем на телеканалі «Академія» в ефирі програми «Ранковий гість». Олександр Доль разом з Харлей Даймондом були гостями в прямому ефирі каналу «Інший» в програмі «День на 7 з Тетяною Милимко», група «Перелом» були запрошеними гостями в програмі «Ранок на 7».

Радіо

У грудні 2020 року Олександр Доль, він же «Основатель», у складі групи «Перелом» був запрошеним гостем в ефирі Shark Radio. Під час ефиру група розповіла про свою творчість та історію. Також, «Основатель» розповів про майбутні проєкти і спільних треках з популярними реп- і поп-виконавцями. Крім того, музиканти розповіли про реп-сходки і баттли, виникненню яких посприяла група «Перелом».

YouTube

Завдяки фестивалям 2019 і 2020 року, популярність групи «Перелом» на платформі YouTube зросла. Учасників часто запрошують на теле- та інтернет-шоу, про них говорять знамениті в реп-середовищі люди. Зокрема, про групу «Перелом» і фестивалі «BadBalanceOpenRap-2019» і «Rap Mania 2020» неодноразово згадував на каналі лейбла 100pro його засновник ШEFF (Влад Валов). Також, про групу «Перелом» і фестивалі записані live-відео запрошення від MC T, Sight МС і Артема Лойка.

Група «Перелом» активно розвиває свій YouTube-канал та знімає кліпи у співпраці з лейблом 100Pro. На своєму каналі група публікує не тільки кліпи, а й корисні інформативні відео і ефiри.

Дискографія

• Перелом (Основатель , Элиах) feat. Bad Balance (Мастер ШеFF , Al Solo) — Вера (2021 рік)

• Основатель feat. Нигатив — Выбор (2021 рік)

• Перелом (Основатель , Элиах) feat. MIDIBlack — Откровенно (2021 рік)

• Основатель feat Солоха (2021 рiк)

• Основатель feat Shtaket (2021 рiк)

• Основатель feat Don Drew (2021 рiк)

• Перелом (Основатель , Пигмент) feat Солоха (2021 рiк)

• Основатель feat. АрХангел (2021 рік)

• Перелом (Основатель , Nikomo, Frisson) feat Khalus — F.O.N.K. (2021 рік)

• Перелом (Основатель , Белый Шум) feat Kerry Force & MIDIBlack (2021 рiк)

• Основатель feat Лис - Цвет Нации (2021 рік)

• Перелом (Основатель , Элиах , Белый Шум) — Надежда (2020 рік)

• Перелом (Основатель , Элиах , Белый Шум) - Искренность (2020 рік)

• Перелом (Основатель , Элиах) — Сила слов (2019 рік)

• Перелом (Основатель , Элиах) — Иллюзия свободы (2019 рік)

• Основатель feat Лис — Из самых недр (2020 рік)Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.060