В концертном зале Одесской специализированной школы им. П. С. Столярского в ознаменование окончания учебного года состоялся концерт воспитанников школ эстетического направления — лауреатов городских, областных, всеукраинских и международных конкурсов.
Досвід історичного минулого Південної України доводить, що сучасні населені пункти мають давню та довготривалу історію розвитку, яка постійно корегується і уточнюється. Поштовх для нових досліджень пов’язаний із можливостями вивчати та опрацьовувати джерела іноземних архівів і недосліджені раніше вітчизняні документи. В цьому плані не є винятком і Одеса.
Двадцять другого травня у відділі літератури іноземними мовами Одеської обласної універсальної бібліотеки ім. М. Грушевського відбулись літературні читання, присвячені Дню слов’янської писемності та культури.
На виставці-форумі «Українська книга на Одещині» мені випала нагода познайомитись з унікальною людиною — доктором фізико-математичних наук, професором Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова і одночасно талановитим поетом Олександром Птащенком.
В Одеській обласній бібліотеці для юнацтва ім. В. В. Маяковського 19 травня відбулося відкриття щорічного фестивалю української книги для молоді «Читай, юність!».
Підсумки книжкової виставки-форуму. В Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького з 14 по 16 травня відбулися численні заходи щорічного з’їзду видавців та книгорозповсюджувачів — ХVI всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», з нагородженням дипломами переможців традиційного конкурсу «Краща книга виставки-форуму».
Добре відомо, що художники натури поетичні, багато хто здатний втілити свої емоції та думки не лише в кольорах, але й у віршованому слові. Останніми роками митці Одеси все частіше оприлюднюють свої поезії. Назвемо хоча б збірки Діни Фруміної, Миколи Степанова, Олександра Дмитрієва, прихильно зустрінуті читачами.
Фотовернисаж «Города у моря», посвященный трем городам-побратимам: Марселю, Одессе и Хайфе, — торжественно открылся 27 мая во Всеукраинском центре болгарской культуры (пер. Вице-адмирала Жукова, 9).
Одессит Феликс Шиндер прошел в прямые эфиры популярного ТВ-шоу «Голос країни». Прямой эфир состоялся 24 мая на канале 1+1.
«Одесса в огне: оккупация/освобождение» — украинская ретроспектива шестого Одесского МКФ. Традиционная украинская ретроспектива ОМКФ в этом году посвящена событиям оккупации Одессы румынско-немецкими войсками в 1941 году. В подборку вошли художественные фильмы и документальные кинохроники советского и румынского производства, отражающие исторический эпизод с противоположных идеологических ракурсов. Куратором и автором программы выступил Иван Козленко, генеральный директор Национального центра Александра Довженко.