|
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль офіційно подав до Верховної Ради заяву про відставку.
Він очолював уряд із березня 2020 року, ставши найтриваліше чинним прем’єр-міністром в історії незалежної України — понад п’ять років на посаді. Очолити уряд України Володимир Зеленський запропонував Юлії Свириденко.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який врегульовує питання множинного громадянства. Йдеться про законопроєкт, ухвалений Верховною Радою 18 червня, який передбачає низку змін, що стосуються порядку набуття та збереження українського громадянства.
«Завдяки множинному громадянству зможемо створити більше реальних юридичних основ для єдності всього нашого великого народу — мільйонів українців на всіх континентах, а також тих представників інших народів, які пов’язали свою долю з Україною», — зазначив Володимир Зеленський.
Президент України підписав законопроєкти про ратифікацію угоди зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.
За його словами, завдяки трибуналу та співпраці з країнами світу й міжнародними організаціями Україна зможе забезпечити реальну невідворотність покарання Росії за війну проти України.
На посаду уповноваженої із захисту державної мови Кабінет Міністрів України призначив Олену Івановську. Вона є докторкою філологічних наук, викладає на кафедрі фольклористики КНУ імені Шевченка, її наукова діяльність присвячена фольклору.
Нагадаємо, що у липні закінчився п’ятирічний термін роботи Тараса Креміня. І хоча закон дозволяв залишити його на посаді на другий термін, Кабмін вирішив призначити нового мовного омбудсмана.
Верховна Рада 16-й раз з початку повномасштабної війни продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації в Україні.
Обидва рішення підтримали понад 300 депутатів. Відповідно до ухвалених законів, воєнний стан та мобілізація триватимуть ще 90 днів. Це буде з 7 серпня до 5 листопада 2025 року.
Дональд Трамп заявив, що не вважає оголошений ним термін у 50 днів для досягнення мирної угоди щодо України «дуже довгим», тому що «цей термін може закінчитися раніше», сказав очільник Білого дому.
Відповідно до його слів, якщо після закінчення 50 днів не буде угоди, «це буде дуже погано». Тоді США продовжать застосовувати мита та інші санкції проти Росії.
Європейська комісія погодила інтегрування України до зони роумінгу ЄС, починаючи з 1 січня 2026 року.
На практиці це означатиме, що подорожувальники з України у країнах ЄС і громадяни ЄС в Україні зможуть користуватися мобільним зв’язком за тарифами своїх домашніх операторів — без додаткових платежів. Це стосується дзвінків, текстових повідомлень і мобільного інтернету. Також передбачено, що якість зв’язку та швидкість інтернету залишатимуться такими ж, як і вдома, а доступ до екстрених служб буде безкоштовним.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що його країна погодиться на відновлення ядерних переговорів із США, якщо будуть надані гарантії, що на неї не буде більше нападів.
Згадуючи 12-денне бомбардування Ірану Ізраїлем, яке було спрямовано проти ядерних і військових об’єктів, а також удар США 22 червня, Арагчі заявив: якщо США та інші країни бажають відновити переговори з Іраном, «насамперед має бути надана тверда гарантія, що такі дії не повторяться».
У Фінляндії набув чинності закон, який забороняє купівлю нерухомості громадянам Росії та Білорусі з міркувань національної безпеки. Про це повідомив міністр оборони Антті Хяккянен.
Він наголосив, що заборона купувати нерухомість росіянам і білорусам мала бути запроваджена ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Фінський парламент у квітні ухвалив закон, що дає змогу оборонному відомству блокувати угоди з нерухомістю для осіб або організацій, чия держава розв’язала загарбницьку війну або може становити загрозу безпеці Фінляндії.