|
Володимир Зеленський заявив, що дуже розраховує на те, що Міноборони й усі дипломати «будуть максимально активно працювати з партнерами щодо далекобійності для України».
«Нам потрібні відповідні дозволи від партнерів на застосування далекобійної зброї. Це те, що може значно наблизити справедливе завершення цієї війни, а також урятувати тисячі життів українців від російського терору», — сказав президент. Зеленський зазначив, що «цілком справедливо знищувати російських терористів там, де вони є».
Україна не зацікавлена у тому, щоб забирати території Курської області. Йдеться про звільнення прикордоння від російського контингенту, який обстрілює українські землі, заявив речник МЗС України Георгій Тихий.
«Я нагадаю, що, зокрема, з районів Курської області тільки від початку цього літа і тільки по районах Сумської області було завдано понад 2 тисячі ударів», — зазначив речник. І додав, що Україна не має змоги завдавати далекобійних ударів, щоб захиститися від російського терору.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко та директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос провели зустріч з членами конгресу США.
Під час зустрічі американських партнерів ознайомили з прогресом, досягнутим українськими антикорупційними відомствами за два останні роки. Конгресмени зазначили, що використання міжнародної допомоги, яку надають Україні, вимагає абсолютної прозорості, а майбутні інвестиції у відновлення країни важливо гарантувати захистом спроможних правоохоронних органів.
У Волинській області військовозобов’язаним уже надсилають поштою повістки на оновлення військово-облікових даних на адресу, яку вказала особа у територіальному центрі або ж за останнім місцем реєстрації.
Про це повідомила пресс-офіцерка Волинського ТЦК та СП Уляна Кравчук. «Хочу наголосити, що така повістка буде вважатися належним чином врученою навіть в тому разі, коли адресат з якихось причин не зміг її отримати», — додала Уляна Кравчук.
Міністерство освіти і науки України планує об’єднати шкільні предмети «Історія України» і «Світова історія» в один. Про це йдеться в затвердженому документі «Концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти».
За словами авторів документа, новим курсом вони хочуть зробити так, щоб діти краще розуміли історію України у глобальному контексті. Водночас освітяни, батьки учнів і активісти висловилися проти такої ініціативи МОН й опублікували відповідне звернення до міністра освіти й науки Оксена Лісового. «Це негативно впливатиме на свідомість дитини, оскільки у шкільному віці вона ще не сформована як особистість і не може належним чином аналізувати, проводити історичні паралелі у світі», — ідеться у зверненні.
У столиці РФ поліцію і Росгвардію перевели на посилений режим через загрозу «українських диверсантів». Поліцейських попередили про можливі спроби заволодіти їхньою зброєю.
У Москві ведеться постійний моніторинг загроз. Посилено охорону в центрі Москви та навколо Кремля. Додатково співробітники спецполку та ОМОНу щодня перебувають у резерві на своїй базі на випадок необхідності оперативного виїзду і швидкого реагування.
Бразилія, Італія та Швейцарія провели спільну операцію з боротьби з мафією, в ході якої було затримано одну людину та заморожено 50 мільйонів євро.
«Розслідування, що тривало понад два роки, виявило заплутану схему відмивання грошей, якою керує мафіозна родина з Палермо. Злочинці реінвестували прибутки від своїх злочинних дій у численні компанії в Бразилії», — йдеться у повідомленні Євроюст.
Нова надшвидкісна транспортна система на магнітній подушці нещодавно завершила демонстраційні випробування в провінції Шаньсі на півночі Китаю.
Система поєднує аерокосмічні технології з технологіями наземного рейкового транспорту, що дозволяє досягти швидкості руху поїздів на рівні 1000 км/год.