За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Тема дня

Створені інтерактивна кімната...

№13—14 (11003—11004) // 04 февраля 2021 г.
Створені інтерактивна кімната

В рамках спільного проєкту МВС України та Координатора проєктів ОБСЄ в Одеському державному університеті внутрішніх справ працює інтерактивна кімната для відпрацювання навичків реагування поліцейських на випадки домашнього насильства.

Інтерактивна кімната представляє собою навчальний полігон у вигляді квартири, яка складається з чотирьох локацій — вхідні двері, кухня, кімната та коридор. При цьому кожна з локацій обладнана камерою та мікрофонами, що дозволяє слідкувати онлайн за подіями, що відбуваються на полігоні.

Особи, які знаходяться в навчальній аудиторії, спостерігають на екрані та аналізують алгоритм дій «поліцейських» на ситуацію домашнього насильства. В подальшому в навчальній аудиторії за модеруванням викладача відбувається обговорення. За необхідності викладач може відтворити на екрані телевізора відеозапис кожної з локацій.

Інтерактивна кімната закріплена за кафедрою адміністративної діяльності поліції факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності та активно використовується в навчальному процесі під час проведення практичних занять з навчальної дисципліни «Запобігання та протидія домашньому насильству», яка викладається для здобувачів вищої освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації поліцейських, навчання представників мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства. Також інтерактивна кімната активно використовується під час захисту курсантами стажування та навчальної практики у формі проведення квестів. Інтерактивна кімната може використовуватись і для відпрацювання навичків здобувачів вищої освіти в рамках вивчення інших навчальних дисциплін.

...і новий навчальний полігон

З метою якісної підготовки висококваліфікованих фахівців для підрозділів Національної поліції України в Одеському державному університеті внутрішніх справ проводиться постійне вдосконалення та системне оновлення матеріально-технічної бази вишу.

До початку нового навчального року університет підійшов з новими здобутками. Це — відкриття нових полігонів, навчальних об’єктів, лекційних залів та аудиторій, оснащених сучасним мультимедійним обладнанням.

Ректор університету В’ячеслав Аброськін та проректор вишу Павло Берназ представили молодшим командирам факультету створений в університеті навчальний полігон подвійного призначення «Кризова кімната, дружня до дитини» та «Впізнання поза візуальним та аудіоспостереженням».

«Кризова кімната, дружня до дитини» призначена для роботи з дітьми, які постраждали внаслідок злочину чи стали свідками сексуального насильства або експлуатації, інших злочинів, або такими, які підозрюються в скоєнні злочинів, за допомогою спеціальних методик, дружніх до дитини. Основна мета проведення опитування в такій кімнаті — запобігання повторній травматизації психіки дитини в процесі опитування як завдяки спеціальним методикам та психологічно комфортній атмосфері, так і завдяки технічному оснащенню, яке дозволяє коректно вести відеозапис допиту та в подальшому використовувати цей відеозапис для ведення слідства без проведення повторних допитів. «Кризова кімната, дружня до дитини» в Одеському державному університеті внутрішніх справ — одна із самих найкращих, оскільки при її створенні ми врахували усі недоліки попередніх проєктів та надбань. Вона створена відповідно до наукових та практичних рекомендацій криміналістів та психологів, в ній розміщені зручні нові та якісні меблі. Тому «Кризова кімната, дружня до дитини» в Одеському державному університеті внутрішніх справ є максимально комфортною як для дитини, так і для людей, які спостерігають.

Полігон «Впізнання поза візуальним та аудіоспостереженням» призначений для роботи з особою, яка впізнає, з метою забезпечення її безпеки. При цьому впізнання проводиться в умовах, коли особа, яку пред’являють для впізнання, не бачить і не чує особи, яка впізнає, тобто поза її візуальним та аудіоспостереженням.

Навчальний полігон подвійного призначення буде використаний під час проведення практичних занять з кримінального процесу, криміналістики та адміністративної діяльності поліції з курсантами, слухачами центру первинної професійної підготовки та працівниками Національної поліції України в рамках підвищення кваліфікації.

Матеріали прес-служби ОДУВСКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
01/03/2021
На прошлой неделе трудовому коллективу Южного офиса Госаудитслужбы представили нового руководителя — Наталью Стоянову...
01/03/2021
Президент Европейского совета Шарль Мишел начал визит в страны Восточного партнерства. В частности, в воскресенье он посетил Молдову, а в понедельник — Грузию...
01/03/2021
Трехэтажный дом обрушился ночью на ул. Нежинской, 16. Накануне на стене образовалась огромная трещина. Аварийные службы экстренно эвакуировали жильцов. Официально в аварийном доме проживало 14 человек...
01/03/2021
Согласно рекомендациям Одесского центра Южного научно-исследовательского института морского рыбного хозяйства и океанографии, с 28 февраля установлен запрет на промышленный и любительский лов раков в Днестровском лимане, реке Днестр с рукавом Турунчук и на Кучурганском водохранилище...
01/03/2021
Теперь о правонарушениях можно сообщать через новое мобильное приложение «My Pol», которое автоматически передает данные и координаты заявителя полиции...
Все новостиАрхив номеров
март 2021:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2021 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.019