За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Тема дня

Створені інтерактивна кімната...

№13—14 (11003—11004) // 04 февраля 2021 г.
Створені інтерактивна кімната

В рамках спільного проєкту МВС України та Координатора проєктів ОБСЄ в Одеському державному університеті внутрішніх справ працює інтерактивна кімната для відпрацювання навичків реагування поліцейських на випадки домашнього насильства.

Інтерактивна кімната представляє собою навчальний полігон у вигляді квартири, яка складається з чотирьох локацій — вхідні двері, кухня, кімната та коридор. При цьому кожна з локацій обладнана камерою та мікрофонами, що дозволяє слідкувати онлайн за подіями, що відбуваються на полігоні.

Особи, які знаходяться в навчальній аудиторії, спостерігають на екрані та аналізують алгоритм дій «поліцейських» на ситуацію домашнього насильства. В подальшому в навчальній аудиторії за модеруванням викладача відбувається обговорення. За необхідності викладач може відтворити на екрані телевізора відеозапис кожної з локацій.

Інтерактивна кімната закріплена за кафедрою адміністративної діяльності поліції факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності та активно використовується в навчальному процесі під час проведення практичних занять з навчальної дисципліни «Запобігання та протидія домашньому насильству», яка викладається для здобувачів вищої освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації поліцейських, навчання представників мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства. Також інтерактивна кімната активно використовується під час захисту курсантами стажування та навчальної практики у формі проведення квестів. Інтерактивна кімната може використовуватись і для відпрацювання навичків здобувачів вищої освіти в рамках вивчення інших навчальних дисциплін.

...і новий навчальний полігон

З метою якісної підготовки висококваліфікованих фахівців для підрозділів Національної поліції України в Одеському державному університеті внутрішніх справ проводиться постійне вдосконалення та системне оновлення матеріально-технічної бази вишу.

До початку нового навчального року університет підійшов з новими здобутками. Це — відкриття нових полігонів, навчальних об’єктів, лекційних залів та аудиторій, оснащених сучасним мультимедійним обладнанням.

Ректор університету В’ячеслав Аброськін та проректор вишу Павло Берназ представили молодшим командирам факультету створений в університеті навчальний полігон подвійного призначення «Кризова кімната, дружня до дитини» та «Впізнання поза візуальним та аудіоспостереженням».

«Кризова кімната, дружня до дитини» призначена для роботи з дітьми, які постраждали внаслідок злочину чи стали свідками сексуального насильства або експлуатації, інших злочинів, або такими, які підозрюються в скоєнні злочинів, за допомогою спеціальних методик, дружніх до дитини. Основна мета проведення опитування в такій кімнаті — запобігання повторній травматизації психіки дитини в процесі опитування як завдяки спеціальним методикам та психологічно комфортній атмосфері, так і завдяки технічному оснащенню, яке дозволяє коректно вести відеозапис допиту та в подальшому використовувати цей відеозапис для ведення слідства без проведення повторних допитів. «Кризова кімната, дружня до дитини» в Одеському державному університеті внутрішніх справ — одна із самих найкращих, оскільки при її створенні ми врахували усі недоліки попередніх проєктів та надбань. Вона створена відповідно до наукових та практичних рекомендацій криміналістів та психологів, в ній розміщені зручні нові та якісні меблі. Тому «Кризова кімната, дружня до дитини» в Одеському державному університеті внутрішніх справ є максимально комфортною як для дитини, так і для людей, які спостерігають.

Полігон «Впізнання поза візуальним та аудіоспостереженням» призначений для роботи з особою, яка впізнає, з метою забезпечення її безпеки. При цьому впізнання проводиться в умовах, коли особа, яку пред’являють для впізнання, не бачить і не чує особи, яка впізнає, тобто поза її візуальним та аудіоспостереженням.

Навчальний полігон подвійного призначення буде використаний під час проведення практичних занять з кримінального процесу, криміналістики та адміністративної діяльності поліції з курсантами, слухачами центру первинної професійної підготовки та працівниками Національної поліції України в рамках підвищення кваліфікації.

Матеріали прес-служби ОДУВСКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
drupal хостинг
Поиск:
Новости
08/09/2021
За результатами соціологічного дослідження, яке провела 2-4 вересня Соціологічна група «Рейтинг», лідером президентського рейтингу залишається діючий президент Володимир Зеленський...
25/10/2021
Одесский городской голова Геннадий Труханов встретился с Генеральным секретарем Итальянcкого национального общества «Данте Алигьери» господином Алессандро Мази, которое специализируется в том числе на развитии и распространении культуры и итальянского языка за рубежом...
25/10/2021
Парк специальной уборочной техники, которую можно использовать как зимой, так и летом, продолжают пополнять одесские коммунальщики. Как сообщает пресс-служба горсовета, по результатам состоявшегося тендера КП «Городские дороги» приобретет 10 универсальных подметально-уборочных машин...
25/10/2021
Глава Верховной Рады Украины Руслан Стефанчук направил законопроект №5512 «О местном референдуме» на рассмотрение в Европейскую комиссию за демократию через право...
25/10/2021
Малиновський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки м. Одеси запрошує громадян віком 18—57 років на військову службу за контрактом до Збройних Сил України...
Все новостиАрхив номеров
октябрь 2021:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© 2004—2021 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.037