За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Авангард: вчора, сьогодні, завтра

№137 (10837) // 03 декабря 2019 г.
Заплановано будівництво ЦНАПУ та оновлення Будинку культури в Авангарді

Історична довідка

Історія сучасної території, яку займає селище Авангард, тісно пов’язана з історією заселення Південної України, Буго-Дністровського межиріччя і розвитком міста Одеси. Місцевість має тисячолітнє історичне минуле.

На початку XIX сторіччя тут стояли добротні дорогі садиби, жити в яких дуже престижно, як і зараз. В 1928 році від Агрокомбінату м. Одеси тут створили сільськогосподарське Підприємство № 1, пізніше в 1935 — радгосп «Авангард».

Будівництво новітнього Авангарду почалося за нового директора Віктора Леонтійовича Добрянського (у минулому: директор ТОВ «Авангард-Д», генеральний директор ТОВ «Промтоварний ринок» 7 кілометр). Починаючи з 1977 року на території житлового масиву радгоспу «Авангард» збудували: Будинок культури (400 місць), провели благоустрій селища, завершили будівництво дитячого садка.

Пам’ятник Віктору Добрянському та сквер його пам’яті

Напередодні святкування Дня незалежності України, у 2017 році, в селищі Авангард Одеської області відкрито пам’ятник Віктору Добрянському — заслуженому працівникові сільського господарства України, засновнику найбільшого в Європі ТОВ «Промтоварний ринок».

Пам’ятник Віктору Добрянському
Пам’ятник Віктору Добрянському

Пам’ятник скульптора Олега Новаєва і архітектора Дмитра Шакаля, виконаний з бронзи, являє собою фігуру Добрянського в повний зріст: правою рукою він спирається на сімку, що символізує ринок «7 кілометр», а з лівого боку монумента, знизу, як нагадування про нерозривний зв’язок Добрянського з землею і хлібом, колоситься пшениця.

Структура територіальної громади

29 жовтня 2017 року, відбулися місцеві вибори в рамках реформи з децентралізації.

Будівництво школи ІІ та ІІІ ступенів в Авангарді
Будівництво школи ІІ та ІІІ ступенів в Авангарді

До складу громади увійшли населені пункти: смт Авангард та с. Прилиманське.

89% виборців громади висловили свою підтримку реформі з децентралізації

Обрано 26 депутатів до селищної ради сьомого скликання

Рішенням Авангардівської селищної ради VІІ скликання № 7-VІІ від 03.11.2017 року утворили Виконавчий комітет Авангардівської селищної VІІ скликання у кількості 12 осіб

39 спеціалістів селищної ради віддають всі свої зусилля та знання для впровадження в життя Програм, Плану розвитку.

Реконструкція Будинку культури в с. Прилиманське розпочнеться з 2020 року
Реконструкція Будинку культури в с. Прилиманське розпочнеться з 2020 року

Станом на 1 січня 2019 року офіційно зареєстрованого населення громади складає 11 044 осіб.

З початку об’єднання громади здійснено більше 70 проектів на суму 100 млн. грн.

Охорона здоров’я

В 2017 році комунальна неприбуткова установа «Авангардівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» отримала нагороду «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Проведена реорганізація і створено дві філії: ЖМ «Сьоме небо», с. Прилиманське.

Амбулаторія обладнана сучасним кольпоскопом з відеосистемою, діатермокогулятором та новим сучасним апаратом ультразвукової діагностики. На даний час у відділенні працює 3 лікаря, 5 медичних сестер, які обслуговують понад 15 тис. пацієнтів, в тому числі дітей.

Селищний стадіон
Селищний стадіон

Всі лікарі загальної практики сімейної медицини пройшли курси спеціалізації, мають першу і вищу категорію, надають первинну медико-санітарну допомогу за суміжними спеціальностями (невропатолога, хірурга, офтальмолога, ендокринолога, отоларинголога).

Для надання висококваліфікованої медичної допомоги в поліклініці і вдома лікарі загальної практики сімейної медицини забезпечені спеціалізованими кейсами, які укомплектовані портативним глюкометром, отоскопом, офтальмоскопом, набором хірургічного та отоларингологічного інструментарію, неврологічним молоточком, медикаментами для надання невідкладної допомоги.

Крім того, за кошти місцевого бюджету було придбане обладнання: УЗІ, рентген, кардіограф, кольпоскоп, дерматоскоп, апарат для вимірювання очного тиску, пульсоксіметри. Також для кабінету фізіотерапії придбане обладнання: тубус кварц, магніт, електрофарез, ампліпульс, УВЧ апарат, інгалятори.

У приміщені амбулаторії зроблений ремонт, придбані сучасні меблі для зручності роботи медичного персоналу, для оперативності надання медичних послуг придбаний автомобіль DAEWOO Nexia.

Центр безпеки громадян

16 липня 2019 року за адресою: смт Авангард, вул. Спортивна, 20 урочисто відкрили Центр безпеки громадян Авангардівської селищної ради.

Центр безпеки громадян
Центр безпеки громадян

У 2018 році було розпочато будівництво Центру безпеки громадян, де за проектом звели двоповерхову будівлю площею 500 кв. м, в якій передбачені приміщення для надання цілодобової оперативної допомоги: пожежна охорона і кабінет поліцейського офіцера громади.

Крім того, передбачено диспетчерська служба, яка координуватиме роботу та адресуватиме виклики пожежно-рятувального підрозділу, поліції, медичній службі.

Центр безпеки укомплектований технікою і рятувальними автомобілями, що полегшить вирішення кризових та надзвичайних ситуацій та швидко і оперативно надавати допомогу населенню громади.

Мета створення Центру — комплексна. Перш за все, Центр буде виступати комунікаційним вузлом. Через нього буде проходити координація діяльності місцевих служб безпеки та порятунку, а саме підрозділу пожежної охорони, поліції, медицини катастроф, цивільної охорони. Такий підхід дозволяє швидше реагувати на ситуацію й забезпечити пятихвилинну доступність до місця надзвичайної події.

По-друге, в Центрі будуть проходити навчання та надаватись інформація, яка полегшить вирішення кризових та надзвичайних ситуацій.

Програма «Безпечний Авангард»

Програма «Безпечний Авангард» це — 4 групи швидкого реагування, 2 патрульних автомобіля, 8 кваліфікованих бійців АБ «Центр», 24/7 готові прийти на допомогу. 90 камер відеоспостереження охоплена територія Авангарду та Прилиманського.

Центр надання адміністративних послуг

Авангардівська територіальна громада одна з перших, яка створила Центр надання адміністративних послуг в Одеській області.

Затверджено перелік адміністративних послуг в новій редакції, що нараховує 52 пункти: реєстрація бізнесу, реєстрація речових прав на нерухоме майно, реєстрація місця проживання, призначення різних видів соціальних допомог, державна реєстрація актів цивільного стану, надання Витягу з державного земельного кадастру, надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, видаються будівельні паспорти забудови земельної ділянки та інше, послуги з оформлення та видачі паспортів у формі ID-карток громадянина України та паспортів для виїзду за кордон.

Освіта в Авангарді

На території громади функціонує два заклади світи: Прилиманська ЗОШ І-ІІІ ступенів, де навчається 897 учнів, та Авангардівський навчально-виховний комплекс (дитячий садок) — загальноосвітня школа І ступеня, де виховується 410 дітей і навчається 267 учнів.

У 2008 році відкрито Авангардівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок), загальноосвітня школа І ступеня».

У 2016 році (12 січня) урочисто відкрито Авангардівський навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І ступеня у новому приміщенні, прибудованому до основного комплексу. На території НВК функціонує спортивний майданчик: спортивні тренажери, площадка для занять футболом. Крім того, в закладі загальної середньої освіти існує спортивний зал для учнів початкової школи та вихованців дитячого садка.

Заклади освіти підключено до мережі швидкісного інтернету та якісного сигналу WI-FI в рамках проекту «Інтерактивна школа».

Триває будівництво в смт Авангард автономної загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів, в якому буде передбачено інклюзивну та інтегровану форму навчання.

Розпочато будівництво дитячого садочку на території житлового масиву «Сьоме небо» смт Авангард на 240 місць. Розробляється проектно-кошторисна документація будівництва дитячого садку в селі Прилиманське на 240 місць.

Культура, мистецтво та відпочинок в Авангарді

В громаді функціонує два заклади культури, мистецтва та відпочинку, в студіях яких розвивають свої здібності, діти та дорослі. Студії різного напрямку: вокальна, хореографічна, театральна, студія художньо-прикладного мистецтва, студія вивчення англійської мови, ансамбль духових інструментів, студія йоги.

Аматорські колективи, що працюють у Будинку культури, постійно беруть участь у міжнародних, Всеукраїнських, обласних фестивалях та конкурсах.

Спорт в Авангарді

На місці старого селищного стадіону відкрито сучасний спортивний комплекс: футбольне поле (з системою автоматичного поливу ігрового поля) і спортивні майданчики: два відкритих поля для міні-футболу і поле-трансформер (для гри в волейбол, баскетбол і великий теніс).

1 червня 2018 року відбулося відкриття спортивного комплексу в Авангарді, на якому була проведена І Юнацька Спартакіада Одеської області серед об’єднаних територіальних громад, присвячена Дню захисту дітей.

Крім того, з червня 2018 року почали функціонувати спортивні площадки: Workout, скейт-парк.

В 2018 році створена дитячо-юнацька спортивна школа за напрямами: дзюдо, бокс, вільна боротьба, крім того, настільний теніс.

Спорт в громаді розвивається стрімко, вихованці з боксу займають призові місця на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Авангардівській територіальній громаді є чим поділитися щодо розвитку спортивної інфраструктури. У селі Прилиманське завершено будівництво багатофункціонального майданчику, де передбачається розміщення: поля-трансформер з гри у волейбол, баскетбол та поле для гри у міні-футбол і спортивна площадка Workout.

У грудні в селі Прилиманське відкрили спортивний майданчик для міні-футболу розміром 42х22м.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
17/02/2020
Как сообщала «Вечерняя Одесса» в номере за 11 февраля, на днях в Киеве прошел брифинг, инициированный народным депутатом Украины Татьяной Плачковой, который был посвящен законопроектам «О медиа» и «О противодействии дезинформации», подготовленных представителями действующей власти...
17/02/2020
В текущем году будут выполнены капитальные ремонты трех перекрестков...
17/02/2020
В департаменте городского хозяйства Одессы подготовили амбициозный план по развитию альтернативной энергетики...
17/02/2020
Украинская авиакомпания «Роза Ветров» начала продажу недорогих билетов на внутренние рейсы. Весной из Одессы, Харькова, Львова, Днепра и Николаева можно будет утром улететь в столицу, а вечером вернуться. Цена перелета Одесса — Борисполь стартует от 748 гривен...
17/02/2020
Данная дисциплина предполагает прохождение серии коротких сложных трасс. Именно в ней на Всеукраинских соревнованиях по скалолазанию, проходивших в Харькове, отличились одесские атлеты...
Все новостиАрхив номеров
февраль 2020:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29


© 2004—2020 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.023