За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Проблеми та конфлікти

Черговий удар по освіті

№91—92 (11331—11332) // 16 ноября 2023 г.

Наприкінці жовтня цього року ЗМІ оприлюднили заяви віце-прем’єр-міністра України, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова щодо необхідності фундаментальних змін галузі вищої освіти в Україні.

Але, на жаль, дані заяви мали не конструктивні пропозиції, а переважно базувались на популістських висловлюваннях.

Так, Федоров заявив, що заочна форма навчання повинна бути взагалі скасована через те, що вона є радянським рудиментом освіти, а на зміну їй має прийти дистанційна, як така, що продемонструвала свою більшу ефективність, ніж купування дипломів.

Зважаючи на це, до молодого міністра виникає декілька питань.

По-перше: звідки йому, людині, яка жодного дня не навчалась ні в радянській школі, ні, тим більш, в радянському виші, відомі переваги та недоліки радянської освіти?

По-друге: по кому судить Федоров, заявляючи, що люди, які отримують заочну освіту, по суті купляють дипломи?

По-третє: чи відомо цьому юному спеціалісту в освітній галузі, скільки в Україні взагалі існує вищих навчальних закладів, який з них процент було відкрито саме за радянських часів (а це значно більш ніж 90 відсотків), та скільки будівель навчальних корпусів цих вишів було побудовано фахівцями, які отримували освіту саме завдяки заочній та вечірній формі навчання?

І саме головне, за якими такими результатами та показниками нашої економіки Федоров зробив висновки про нібито ефективність дистанційної освіти, і в яких галузях ми, пересічні українці, на власні очі можемо переконатись, що це було дійсно продемонстровано?

Верховна Рада України поки вирішила не скасовувати заочну форму навчання.

Для прикладу: на сьогодні в Одеській державній академії будівництва та архітектури (ОДАБА) на випускному курсі за спеціальністю водопостачання та водовідведення навчається лише сім студентів магістратури. На передостанньому курсі — не більш п’яти. Тобто ОДАБА в 2024 році випустить лише сім фахівців в цій галузі, в 2025 році ще менше.

Така ситуація створює Одесі, як місту-мільйоннику, загрозу залишитись без фахівців в галузі водопостачання та каналізації.

І це тільки частина проблем, які нам створює влада та інші «зацікавлені особи».

Так, деякі люди вважають, що вища освіта в Україні повинна бути дорогою, та, як приклад, називають цифри 36—38 тис. доларів на рік. Звертаю увагу: НЕ ГРИВЕНЬ, А ДОЛАРІВ! Тобто більше, ніж 3 тис. доларів на місяць. І це при середній зарплаті 18 тисяч гривень, що не перевищує 500 доларів на той же самий місяць. На жаль, скоріш за все, наші міністри прислуховуються саме до таких порад.

З таким підходом до освіти та науки та з такими темпами реформ ми невдовзі перетворимося в кріпаків та будемо лише прислуговувати можновладцям, а у разі потреби — виписувати фахівців з вищою освітою з-за кордону.

Юрій ЗВЕЛІНДОВСЬКИЙ



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
18/12/2024
Наприкінці літа уряд затвердив зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021—2027 роки. Основний акцент було зроблено «на відновленні інфраструктури з урахуванням безпекових вимог...
18/12/2024
За Угодою для Програми екстреного відновлення між Японською агенцією міжнародного співробітництва (JICA) та Україною до Одеси надійшло 5 одиниць техніки...
18/12/2024
Напередодні новорічних свят в Одесі запрацювали ялинкові базари. У різних районах міста (всього 35 локацій) можна буде придбати новорічні ялинки та сосни...
18/12/2024
Володимир Зеленський заявив, що наразі країна перебуває не в слабкій, але водночас і не в достатньо сильній позиції, аби починати мирні перемовини...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.033