За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Право и налоги

Легальна заробiтна плата — вибiр обiзнаних працiвникiв

№5 (10852) // 14 января 2020 г.

Сприяння легалiзацiї тiньової зайнятостi помiж населення є серед основних прiоритетiв дiяльностi Пенсiйного фонду України.

На жаль, i досi вiдносини мiж роботодавцями та найманими працiвниками найчастiше не вiдповiдають нормам дiючого законодавства. Зазвичай це стосується фiзичних осiб-пiдприємцiв, якi, приховуючи прибуток, отриманий вiд дiяльностi (реалiзацiї товарiв, робiт, послуг, тощо), виплачують найманим працiвникам кошти, якi частково не врахованi в бухгалтерських документах, або ж взагалi залучають найманих працiвникiв без офiцiйного оформлення трудових вiдносин.

Деякi роботодавцi, бажаючи скоротити витрати, оформлюють працiвникiв на половину або на чверть ставки та документально вiдображають заробiтну плату нижче встановленого законом мiнiмуму.

На цей час молодi працiвники не бачать проблем в отриманнi «тiньової» зарплати, тому що до кишенi надходять «чистi доходи». Але, даючи згоду працювати на таких умовах, люди позбавляють себе у майбутньому встановлених державою соцiальних гарантiй.

Тому хотiлося б звернутися до тих, хто має намiр працевлаштуватися або вже встиг це зробити, — вимагайте укладання трудового договору. I навiть коли вам надали трудовий договiр, ви маєте поцiкавитися, в якому розмiрi перераховують за вас єдиний соцiальний внесок. Адже, згiдно Закону України «Про збiр та облiк єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування», тiльки за умови офiцiйного нарахування заробiтної плати, сплати єдиного соцiального внеску працiвник вважається застрахованим. В iншому випадку ви втрачаєте оплату лiкарняного, виплати допомоги у разi нещасного випадку та допомоги з безробiття в разi втрати роботи, страхового стажу для пенсiї.

Важливiсть цього найбiльшою мiрою вiдчують на собi тi, чий час виходу на пенсiю вже наближається, але необхiдного страхового стажу для оформлення пенсiї, який у 2020 роцi становить 27 рокiв, не вистачає. I тому для набуття потрiбного стажу вони вимушенi працювати пiсля 60 рокiв.

Звертаємо вашу увагу — отримати iнформацiю про страховий стаж, нараховану заробiтну плату та сплаченi страховi внески можливо через особисте звернення до органiв Пенсiйного фонду або через особистий кабiнет на WEB-порталi Пенсiйного фонду України.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.035