За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Політика

«Ми не голосували за «бусифікацію»

№23—24 (11471—11472) // 27 марта 2025 г.

У Верховній Раді триває робота над підготовкою до розгляду в другому читанні законопроєкту про посилення відповідальності для працівників ТЦК та військово-лікарських комісій, які порушують закон. Цей документ може бути розглянутий уже на найближчих пленарних засіданнях, повідомляє пресслужба апарату ВР.

Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов.

— Жодних моментів, які б викликали серйозну дискусію у Верховній Раді під час проходження законопроєктом першого читання, не було. Про всі правки, які будуть подані до другого читання, ми додатково поінформуємо суспільство. Запроваджуючи більш суворі правила, ми хочемо, щоб посадові особи ТЦК та ВЛК розуміли рівень своєї відповідальності перед українським народом, перед нашим суспільством, і щоб за кожним їхнім рішенням була об’єктивність, справедливість, неупередженість і, головне, законність, — зазначив, зокрема, народний депутат, член парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов.

Він наголосив, що будь-яке застосування фізичної сили представниками ТЦК або вжиття ними спеціальних засобів, застосування вогнепальної зброї неприпустимі, оскільки ЗСУ й інші військові формування не можуть бути використані для обмеження прав та свобод людини і громадянина.

— У державі створені Нацполіція та інші правоохоронні структури, які за належних обставин можуть застосовувати фізичну силу, спецзасоби чи зброю. Якщо представники ТЦК вдаються до цього, то це є неадекватним і незаконним. Понад рік тому у Верховній Раді ми голосували за закон, що посилював відповідальність. Ми тоді не голосували за «бусифікацію», таких методів немає. Це все вигадки тих, хто намагається виконати завдання, але не вміє і не має можливості це зробити професійно. Є легальні способи спонукати громадян до виконання свого обов’язку із захисту Батьківщини, і ми повертаємо все в законне русло, — підкреслив народний депутат.

Він нагадав, що законопроєкт був ініційований Комітетом нацбезпеки, оборони та розвідки й Комітетом із питань правоохоронної діяльності, які провели спільне засідання із залученням Генштабу ЗСУ. Документ став відповіддю на випадки порушення прав і свобод людини та громадянина під час здійснення мобілізації, зокрема неадекватне застосування фізичної сили, спецзасобів, мобілізації людей, які мали право на відстрочку, тощо.



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
26/03/2025
В останню неділю березня, в ніч з 29 на 30, стрілки годинника маємо перевести на годину вперед. Україна переходить на літній час...
26/03/2025
Таке рішення прийнято з огляду на погодні умови та з метою раціонального використання енергоресурсів...
26/03/2025
Більш ніж 1550 кв. метрів квітників прикрасять Одесу цієї весни...
26/03/2025
Інформаційно-комунікаційна система «Платформа цифрових сервісів MISTO» — сучасна хмарна платформа. Вона призначена для об’єднання та цифровізації міських послуг та інформаційних ресурсів в єдину систему управління...
Все новости



Архив номеров
март 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.028