За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Политика

Сформовано проєкт програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2022 рік

№141—142 (11131—11132) // 16 декабря 2021 г.
Сформовано проєкт програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2022 рік

На колегії Одеської обласної державної адміністрації, яку провів днями голова ОДА Сергій Гриневецький, розглянули проєкт Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2022 рік.

Вже 17 грудня на плановому засіданні сесії Одеської обласної ради депутати розглянуть проєкт Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2022 рік, сформований Одеською обласною адміністрацією. Це один з програмних документів, який окреслює перспективи розвитку регіону у майбутньому році, цілі та показники, які будуть досягнуті в основних сферах і галузях, а також ключові кроки, які необхідно здійснити для досягнення результатів.

Програма розроблена на підставі результатів аналізу економічної і соціальної ситуації та тенденцій розвитку області за останні роки. Аналіз соціально-економічного розвитку та фактичної ситуації в економіці представлено за 9—11 місяців 2021 року, та сформовано очікування до кінця 2022 року.

Варто зауважити, що після зміни керівництва Одеської обласної ради та Одеської обласної державної адміністрації в 2021 році було внесено зміни в довгострокові стратегічні документи області. В зазначені документи одразу внесли питання, які впродовж багатьох років не вирішувалися з різних причин.

Програмою на 2022 рік окреслені пріоритетні цілі, основні завдання та заходи економічного, соціального та культурного розвитку регіону на короткостроковий період з урахуванням обраного курсу на європейський вектор розвитку держави, продовження сучасних реформ.

Також представлені ключові прогнозні показники соціально-економічного розвитку та перелік регіональних програм, реалізація яких здійснюватиметься у 2022 році.

Важливим та пріоритетним у 2022 році є продовження реалізації проєктів, що були розпочаті у 2021 році, а також проєктів в рамках програм «Велике будівництво» та «Велика реставрація», програм «Доступні кредити «5—7—9%», «Ліси України».

«До Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2021 рік було включено ряд заходів і пріоритетних проєктів, реалізація яких вкрай важлива для майбутнього Одещини та подальшого розвитку. Впровадження більшості цих проєктів розпочато. Кожний з них перебуває на різній стадії реалізації, виходячи із передбачених строків, що не дозволяє завершити їх швидко. Враховуючи взятий курс на послідовність, обов’язкове їх завершення та результативність, ці проєкти будуть продовжені у 2022 році. Також варто звернути увагу на те, що 2021 рік був першим самостійним для всіх територіальних громад Одещини, які отримали певну автономію і незалежність від центрального бюджету. Це був рік становлення громад та їх функціонування в нових умовах з розширеними повноваженнями, ресурсами та відповідальністю. Обласна державна адміністрація та всі структурні підрозділи, розуміючи певну нестачу досвіду, дефіцит фахових спеціалістів, законодавчу неврегульованість питань, підставляли плече та допомагали громадам вирішувати як організаційні, так і фінансові питання. Для одних громад 2021 рік став роком успіхів та досягнень, а для інших — помилок та прорахунків. Отриманий власний досвід, а також успішні практики місцевого самоврядування територіальних громад-лідерів мають стати запорукою подальшого розвитку територіальних громад у 2022 році. Територіальні громади відповідно до своїх повноважень мають самостійно приймати рішення та направляти свої зусилля для вирішення нагальних проблем жителів своїх громад, фінансового забезпечення місцевих бюджетів та подальшої розбудови територій», — зазначив під час доповіді директор департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов.

Програма, переконаний голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, має стати своєрідним дороговказом при розробці або внесенні змін у цільові обласні програми та програми територіальних громад області.

Також всі районні державні адміністрації під час розробки програм соціально-економічного розвитку на 2022 рік мають враховувати заходи та інвестиційні проєкти, які територіально знаходяться в межах районів і мають надзвичайно важливе значення як для розвитку територіальних громад, так і для розвитку регіону.

В цілому проєкт Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2022 рік схвалено членами колегії з урахуванням певних уточнень, зокрема, документ запропоновано доповнити такими заходами: «Забезпечення житлом ветеранів війни та учасників АТО/ООС, які є внутрішньо переміщеними особами», «Початок запровадження комплексної термомодернізації житлових та комунальних будівель Одеської області» (відповідно до Послання Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України) та «Впровадження дієвих механізмів підвищення інноваційного потенціалу та інвестиційної привабливості регіону шляхом активної діяльності Агенції регіонального розвитку Одеської області».Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
24/11/2022
Медучреждения Одессы обеспечиваются электропитанием в приоритетном порядке, сообщает пресс-служба горсовета...
24/11/2022
В преддверии зимы волонтеры Фонда развития спорта и общественных инициатив Одессы имени Сергея Уточкина присоединились к реализации пилотного проекта по обеспечению украинских военных зимней формой...
24/11/2022
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган во вторник анонсировал, что Турция «вскоре» начнет наземную операцию в Сирии по курдским целям...
24/11/2022
Прогноз погоды в Одессе 25—30 ноября
16/11/2022
За свои права надо бороться. Такой совет дает гражданам заместитель председателя Одесского апелляционного суда Андрей Дришлюк. На днях он отвечал на наши вопросы в «Гостиной «Вечерней Одессы»...
Все новостиАрхив номеров
ноябрь 2022:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30


© 2004—2022 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029