За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Політика

Арсеній Яценюк: «У конфлікті між Міністерством фінансів і Міністерством освіти і науки я стою на боці Міносвіти»

№149—150 (10067—10068) // 09 октября 2014 г.
Арсеній Яценюк

Уряд продовжує обговорення вже розпочатої системної реформи освіти. Впроваджується  новий проєвропейський Закон «Про вищу освіту», на черзі базовий закон «Про освіту», що охопить всі її ланки: дошкілля, загальну середню освіту, професійну та освіту дорослих.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк напередодні Дня працівника освіти відвідав Київський університет ім. Бориса Грінченка, де мав неформальне спілкування зі студентами та співробітниками університету щодо актуальних питань галузі. До обговорення долучились взірцеві вчителі, переможці конкурсу «Вчитель року».

«В чому у нас з вами проблема в освіті? – звернувся Арсеній Яценюк до присутніх. — Не в тому, що немає кому вчити. Ваш університет випускає чудових вчителів. Не в тому проблема, що немає кого вчити. Школи повні учнів, університети повні студентів. А проблема в тому, що немає за що вчити».

У цих умовах, які можна представити як конфлікт між Міністерством фінансів і Міністерством освіти і науки, Арсеній Яценюк, що зростав у сім’ї викладачів, залишається на боці Міністерства освіти. «Коли була дискусія в стінах уряду, що нам треба збільшити навантаження на вчителя, не підвищуючи заробітну платню, — розповідає він, — ця дискусія закінчиться тим, що ми ще втратимо більше молодих вчителів. Просто не будуть ходити працювати. Тому на часі — зміна системи і реформа системи оплати праці. Хто краще працює, той більше заробляє».

Глава уряду наголосив, що попри дуже складну ситуацію в країні уряд виплачує заробітні плати, в тому числі вчителям, і повністю покрив всі витрати на навчання.

«Не скажу, що це чудо, але це не так і мало», — каже Яценюк.

Цікаво, що у перших питаннях до Прем’єра вчителі не підіймають теми про ремонти шкіл чи класів, підвищення заробітної платні тощо. Вони запитують:

—  Як ми далі будемо захищати країну? Які кроки в цьому напрямку має зробити освіта?  

На цьому шляху Арсеній Яценюк вважає за необхідне негайно адаптувати навчальні плани та відповісти на виклики інформаційної війни якісним патріотичним вихованням в дошкільній освіті, середній та вищій школі.

—  Кожен обстріл української території російськими терористами коштує процент росту української економіки, — відповідає голова уряду. — Російські танки підуть, але є набагато сильніша зброя. Її використовують вже сьогодні, і вона надто ефективна – це інформаційна зброя

Він звернувся щодо вирішення цього питання до міністра освіти і науки та голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич. Вона, до речі, є розробником закону «Про вищу освіту», а зараз разом з Прем’єром очолює список «Народного Фронту».

«Наша зброя – це знання, патріотизм і український дух в кожному дитячому садку, в кожній школі і в кожному вузі», — додав голова уряду.

Арсеній Яценюк як один зі співавторів, нагадав, що вже ухвалений закон «Про вищу освіту», і наразі Кабінет Міністрів разом із викладачами має розробити законопроект, «який би концептуально змінив підходи в середній і дошкільній освіті»: «Вчителі, учні і батьки повинні відчути і зрозуміти мотивацію нової якості середньої освіти. Ми не можемо мати гарну надбудову вищої освіти, не маючи фундаменту».

Для стимулювання галузі, та залучення фахових викладачів, Арсеній Яценюк пропонує надавати пільгові кредити працівникам сфери освіти. За його словами, уряд і Національний банк України вже дискутує щодо соціального пакету для вчителя та держслужбовців.

«Нацбанк зараз не готовий до такої широкої програми, — каже Прем’єр. — Я ставлю часові рамки, коли стабілізується економічна ситуація в 2016 році, щоб запропонувати вчителям і значній частині найбільш важливих державних службовців такий соціальний пакет».

На думку Арсенія Яценюка, соцпакет має включати можливість взяти довгостроковий або безпроцентний кредит на придбання житла.

«Країна може творити звершення тільки тоді, коли є кому їх творити, — звернувся глава уряду до викладацького складу. — Коли є люди, які знають, які вміють, бажають, яких ви навчили, яким ви заклали основи знань і сформували в тому числі особистість кожного. Від вас залежить формування особистості українців».

Лілія Коваленко



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
27/11/2024
Одноразова державна допомога «Зимова єПідтримка» в розмірі 1 тисяча гривень надаватиметься українцям, які перебувають на території України, в тому числі дітям...
27/11/2024
Кабінет Міністрів затвердив програму підтримки українських родин у зимовий період — «Тепла зима». Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль...
27/11/2024
Підбито підсумки шостої онлайн-зустрічі «Діалог влади з бізнесом». В заході взяли участь більше 100 учасників. Ось ключові питання та рішення, які були прийняті...
27/11/2024
Погода в Одесі 22—27 листопада
Все новости



Архив номеров
ноябрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.032