За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Медицина

Наталія Гусак: «Держава вкладає у медичну систему шалені мільярди»

№83—84 (11427—11428) // 17 октября 2024 г.
Наталія Гусак: «Держава вкладає у медичну систему шалені мільярди»

Тому пацієнти мають право вимагати гарантовані послуги, заявила голова Національної служби здоров’я на прессбрифінгу в Одесі

Про результати проведення в нашому регіоні моніторингу роботи закладів охорони здоров’я за Програмою медичних гарантій йшла мова на зустрічі з журналістами.

— Ми не фінансуємо заклади охорони здоров’я, ми закуповуємо у них медичні послуги за відповідними напрямками і тарифами. Настав час, коли НСЗУ має перевірити, чи всі вимоги, весь той об’єм послуг, який закуплений, насправді надається, — зазначила голова НСЗУ. І наголосила: — цьогоріч в Одеській області укладено договорів з НСЗУ більш, як на 8 мільярдів бюджетних коштів, 6 з них вже заплатили надавачам медичних послуг станом на жовтень.

Наразі плановий моніторинг проведено в закладах, які надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, гострому інфаркті міокарда, пологах та медичну допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках. Як пояснила Наталія Гусак, НСЗУ проводить два види моніторингу: автоматичний, який здійснюється постійно в електронній системі охорони здоров’я, і фактичний, який передбачає візити в медзаклади. В першому півріччі до планового фактичного моніторингу потрапили сім закладів Одеської області. З них за пакетом з лікування інфарктів: міська клінічна лікарня № 10, ТОВ «Кардіка Асістанс», Балтська багатопрофільна лікарня, ТОВ «Дім медицини»; за пакетом з пологів: Подільська міська лікарня, Біляївська багатопрофільна лікарня, Одеська обласна клінічна лікарня. За результатами перевірки, у трьох з названих закладах виявлені порушення. Зокрема, у ТОВ «Кардіка Асістанс», Балтській та Біляївській лікарнях. За словами Наталії Гусак, ці лікарні мають повернути у бюджет виділені їм кошти, а це кілька мільонів гривень, також вони мають усунути виявлені невідповідності договорам з НСЗУ.

Зауважила голова НСЗУ, що автоматичний моніторинг виявив у трьох медзакладах області, які надавали допомогу при інсультах, невикористання тромболітичної терапії (Любашівська багатопрофільна, Дунайська обласна, Березівська центральна міська лікарні та медцентр «Медікап»). І це в той час, коли в середньому по Україні показник застосування тромболітичної терапії складає 10%.

Занепокоєні в НСЗУ досить високим показником проведення кесаревих розтинів у 9 медзакладах Одещини — 30% і більше.

— Ми контрактуємо лікарні на надання якісних послуг за певними стандартами, які визначені міжнародною практикою. І для нас важливо, щоб кошти, які ми сплачуємо, дійсно перетворювались на безпечну та безоплатну послугу для пацієнта. Процес моніторингу дає нам можливість відслідковувати порушення з боку лікарень. Юридично вони порушують умови договору, та фактично вони порушують права пацієнтів. Високий відсоток кесаревих розтинів стимулюється самими лікарями — для нас це неприйнятна ситуація. Ми вже бачимо негативні наслідки — збільшується кількість дітей, які потребують раннього втручання, та інше. На наступний рік ми не закуповуватимемо послуги у лікарень, які мають більше 25 % кесаревих розтинів, — сказала Наталія Гусак.

Корисні посилання
⋅ Контакт-центр НСЗУ — 16-77
⋅ Дашборд на сайті НСЗУ «Електронна карта місць надання послуг із медичної допомоги», на якому можна переглянути, в якому медзакладі надають ту чи іншу послугу, де є потрібний лікар або де можна пройти необхідне обстеження

На пресбрифінгу з журналістами очільниця НСЗУ заначила, що фінансове становище надавачів медичних послуг покращується. Зокрема, зростає заробітна плата працівників лікарень: середня заробітня плата лікарів — майже 23 тис. грн., керівників закладів — 47 тис. грн. Водночас зростає і кількість скарг пацієнтів — вимагають плату за КТ, анестезію, ліки тощо. «Тобто мають місце маніпуляції, і поведінка лікарів ще не змінилася», сказала Наталія Гусак. Тому НСЗУ намагається розвіювати міфи про недофінансування, вдаватися до моніторингів, перерахувань наданих коштів, відмов укладати договори у подальшому.

Окреме запитання було про стан справ в Одеському обласному протипухлинному центрі. Скарг на роботу закладу стало менше. Національна служба здоров’я у повному обсязі фінансує Одеський онкоцентр, сказала Наталія Гусак. За її словами, на рахунку закладу сьогодні — 131 млн. грн., «це на 7 місяців роботи». За договором на 2024 рік передбачено 600 млн. грн. від НСЗУ.

— І якщо пацієнту скажуть, що держава щось не закупила, і треба платити або доплачувати, — НСЗУ за все заплатила. Саме Одеський протипухлинний центр показує найвищі зарплати лікарів в регіоні — 45 тис. грн. в середньому. Керівник закладу отримує 119 тис. грн. зарплати, — сказала Наталія Гусак.

Питання «Вечірньої Одеси»: що ж все-таки робить НСЗУ для того, щоб підвищити обізнаність пацієнтів про безоплатні для них послуги?

— Шостий рік триває Програма медичних послуг. Зустрічаємось з пацієнтськими організаціями, керівниками громад. З нового року плануємо разом з міжнародними партнерами масштабну комунікаційну компанію, щоб кожний українець знав, які медичні послуги надаються безоплатно. Є цікава розробка — кабінет пацієнта, який поступово буде наповнюватися такою інформацією. Велика подяка ЗМІ. Зауважу: кожну скаргу розглядаємо. Держава вкладає шалені мільярди у медичну систему, закуплено стільки діагностичного обладнання — воно є у кожному закладі в Одеській області. І це ганебно в наш час, як воно «безоплатно» працює. Це вже інша відповідальність, мені здається... А пацієнти, безумовно, мають право знати про безоплатні послуги і вимагати їх надання.

Дора Дукова



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Кредит 723% самая выгодная кредитная карта для снятия наличных 852 рублей банк а1а
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
27/11/2024
Одноразова державна допомога «Зимова єПідтримка» в розмірі 1 тисяча гривень надаватиметься українцям, які перебувають на території України, в тому числі дітям...
27/11/2024
Кабінет Міністрів затвердив програму підтримки українських родин у зимовий період — «Тепла зима». Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль...
27/11/2024
Підбито підсумки шостої онлайн-зустрічі «Діалог влади з бізнесом». В заході взяли участь більше 100 учасників. Ось ключові питання та рішення, які були прийняті...
27/11/2024
Погода в Одесі 22—27 листопада
Все новости



Архив номеров
ноябрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.036