За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Люди дела

Компанія «ЮГФУД»: українська кухня — це кухня переможців

№69—70 (11413—11414) // 29 августа 2024 г.
Компанія «ЮГФУД»: українська кухня — це кухня переможців

Незламність. Без сумніву, ця особистісна риса під час війни виявилася визначальною у характері українського народу. Незламність на фронті та незламність у тилу.

Про це подумалося, коли через два роки після знайомства з компанією «ЮГФУД» знову пройшлися по виробництву, де створюється, на основі тіста філо, чудова і неповторна за смаком продукція — ROLLINI, Вертути, Пироги Балканські, Плацинди, Хачапурі, Штруделі та багато іншого під торговою маркою Valesto (докладно про це розповідалося у номерах «Вечірньої Одеси» за 5 травня та 4 серпня 2022 року). Поспілкувавшись із працівниками підприємства — відверто кажучи, здивувалися тому, скільки людей задіяно у різних виробничих та адміністративних процесах. І ось, нарешті, побачились із засновником компанії Валерієм Волковим. У кабінеті із приємним задоволенням відзначили, що статуетка лауреата редакційного конкурсу «Люди справи» пам’яті Б. Ф. Дерев’янка — колективна нагорода, якою компанія була удостоєна за підсумками першого року війни — стоїть на найвиднішому місці!

— Після нашої Перемоги, в якій я анітрохи не сумніваюся, на нас усіх чекає величезна робота, — каже Валерій Волков. — Ми не маємо права розтратити по дрібницях нашу з вами перемогу, з урахуванням того, яку платимо за неї ціну. Думаю, під час війни не мені одному приходило усвідомлення, в якій неймовірній за комфортом проживання країні нам випало щастя жити. Багато наших співгромадян, поживши за кордоном, завдяки країнам, що їх прихистили, дали дах над головою, забезпечили їжею та підтримали матеріально, все одно несподівано для себе визнавали, що в Україні і система охорони здоров’я не гірша, а краща, і банківська сфера, і освіта, і прості життєві умови. Ось тому, щоб все це не втратити, а відновити після нашої перемоги, сьогодні треба віддавати всі свої сили.

Засновник компанії «ЮГФУД» не соромиться гучних слів. Бо має на це право.

Судіть самі. Перший день війни застав творчу частину колективу у Києві. Як згадує Валерій Волков, на виході вже була велика рекламна кампанія, розрахована на всю Україну. Але не судилося. Вранці 24 лютого, коли каравани машин заполонили дорогу з Києва на Львів, до кордону, команда «ЮГФУД» вибиралася додому, до Одеси. «Бажання покинути все та виїхати з України не було», — констатує Валерій Волков. Практично одразу підприємство знову запрацювало, після чого залишився, по суті, лише один страх — оточення міста ворогом, оскільки можливість продовження роботи в окупації взагалі не розглядалася. На щастя, цього не сталося!

Виробничий процес
Виробничий процес

Про те, як компанія працювала у перший рік війни, як долала численні виклики страшного часу, як допомагала фронту, розповідалося у вищезгаданих публікаціях. Але «ЮГФУД» не виживав, а розвивався! При тому, що у сфері швидкого харчування конкуренція є просто божевільною, а фінансові можливості споживача — до того ж, в умовах війни — дуже обмежені. Проте у 2023 році порівняно з попереднім роком обсяг продажів зріс на 57 відсотків.

У чому секрет успіху?

Складових кілька. Зрозуміло, що продумана бізнес-стратегія. Навіть у важкий час «ЮГФУД» не відмовився від головного свого принципу — дивувати споживача. Невипадково, що слоган компанії звучить так — «Завжди щось новеньке!».

— Ми уникаємо глобалізації у бік локальних продуктів, — каже Валерій Волков. — Наша філософія виробництва побудована на гастрономічній спадщині Бессарабії, ми освоюємо продукти, які важко повторити. Поставити виробничу лінію з божевільною продуктивністю, яка даватиме величезні обсяги стандартного, знеособленого продукту — не складно, набагато складніше робити щось унікальне. А для цього потрібно поєднати в одному творчому пориві руки, розум та душу.

Ось воно — тісто філо
Ось воно — тісто філо

Один лише приклад. Такий продукт швидкого харчування, як сосиска в тісті, знають, думаю, всі, зі звичайним додаванням до неї кетчупу, гірчиці, майонезу — на дно булочки та зверху. Що тут можна ще придумати? Якщо так вважаєте, то помиляєтесь. Основа — тісто філо, яке утворює тонку хрумку оболонку для сосиски, а ще компанія «ЮГФУД» придбала японську лінію, яка дозволяє, проткнувши наскрізь сосиску, утворити «тунель» та наповнити його соусом. І смак у знайомого продукту виходить зовсім інший.

Далі. Компанії вдалося — на тлі тотального подорожчання всього, що пов’язано з виробництвом продуктів харчування, — утримати ціни на свою продукцію. Вдалося знов-таки за рахунок швидкого та оперативного реагування на виклики часу. Адже багато виробничників-конкурентів пішли з ринку: хтось виїхав з України, хтось закрився, не витримавши багатогодинних відключеннь електроенергії, у когось не виявилося необхідної для таких умов виробничої, зокрема холодильної, інфраструктури. Загалом, їм було простіше закритися.

«ЮГФУД» пішов, як то кажуть, іншим шляхом. Під час війни компанія інвестувала не тільки в нові виробничі потужності — крім японського обладнання, про яке розповідалося вище, придбано лінію для «сушки» тіста філо, — а й у купівлю спеціального обладнання для заморозки продукції (Швеція) та двох потужних генераторів, один «Роллс-Ройс», інший «Ямаха», які сумарно дають понад 1,5 тисячі мегават. Тож багатогодинні блекаути вдалося пройти без втрат.

Ну і третя складова успіху компанії «ЮГФУД», хоча за значимістю вона, безумовно, перша. Це — люди, колектив, команда.

Валерій Волков не тільки любить повторювати відомі слова Генрі Форда, який сказав: «заберіть у мене мої гроші, заводи, верстати та фабрики, але залиште мені моїх людей — і незабаром ми створимо заводи кращі за колишні», а й керується ними. І коли підлеглі бачать, з якою щирою небайдужістю керівник займається вирішенням не тільки виробничих проблем, а й усіх інших, з якими стикається той чи інший співробітник компанії, ставлення до роботи, дорученої справи стає зовсім іншим.

Нині на підприємстві працює понад 400 осіб. Число працівників за час війни лише зросло.

— Ми пишаємося, що сплачуємо податки, забезпечуємо наших співробітників гідною заробітною платою, створюючи нормальні умови для життя їхніх родин, — каже Валерій Волков.

Вже 40 співробітників компанії «ЮГФУД» наразі зі зброєю відстоюють незалежність України. На жаль, є в цих рядах втрати… Про допомогу військовим засновник компанії «ЮГФУД» сказав побіжно. Тема ця не є особливо публічною, а піаритися на цьому Валерій Волков не звик. З того, що почув, можу дійти висновку — допомога фронту йде постійно. Також засновник компанії «ЮГФУД» розповів про готовність приєднатися до проєкту створення в Україні центрів реабілітації для військових.

Готова партія Ролліні
Готова партія Ролліні

— А інакше бути не може, ми живемо у війну, і ми живемо в Одесі, — каже Валерій Волков. — Тому зобов’язані допомагати одне одному, це також наближає нашу перемогу.

Втім, компанія «ЮГФУД» сама двічі постраждала від ракетного обстрілу. Вперше це було 8 травня 2023 року. «Ракета впала в сусідню будівлю від складу, де зберігалася продукція, тому що на заводі зберігання в таких обсягах неможливе. ми орендуємо площі додатково. Довелося списати на велику суму розморожену продукцію», — каже Валерій Волков. А 17 травня вже цього року ракета потрапила до складу саме з готовою продукцією, на жаль, один хлопець загинув. Дівчина-комірник досі проходить лікування. Було знищено продукцію майже на 40 мільйонів гривень.

— Відновлюватись психологічно після таких трагічних випадків дуже важко, — засновник компанії «ЮГФУД» Валерій Волков не приховує емоцій. — Але треба жити та працювати. Заради того життя, що настане після нашої перемоги.

Війна, хоч як не парадоксально, відкрила для багатьох видів українського бізнесу нові економічні можливості, пов’язані з експортом своєї продукції. Компанія «ЮГФУД» цією можливістю скористалася. Так, до війни експорт продукції було налагоджено до Ізраїлю, Америки, Азербайджану. Але тепер ROLLINI, Вертути та Плацинди охоче купують також споживачі країн Балтії, Польщі, Німеччини та Румунії. Є продукція торгової марки Valesto в Ірландії, перші партії надійшли до магазинів Фінляндії та Швеції. Іде освоєння арабського ринку — Саудівська Аравія, Катар, завершуються перемовини з бізнесменами з Об’єднаних Арабських Еміратів. Активний розвиток експортного спрямування призвів до ідеї часткової релокації виробництва до однієї з невеликих країн Європи. Український продукт від компанії «ЮГФУД» європейцям дуже подобається. Але потрібні умови для гарантованого постачання. Щоб це забезпечити, потрібний виробничий майданчик у Європі.

— І при цьому Україна не повинна втратити свою автентичність, — засновник компанії «ЮГФУД» Валерій Волков підсумовує наше інтерв’ю. — В українців, як з’ясувалося, є сили, щоб протистояти агресору, є дух, який дозволив не зламатися, є розум, який дав змогу заробляти під час війни. Все це слід зберегти після нашої перемоги. Українці мають показати, що, як і раніше, можуть робити космічні ракети, унікальний літак «Мрія», обладнання для атомних електростанцій, турбіни для ГЕС і — шалену унікальну українську кухню. Ми обов’язково напишемо програму розвитку української кухні — кухні людей, котрі змогли перемогти такого страшного ворога.

Олег Суслов. Фото Олега Владимирського



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
11/09/2024
Щодня співробітники КП «Теплопостачання міста Одеси» проводять дефектацію (уточнення місця, обсягу пошкоджень) і відновний ремонт тепломереж...
11/09/2024
Компанія Apple провела презентацію нової лінійки смартфонів iPhone 16 з технологією штучного інтелекту, годинника Apple Watch Series 10 та нових навушників...
11/09/2024
Погода в Одесі 13—18 вересня
04/09/2024
На 6 вересня скликано пленарне засідання 23-ї сесії облради, з цього приводу видано розпорядження Григорія Диденка...
Все новости



Архив номеров
сентябрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.058