За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Люди справи

Старі ліхтери дають життя новим баржам

№13—14 (11357—11358) // 15 февраля 2024 г.
Старі ліхтери дають життя новим баржам

Новина з Придунав’я: Українське Дунайське пароплавство побудувало вже другу великотоннажну SLG–баржу з використанням старих ліхтерних суден (малих сорокаметрових барж).

Опублікував новину «Укрінформ», посилаючись на Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. Отже, подробиці — від віце-прем’єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова:

— У 2023 році команда Українського Дунайського пароплавства вперше за тривалий час розпочала будівництво несамохідного флоту. На балансі підприємства залишилося понад 80 ліхтерів, частина з яких здається в оренду у якості так званих «проставок» між суднами та причалом. Але більшість гниє, витягуючи з компанії кошти на якірний збір, аварійні ремонти тощо. Використання ліхтерів як донорів для створення нових SLG-суден дає нам можливість навіть під час війни системно оновлювати річковий флот. При цьому собівартість виробництва барж SLG значно нижча, ніж будівництво судна з нуля.

Олександр Кубраков також зауважив, що усі роботи з будівництва нових барж відбуваються в Україні. Це створює нові робочі місця та позитивно впливає як на економіку регіону, так і в цілому на розвиток галузі внутрішніх водних шляхів. Це важливо також для забезпечення логістики та експорту зерна.

Важливо: баржі будуються за рахунок власних коштів Українського Дунайського пароплавства, без залучення бюджетного фінансування.

Вантажопідйомність оновленої SLG-баржі становить 2200 тонн, довжина — 76,5 метра, осадка — 3,1 метра.

Нагадаємо, на початку лютого генеральний директор УДП Дмитро Москаленко повідомив про те, що ПрАТ «Українське дунайське пароплавство» готує до модернізації перше самохідне судно.

— На теплоході «Капитан Антипов» на нашому заводі виконаний ремонт корпусу та кришок люкового закриття. Корпус, трюми, кришки — наново пофарбовані. Відновлене все, крім двигунів: гвинто-рульовий комплекс, механізми, насоси. Головні та допоміжні двигуни плануємо замінити на австрійській верфі ОSWAG. Початок робіт запланований на квітень цього року, — сказав він.

За словами Москаленка, в Австрії на судні будуть встановлені більш потужні, більш економічні та на порядок більш екологічні двигуни, що відповідатимуть Stage5. Вони вже законтрактовані.

«Капитан Антипов» — пілотний проєкт, який пароплавство фінансує з власного прибутку. Далі на черзі будуть модернізовані ще 4 «самоходки», які потребують значно більшого ремонту. Наступні етапи програми УДП реалізовуватиме із залученням фінансування від міжнародних партнерів. ПрАТ «Українське дунайське пароплавство» (УДП) підписало контракт з австрійською суднобудівною компанією ОSWAG на капітальну модернізацію першого судна за проєктом оновлення свого тягового флоту.

За матеріалами «Укрінформу»



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
16/07/2025
Одещина впевнено впроваджує «Мрію», повідомляють в Одеській ОВА...
16/07/2025
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль офіційно подав до Верховної Ради заяву про відставку...
16/07/2025
Погода в Одесі 18—23 липня
09/07/2025
З6 по 16 липня в штаб-квартирі ЮНЕСКО (Париж, Франція) Комітет всесвітньої спадщини проводить 47 сесію. Серед інших, розглядаються питання, присвячені нашому місту, зокрема звіт про стан збереження «Історичного центру Одеси»...
Все новости



Архив номеров
июль 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.075