|
Традиційний концерт класу композицій лауреатки конкурсу «Вечірньої Одеси» «Люди справи» професора Кармелли Цепколенко відбувся у Великій залі Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової. Нагадаємо, цьогоріч Кармелла Семенівна отримала Шевченківську премію, що красномовно свідчить про її високий педагогічний статус, адже найкраще вчить той, хто досяг високих особистих результатів.
Про свої досягнення у галузі нової академічної музики звітували студенти (навіть першокурсники), магістри та аспіранти. Практично весь вечір за роялем була Ірма Готкова. Першокурсники Роман Калиновський та Анастасія Яковлева представили фортепіанні п’єси «Земля восени», «Небо восени» та «Загроза війни», засновані на принципах музичного імпресіонізму. Воєнну тематику розкривав і твір аспірантки 3-го року навчання Олени Морозової «Падіння у неминуче» для скрипки та перкусії, нагадавши про старовинну традицію використання барабанного дробу для заклику до бойових дій… А тему зміни сезонів підхопив другокурсник із Китаю Мінь Цзюнь, котрий написав фортепіанний цикл «Пори року», з якого на концерті виконали «Літо» (всі спектри «маленького життя», від млосної спеки до гучної громовиці знайшли віддзеркалення в музичному матеріалі).
Магістр 1-го року навчання Юрій Чаркін в дуеті з флейтистом Назарієм Кравченком виконав власні програмні «Нариси з життя художника» для флейти та фортепіано. Аспірантка 1-го року навчання Лі Юйцінь створила кантату у трьох частинах «Далека зоря Пастуха, яскрава зірка Ткалі на небесній річці» за поезією Лі Цінчжао, Янь Шу та Цінь Гуань. А виконували цей надзвичайно поетичний, забарвлений східною екзотикою твір меццо-сопрано Ірина Дудко та тенор Максим Танькут у супроводі камерного оркестру Senza Sforzando під орудою Олександра Перепелиці.
«Далека зоря…» закривала концертну програму, коли якраз за графіком згасло світло. Але музиканти були готові й до цього форс-мажору!
Софія ЛЕВКОВИЧ. Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО