За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Культура

Теорема влади за Ройтбурдом

№67—68 (11411—11412) // 22 августа 2024 г.
Теорема влади за Ройтбурдом

В Міжнародному культурному центрі UNION (Троїцька, 43) Музей сучасного мистецтва Одеси відкрив виставку Дослідницької платформи PinchukArtCentre «Олександр Ройтбурд. Теорема влади». Працювати експозиція буде до 22 вересня.

Виставка присвячена постаті Олександра Ройтбурда, що вже понад три десятиліття має вплив на українське мистецтво.

Олександр Ройтбурд вважав, що митцю природно належить влада змінювати світ, та присвятив своє життя втіленню цієї візії. Він взаємодіяв із надзвичайно широким колом представників культури, суспільства та політики, включно із першими особами держави. Художник був активним коментатором та безпосереднім учасником соціальних подій, комунікував із представниками дуже різних політичних сил, налагоджував контакти з органами державної влади та впливовим бізнесом. Всі ці зв’язки він використовував для просування сучасного українського мистецтва, одним із ідеологів якого виступав, та для сприяння його інституціоналізації.

— Тема влади в сьогоднішньому світі є надзвичайно актуальною. Російська війна проти України стала фронтиром протистояння диктатури та демократії. Іншим глобальним викликом є популізм. Олександр Ройтбурд вірив у просвітницький проєкт та здатність громадянського суспільства відстоювати універсальні цінності. А в неконтрольованій владі вбачав загрозу як для прав і свобод, так і для неї самої, — говорить куратор виставки Костянтин Дорошенко.

Виставка побудована дуже цікавим чином, підбірка робіт дозволяє зрозуміти художника через його сприйняття взаємодії культури, соціуму та влади. В експозиції також розміщено роботи, документи та артефакти з приватних колекцій і зібрань родини художника.

— Для мене ця виставка — надзвичайна подія, — продовжує Костянтин Дорошенко. — Саме завдяки Олександру я відкрив для себе у 1996 році Одесу, місто, де я зустрів неймовірно талановитих, яскравих творчих людей. Безперечно, Ройтбурд був людиною неймовірного таланту комунікації.

Над архітектурою виставки працював Олександр Бурлака, який дуже вдало розташував картини (а Олександр Анатолійович вважав себе, передусім, живописцем, відчував фізичне задоволення від процесу написання твору) та виділив друковані видання, артефакти.

Під час роботи виставки передбачено паралельну дискусійну програму, присвячену особистості Олександра Ройтбурда та його ролі у розвитку культурних та суспільних процесів в Одесі. А наша газета пишається тим, що послідовно висвітлювала найгучніші проєкти Олександра в Одесі, починаючи із 90-х років минулого століття.

Марія Гудима. На фото Сніжани Павлової картини з виставки



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
11/09/2024
Щодня співробітники КП «Теплопостачання міста Одеси» проводять дефектацію (уточнення місця, обсягу пошкоджень) і відновний ремонт тепломереж...
11/09/2024
Компанія Apple провела презентацію нової лінійки смартфонів iPhone 16 з технологією штучного інтелекту, годинника Apple Watch Series 10 та нових навушників...
11/09/2024
Погода в Одесі 13—18 вересня
04/09/2024
На 6 вересня скликано пленарне засідання 23-ї сесії облради, з цього приводу видано розпорядження Григорія Диденка...
Все новости



Архив номеров
сентябрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.026