За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Культура

Одеські міфи потребують перезавантаження

№33—34 (11377—11378) // 25 апреля 2024 г.
Обговорення тем стратегічної сесії було жвавим

У минулу п’ятницю відбулася стратегічна сесія «Культурний розвиток Одеси».

Подія зібрала в одному залі представників театральної сфери, телебачення та кіно, музейників, бібліотекарів, журналістів, громадських діячів, митців. Цим стейкхолдерам (активним учасникам і партнерам проєкту «Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси») треба було проаналізувати стан культури у нашому місті та висловити своє бачення того, як вона має розвиватися.

Перед участю у стратегічній сесії представники культури заповнювали анкети, відповіді на питання з цих анкет і стали темою для обговорення. Також організатори проводили соцопитування одеситів та гостей міста про те, що можна назвати міфами Одеси.

Зазначимо, що Стратегія культурного розвитку Одеси — це комплексний проєкт Євросоюзу, що координується громадською організацією «Пікселейтід Реалітіз» у партнерстві з департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міськради. Він фінансується ЄС у рамках проєкту EU4Culture.

У лютому цього року розпочалося створення Дорожньої карти культурного розвитку Одеси. Мета — визначити шляхи перспективного розвитку, що дозволить створити документ, який стане фундаментом для оновлення культурної діяльності в нашому місті. Як визначають організатори, «Дорожня карта — важливий інструмент культурної трансформації не лише для експертного середовища, але й для усіх мешканців Одеси, бо нам усім потрібно розуміти філософію культурних змін та вектори руху». Вже влітку готовий документ «Дорожня карта культурного розвитку Одеси» буде презентований громадськості.

Мабуть, основний висновок, який можна було зробити по завершенні стратегічної сесії, — це нагальна потреба у перезавантаженні міфів Одеси. Адже частина з них має негативну конотацію (тобто почуття, що виникає в результаті асоціацій з самим словом) або навіть використовуються в інформаційній війні Росії проти України.

Але аналіз опитування стейкхолдерів засвідчив сильну тенденцію підтримувати розвиток Одеси як українського, європейського та багатонаціонального міста. Бачення Одеси як спадкоємиці радянської або імперської епохи має меншу підтримку. Ці дані можуть свідчити про бажання респондентів бачити майбутнє Одеси в контексті європейських цінностей та з визнанням її української ідентичності, при цьому не відкидаючи її історичне мультикультурне надбання.

Олег СусловКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
12/06/2024
В Берлине прошла конференция по восстановлению Украины — Ukraine Recovery Conference. В ней принимал участие глава нашего государства Владимир Зеленский...
12/06/2024
Прогноз погоды в Одессе 14—19 июня
12/06/2024
В Хмельницком прошел открытый чемпионат Украины по легкой атлетике среди ветеранов...
12/06/2024
Столица принимала борцовский турнир VI Гимназиады Украины...
Все новостиАрхив номеров
июнь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.051