За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экономика и финансы

Успiх громади — це щасливi люди

№89—90 (10789—10790) // 08 августа 2019 г.
На цьому стадіоні можна проводити навіть міжнародні змагання

Як оцiнити розвиток громад за два роки роботи та визначити, успiшна вона чи нi. Наповнення бюджету — це не критерiй успiшної чи не успiшної громади. Громада — це, перш за все, люди. I критерiєм благополуччя громади є те, як почувають себе люди громади.

Добiгав кiнця 2017 рiк, як два населених пункту Овiдiопольського району — Авангард i Прилиманське — об’єдналися в рамках реформи мiсцевого самоврядування i спромоглися вийти на шлях iстотних змiн на краще.Про здобутки й новi iнiцiативи заради покращення якостi життя жителiв громади свiдчать реалiзованi проекти.

Авангард є самодостатньою й економiчно спроможною громадою, де надходження до бюджету вiд низки суб’єктiв пiдприємництва дають змогу успiшно реалiзувати культурно-освiтню, соцiальну, житлово-комунальну сфери дiяльностi.

Наприклад, в рамках бюджетної децентралiзацiї, за рахунок власних надходжень та за пiдтримки державного бюджету з’яви-лась можливість, зокрема, здiйснити капiтальний ремонт частини дорiг, ремонт вуличного освiтлення, капiтальний ремонт мереж водозабезпечення та водовiдведення, фасадiв 4 багатоквартирних будинкiв та капiтальний ремонт з придбанням сучасного медичного обладнання для амбулаторiї загальної практики сiмейної медицини у Прилиманському.Наразi триває капiтальний ремонт будiвлi Прилиманської школи та благоустрій територiї закладу.

Для розвитку дорожньої iнфраструктури громади та розвантаження iснуючої вул. Торгової вiд автомобiльного транспорту в мiсцях виїзду з ЖМ «Сьоме небо» Авангардiвською селищною радою затверджено проект, яким передбачено облаштування дороги вiд Овiдiопольського шляхопроводу до ЖМ «Сьоме небо», що значно розвантажить внутрiшнi дорожнi мережi та органiзує автомобiльний рух.

Центр безпеки громадян почав працювати
Центр безпеки громадян почав працювати

Тривають будiвельнi роботи з улаштування спортивного багатофункцiонального майданчика на територiї Прилиманської школи. Цим проектом передбачається розмiщення на територiї школи нових майданчикiв: це поле-трансформер, яке передбачає заняття з гри у волейбол, баскетбол та поле для гри у мiнi-футбол, i спортивна площадка Workout.

Треба вiдзначити, що наш проект будiвництва Авангардiвської загальноосвiтньої школи II-III ступенiв виграв конкурс щодо фiнансування проектiв за рахунок коштiв Державного Фонду регiонального розвитку. Тож, в 2019 роцi з державного бюджету видiлено 23 млн. 180 тис. грн. вiд загальної суми проекту, яка становить 69 мiльйонiв гривень. Крiм того, за рахунок сплати податкiв до бюджету громади, будiвництво закладу загальної середньої освiти фiнансується з мiсцевого бюджету.

На будiвельному майданчику наразi тривають роботи з розробки опалубки, проведення стрiчкового фундаменту, посилення арматури шляхом залиття бетоном.

Кипить робота в авангардiвському Будинку культури та вiдпочинку: з’являться новi студiї, а також вiдкриється музей. Кiлькiсть бажаючих розвиватися творчо стрiмко зростає, з’являються новi напрямки в колективi, тому i виникла необхiднiсть у додатковiй площi.

16 липня в Авангардi вiдбулось урочисте вiдкриття першого на Одещинi Центру безпеки громадян. Цiєї подiї жителi Авангардiвської територiальної громади чекали пiвроку, власне, стiльки часу було витрачено на будiвництво даного важливого об,єкта, його облаштування та пiдбiр професiйної команди, яку очолив Валентин Перебийносюк.

Проект будівництва в Авангарді школи 2-го та 3-го
Проект будівництва в Авангарді школи 2-го та 3-го

Вiдтак жителi громади отримуватимуть першими зовсiм нову якiсть послуг у вирiшеннi питань своєї безпеки, захисту життя, здоров,я та приватної власностi. Адже в Центрi розмiщено пожежно-рятувальну службу, кабiнет дiльничного офiцера полiцiї, працiвникiв охорони тощо.

З метою забезпечення повноважень у сферi соцiального захисту населення виконавчим органом селищної ради був пiдписаний меморандум про спiвпрацю мiж Авангардiвською селищною радою та управлiнням соцiального захисту населення Овiдiопольської районної державної адмiнiстрацiї в сферi надання послуг iз соцiальної пiдтримки населення, який дозволяє консультанту ЦНАПу у режимi «вiдкритого вiкна» отримувати необхiднi документи вiд жителiв громади для отримання соцiальної допомоги.

У планах — затвердження стратегiї розвитку громади до 2027 року, яка сьогоднi розробляється і включає у себе масштабнi проекти будiвництва. Для бiльш комфортного та доступного надання адмiнiстративних послуг жителям громади розробляється проектно-кошторисна документацiя будiвництва Центру надання адмiнiстративних послуг. Крiм того, розробленi проектнi документи з капiтального ремонту примiщення Будинку культури в селi Прилиманське, який дозволить органiзувати ефективну роботу з надання адмiнiстративних послуг, закладу культури, новоствореної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард», сiльської бiблiотеки, iсторико-краєзнавчого музею i впроваджувати новi форми роботи.

На територiї житлового комплексу «Сьоме небо» передбачено будiвництво дошкiльного закладу та закладу загальної середньої освiти. Також у планах будiвництво ще одного багатофункцiонального спортивного майданчику, який передбачає заняття iгровими видами спорту: мiнi-футбол, гандбол, волейбол, баскетбол та розмiщення Workaut в Прилиманському.

Змiни треба починати на мiсцях, розвинута громада там, де вмiло розпоряджаються отриманими ресурсами та iнвестують в дiтей та молодь. Де, окрiм матерiального, дбають про духовне. Де вчаться новому i не бояться змiн.

Свiтлана РЯБОКОНЬ. Проектний менеджер Авангардiвської селищної радиКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
04/08/2020
Первого августа абитуриенты начали регистрацию личных электронных кабинетов...
04/08/2020
На состоявшемся на днях заседании исполкома горсовета поддержан проект решения о передаче на баланс коммунальному предприятию «Стадион «Спартак» «имущества в виде элементов благоустройства спортивного площадного сооружения Скейтпарк»...
04/08/2020
...но по спуску Маринеско уже началось автомобильное движение. Это стало возможным после того, как там была завершена укладка асфальтобетонного покрытия на проезжей части. Осталось установить дорожные знаки и нанести дорожную разметку...
04/08/2020
Экологический эксперимент начали в городе коммунальное предприятие «Горзелентрест» и благотворительный фонд «Генофонд будущего» — в парках и скверах устанавливают боксы для сбора пластиковых крышечек и других видов пластика...
04/08/2020
Как сообщает пресс-служба горсовета, в связи с реконструкцией разворотного кольца трамвай № 18 будет доставлять пассажиров только до 11-й станции Большого Фонтана. А от 11-й до 16-й станции пустят автобус № 18-К...
Все новостиАрхив номеров
август 2020:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31


© 2004—2020 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.021