За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Екоклуб

П’ять комах, які можуть зашкодити саду

№57—58 (11401—11402) // 18 июля 2024 г.
Виноградний довгоносик

Гарний сад вимагає від власника постійної роботи. До того ж доводиться боротися із посухою, дощами, шкідниками, бур’янами, хворобами рослин і найчастіше — з комахами. Хоча комахи відіграють важливу роль в екосистемі, деякі види можуть завдати вашому саду серйозної шкоди.

Для початку варто розібратися, які комахи є небажаними гостями у вашому саду.

Найбільш небезпечними для саду є такі комахи: попелиця, павутинний кліщ, виноградні довгоносики, самшитова вогнівка, журавлині мухи.

Як позбутися попелиці

Затятим садівникам знайомі проблеми, які може спричинити попелиця. Ці крихітні шкідники завдають значної шкоди рослинам і навіть сприяють зростанню грибків.

Ви можете побачити, чи заражена ваша рослина попелицею, за пожовклим або скрученим листям, деформованими квітами або плодами, а також чорними листям або стеблами.

Щоб впоратися з будь-якою навалою попелиці, експерти пропонують створити власний інсектицид, змішавши кілька чайних ложок засобу для миття посуду чи оцту у пляшці з водою. Рясно обприскуйте рослини сумішшю, яка допоможе зруйнувати зовнішню оболонку комахи та вбити її.

...павутинного кліща

Павутинні кліщі крихітні, тому ви, найімовірніше, помітите тонку павутину і плямистість на листі.

Кліщі люблять жарку та суху погоду, тому найчастіше вони стають проблемою влітку, особливо коли нападають на рослини в будинку, на вулиці і в теплиці.

Щоб відлякати їх, регулярно обприскуйте рослини і тримайте миски з водою навколо кімнатних рослин, щоб створити більше вологості.

Ефірні олії, як олія лимона і м’яти перцевої, також токсичні для павутинних кліщів, тому суміш води та кількох крапель олії може ефективно допомогти позбутися кліщів.

...виноградних довгоносиків

Виноградні довгоносики зазвичай мешкають на плодах та декоративних рослинах, хоча особливо небезпечні вони для рослин у горщиках.

Дорослі довгоносики довгі та тьмяно-чорні з жовтими мітками на спині, а личинки блідо-жовті і зазвичай знаходяться серед коріння.

Дорослі особини видно влітку, коли вони починають їсти листя, і ви це помітите, оскільки по краях почнуть з’являтися нерівномірні сліди від укусів. Але личинки зазвичай завдають більше шкоди корінню восени та взимку, що може призвести до загибелі рослини.

Довгоносики є важливим джерелом їжі для інших живих організмів у вашому саду, тому намагайтеся уникати використання пестицидів. Натомість регулярно обрізайте уражене листя і стежте за личинками навколо коріння.

Залучення природних хижаків — жаби, їжаки та птиці — не лише покращить біорізноманіття у вашому саду, а й призведе до знищення ними довгоносиків.

...самшитової вогнівки

Самшитова вогнівка
Самшитова вогнівка

Ще одна істота, з якою ви можете стикнутися у теплі літні місяці — самшитова вогнівка.

Гусінь зазвичай вилуплюється навесні, і її можна зустріти протягом усього літа. Тоді як багато різновидів гусені здебільшого нешкідливі, деякі види, як вогнівка, можуть знищити рослини за дуже короткий час.

Гусінь отримала свою назву через те, що вона надає перевагу рослинам самшиту, які зазвичай використовуються як живоплоти. Ви можете впізнати цю гусінь за її зеленим забарвленням із чорними і білими плямами.

Найкращий спосіб позбавитися цієї гусені — це зібрати її вручну.

...журавлиних мух

Журавлині мухи схожі на великих комарів, вони не кусають людей і тварин, але можуть потай знищувати ваш газон.

Якщо ви помітили, що трава стає плямистою або знебарвленою, насамперед вам треба перевірити ґрунт. Личинки мух-журавлів застрягають у корінні трави, послаблюючи дерен і, своєю чергою, вбиваючи великі ділянки газону.

Мухи виходять на поверхню ґрунту лише пізньої весни та восени, а отже, боротися з ними можна лише в ці періоди. Проте необхідно боротися з мухами-журавлями, які відкладають яйця до кінця літа, щоб запобігти повторенню циклу. Вони люблять вологі місця для відкладання яєць, тому зістригайте траву частіше та уникайте надмірного поливу.

Для боротьби з журавлиними мухами ви також можете використовувати кислотну поживну речовину для газону, як сульфат заліза, яка допоможе зміцнити траву та відлякає мух. Коли настане вересень, ви також зможете використовувати органічний біологічний спрей, щоб запобігти вилупленню личинок, коли вони вийдуть на поверхню.

Ірина Торхова. Провідний спеціаліст СФК № 6 відділу фітосанітарних заходів на кордоні



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
18/12/2024
Наприкінці літа уряд затвердив зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021—2027 роки. Основний акцент було зроблено «на відновленні інфраструктури з урахуванням безпекових вимог...
18/12/2024
За Угодою для Програми екстреного відновлення між Японською агенцією міжнародного співробітництва (JICA) та Україною до Одеси надійшло 5 одиниць техніки...
18/12/2024
Напередодні новорічних свят в Одесі запрацювали ялинкові базари. У різних районах міста (всього 35 локацій) можна буде придбати новорічні ялинки та сосни...
18/12/2024
Володимир Зеленський заявив, що наразі країна перебуває не в слабкій, але водночас і не в достатньо сильній позиції, аби починати мирні перемовини...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.032