За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экоклуб

Обговорена стратегічна екологічна оцінка документів державного планування

№131 (11121) // 23 ноября 2021 г.
Обговорена стратегічна екологічна оцінка документів державного планування

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергову апаратну робочу нараду ОДА, в ході якої було розглянуто питання стану забезпечення здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування. Доповів з цього питання директор Департаменту екології та природних ресурсів Павло Буланович.

Стратегічна екологічна оцінка — це процедура визначення, опису та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, що регламентується Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку».

«Закон регулює відносини у сфері оцінки наслідків для довкілля, що стосуються сільського господарства, лісового і рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою. Дана процедура — це новий інструмент реалізації екологічної політики, що базується на простому принципі: легше запобігти негативним для довкілля наслідкам діяльності на стадії планування, ніж виявляти та виправляти їх на етапі провадження діяльності. Стратегічна оцінка дає можливість здійснення всебічного аналізу можливого впливу планованої діяльності на довкілля з метою запобігання або пом’якшення можливих негативних екологічних наслідків. Одним з основних завдань зазначеної процедури є імплементація відповідного положення Директиви Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу від 27.06.2001 № 2001/42/ЄС», — визначив основну суть питання Павло Буланович.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА надав загальну характеристику результатів діяльності цього структурного підрозділу у напряму забезпечення належної реалізації положень та вимог чинного законодавства щодо стратегічної екологічної оцінки документів державного планування.

Так, протягом 2021 року Департаментом було розглянуто 130 профільних документів (включаючи 54 генеральних планів населених пунктів, 74 детальних планів території та 2 цільові програми), більшість з яких надійшла від територіальних громад Одеського, Ізмаїльського та Березівського районів області.

В результаті аналізу наданих документів відносно 105 з них винесено зауваження та пропозиції, 25 — відмовлено у розгляді, при цьому найчастішими стали такі зауваження: надання матеріалів не у повному обсязі; відсутність зв’язку з іншими документами державного планування; врахування вимог природоохоронного законодавства не в повній мірі; відсутність врахування режиму охорони та використання природоохоронних об’єктів; відсутність обгрунтування ефективності альтернативних рішень.

«З метою удосконалення процедури стратегічної екологічної оцінки обласною державною адміністрацією ініціюється внесення змін до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», зокрема в частині закріплення на законодавчому рівні результату розгляду стратегічної екологічної оцінки та визначення підстав для надання відповіповідного висновку, в якому визначається допустимість чи недопустимість реалізації документа державного планування або підстави для відмови у видачі такого висновку. Окрім того, передбачається встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері стратегічної екологічної оцінки, зокрема за нездійснення стратегічної екологічної оцінки, порушення встановленої законодавством процедури здійснення стратегічної екологічної оцінки, неврахування результатів стратегічної екологічної оцінки при затвердженні документів державного планування», — зазначив Павло Буланович.

При цьому він також відзначив, що зазначені зміни обговорено та узгоджено з Інститутом проблем ринку і екологічних досліджень НАН України, обласною Науково-експертною радою ОДА та на зустрічі з народними депутатами України від Одеської області.

«Запропоновані зміни направлені на удосконалення дієвого механізму захисту сталого розвитку шляхом забезпечення охорони довкілля, безпеки життєдіяльності населення та охорони його здоров’я, інтегрування екологічних вимог під час розроблення та затвердження документів державного планування», — наголосив Павло Буланович.



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/04/2024
Во вторник, 16 апреля, Владимир Зеленский подписал закон №10449 о мобилизации, который парламент принял 11 апреля...
17/04/2024
В Звягеле, что в Житомирской области, состоялся чемпионат Украины по вольной борьбе в возрастной категории U-20...
17/04/2024
В Луцке состоялись Всеукраинские соревнования по стрельбе из лука среди сильнейших юниоров и кадетов...
17/04/2024
Днепр принимал 1-й в истории турнир Украинской СуперСерии по бадминтону...
Все новости



Архив номеров
апрель 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.028