|
Президент України Володимир Зеленський доручив міністрові оборони Рустему Умєрову й головнокомандувачеві ЗСУ Олександру Сирському активізувати всі контакти зі США, зокрема щодо постачання засобів протиповітряної оборони.
За словами очільника держави, наразі є необхідні політичні заяви та рішення, і їх потрібно якнайшвидше реалізувати для захисту наших людей і позицій. Володимир Зеленський також повідомив, що готуються формати зустрічей команд України й США — військових і політичних.
Розглядається можливість часткового переходу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на дистанційний формат обслуговування людей — через загрозу російських ракетних і дронових ударів.
Міноборони вже працює над цифровізацією системи, зокрема через впровадження додаткового функціоналу в застосунку «Резерв+», що має полегшити доступ громадян до послуг ТЦК і СП без фізичного відвідування установ. Але процес потребує часу через складність структури: ТЦК і СП відповідають не лише за мобілізаційні заходи, а й за ведення військового обліку, участь в оборонному плануванні регіонів та обслуговування різних категорій населення.
Спілка українських підприємців закликала уряд діяти, дотримуючись міжнародних зобов’язань України, та, врешті, у найкоротші строки призначити керівника Бюро економічної безпеки, кандидатуру якого рекомендувала конкурсна комісія.
Бізнес уважно стежив за конкурсом, оскільки БЕБ було створено як єдиний аналітичний орган з економічною підслідністю, щоб припинити практику тиску на бізнес з боку кількох силових структур одночасно. Примітно, що відповідно до меморандуму з МВФ, Україна має завершити призначення нового директора БЕБ до кінця липня, інакше ризикує втратити $5 млрд. фінансової підтримки.
Україна запровадила санкції проти китайських компаній, чиї деталі знайшли у «шахідах» після російської атаки 4 липня.
Згідно з відповідним указом президента, санкції накладено на «Чайна Ейжа Сілк Роуд Інтернешнл Трейд (Тяньцзінь) Ко.», «Сучжоу Екод Пресіжн Меньюфекчурінг Ко.», «Шеньчжень Ройо Текнолоджі Ко.», «Шеньчжень Цзіньдуобан Текнолоджі Ко.» та «Нінбо БЛІН Мешінері Ко.».
Американський мільярдер Ілон Маск подав документи на реєстрацію нової політичної партії.
6 липня у базі даних Федеральної виборчої комісії з’явилася заява про створення America Party.
Нагадаємо, що наприкінці червня Маск на тлі незгоди із законопроєктом президента США Дональда Трампа, який скорочує федеральні витрати, але водночас дає серйозні податкові пільги, запропонував створити у США нову політичну партію. У День незалежності США Маск запустив опитування «Чи повинні ми створити Партію Америки?», в якому за добу проголосувало близько 1,3 млн. осіб.
Європейський парламент дав «зелене світло» на перехід Болгарії до євро. Країна планує долучитися до єврозони з 1 січня 2026 року, замінивши національну валюту на спільну європейську.
Після остаточного схвалення від держав — членів ЄС Болгарія стане 21-ю країною, яка користується євро. Востаннє єврозону розширювали у 2023 році, коли до неї приєдналася Хорватія.
Єменські хусити обстріляли грецьке судно Eternity C, яке ходить під прапором Ліберії. Поранення отримали двоє членів екіпажу, ще двоє моряків вважаються зниклими безвісти.
Атака на судно відбулась в 50 морських милях на південний захід від порту Ходейда. Під час удару використовувалися вогнепальна зброя та реактивні гранати, а також ракети та чотири безпілотні надводні судна. Українців серед членів екіпажу не було.
Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт верховного лідера Талібану Хайбатули Ахундзади та головного судді Афганістану Абдули Хакіма Хаккані через порушення прав та свобод цивільного населення.
Йдеться, зокрема, про те, що представники Талібану позбавили багатьох дівчаток та жінок прав на освіту, недоторканність приватного життя та сімейного життя, а також свободи пересування, висловлювання думки.