|
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із генсекретарем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіасом Корманом.
Однією з провідних тем перемовин стала участь ОЕСР у розробці та реалізації плану відновлення України, зокрема конкретних проєктів відбудови. «Ми впевнені, що війна закінчиться, і ми відбудуємо Україну з усіма сильними компаніями та країнами», — зазначив глава нашої держави. Зеленський висловив вдячність ОЕСР за підготовку й представлення двох документів: Економічного огляду України й Огляду доброчесності та протидії корупції в Україні. Під час зустрічі обговорювалося питання посилення аграрного сектору України завдяки залученню інвестицій.
Комітет з питань міжнародної політики Верховної Ради підтримав ратифікацію угоди про надра між Україною та США як за основу, так і в цілому.
Комітет запропонував внести до тексту законопроєкту вимогу, щоб будь-які додаткові домовленості про створення Фонду відбудови не суперечили цій угоді, а також положення про дію угоди на всій території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Остаточна ратифікація у Верховній Раді запланована на сьогодні, 8 травня.
Міністерство економіки України розпочало розробку Стратегії зайнятості населення, яка має стати відповіддю на структурні виклики ринку праці, демографічні зміни, наслідки війни та вплив технологій.
Головна мета ініціативи — сприяти економічному розвитку через зниження безробіття, забезпечення рівного доступу до якісних робочих місць і створення гнучкої, інклюзивної системи зайнятості. За прогнозом НБУ, у 2025 році рівень безробіття становитиме 10,9%. За офіційними даними Державної служби зайнятості, протягом минулого року 389 тисяч осіб зареєструвалися як безробітні. Водночас реальна кількість людей без роботи значно вища.
Президент США Дональд Трамп заявив, що очільник Кремля став більш налаштованим на укладання миру у російсько-українській війні після нещодавнього падіння цін на нафту.
Про це він сказав журналістам в Овальному кабінеті. Ціна на нафту, яка є ключовою для російської економіки, впала приблизно на 15 доларів за барель з початку року. Також у країн ОПЕК+ є плани прискорити збільшення видобутку нафти.
У ніч проти середи Індія оголосила про початок військової операції Синдур проти Пакистану, завдавши ракетних ударів по «терористичній інфраструктурі».
Делі запевняє, що серед дев’яти атакованих нею об’єктів були лише «табори терористів» та не було «жодної пакистанської цивільної, економічної чи військової цілі». Пакистан натомість заявив, що в результаті атаки загинуло щонайменше вісім людей, включаючи дітей, понад 30 було поранено. Пакистанська влада назвала удари Індії «неспровокованим і кричущим актом війни». Прем’єр-міністр країни Шехбаз Шаріф пообіцяв завдати «удару помсти» у відповідь на атаку.
Єврокомісія презентувала проєкт «дорожньої карти», якою передбачено повне припинення імпорту російських енергоносіїв в країни Євросоюзу.
Опублікований план передбачає поетапну відмову від нафти, газу та ядерної енергії з рф. Цей документ став продовженням плану REPowerEU, завдяки якому ЄС з 2022 року вже зміг скоротити частку імпорту російського газу з 45% до 19%. Водночас в ЄК визнали зростання імпорту газу з рф у 2024 році, що викликало необхідність розробки більш детального плану подальших дій.
Процес обрання Папи Римського, відомий як конклав, розпочався у Ватикані, в Сикстинській капелі, 7 травня, о 16.30 за місцевим часом.
Точний час оголошення рішення неможливо передбачити, оскільки конклав може тривати від кількох годин до кількох днів. Процес обрання Папи є таємним, будь-яка інформація до оголошення результату не розголошується, а використання мобільного зв’язку кардиналам обмежать. Голосування відбувається таємно за допомогою бюлетенів, які після підрахунку спалюються. Колір диму з труби Сикстинської капели сигналізує про результат: чорний — немає рішення, білий — Папу обрано.