|
Кабмін оновив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та затвердив План заходів на 2025—2026 роки з її реалізації.
Оновлена Національна стратегія охоплює 22 стратегічні цілі у шести напрямках безбар’єрності: фізичній, цифровій, інформаційній, суспільній та громадянській, освітній, економічній. План заходів на 2025–2026 роки містить 798 заходів, що відповідають 110 завданням. Впродовж двох років забезпечать виконання даних заходів понад 90 відповідальних виконавців серед органів влади та інших підприємств, установ та організацій.
Весною 2025 року в Україні традиційно відбулася індексація — з 1 березня загальна, а з 1 квітня — для пенсіонерів, що працюють. Однак не всі отримувачі пенсійних виплат мали підвищення.
Так, після березневої індексації пенсії в середньому зросли на 556 грн., а розмір середньої виплати по Україні — з 5789 грн. до 6345 грн. При цьому далеко не кожен пенсіонер отримує з 1 березня на 11,5% вищу пенсію, тому що індексація стосувалася лише «голої» пенсійної ставки. Крім того, пенсії з
1 березня не збільшились у тих осіб, які й так отримували максимальні виплати. Також індексація не зачепила тих, хто вийшов на пенсію з початку 2025 року.
Висока представниця ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Кая Каллас заявила, що з боку США було б помилкою розглядати визнання Криму російською територією в рамках будь-якої потенційної «мирної угоди».
«Тоді Росія чітко отримає те, чого хоче», — пояснила дипломатка. Вона підкреслила, що Євросоюз своєю чергою ніколи не визнає півострів, незаконно анексований Москвою в 2014 році, російським.
У Гаазі готовий проєкт спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України, який неофіційно називають «трибуналом для Путіна».
Даний спецтрибунал буде займатися розслідуванням щодо 20 російських і білоруських топ-чиновників. В результаті може бути підготовлений обвинувальний висновок щодо політичних і військових лідерів росії і білорусі, які брали участь у плануванні і підготовці повномасштабного вторгнення в Україну.
Угорський прем’єр Віктор Орбан проголосував в рамках національної консультації, де угорців опитують щодо підтримки членства України в ЄС.
Про це політик написав у себе в Facebook і опублікував відповідні світлини. На одному з фото видно, що Орбан поставив позначку у графі «проти» на бюлетені, де було питання про підтримку членства України в ЄС.
У США знову прокотилася хвиля масових демонстрацій проти політики президента Дональда Трампа.
Тисячі людей вийшли на вулиці Нью-Йорка, Вашингтона, Сан-Франциско, Портленда та Бостона, виступаючи проти рішень адміністрації, які, на їхню думку, загрожують демократичним засадам та конституції країни. Даний рух має назву «50501», що розшифровується як 50 протестів у 50 штатах, один спільний рух.
США встановили нові мита в розмірі до 3521% на імпорт сонячних панелей із чотирьох країн Південно-Східної Азії.
Мита є кульмінацією річного торгового розслідування. Воно виявило, що виробники сонячних батарей у Камбоджі, В’єтнамі, Малайзії і Таїланді несправедливо отримували вигоду від державних субсидій і продавали експорт у США за цінами, нижчими за собівартість виробництва. Розслідування було розпочато за колишнього президента Джо Байдена.
У Ватикані оприлюднили духовний заповіт Папи Римського Франциска. У ньому понтифік зазначив, що завжди довіряв себе Діві Марії та присвячував Господу свої страждання останніх років життя, жертвуючи цим заради миру у всьому світі.
У документі Його Святість також вказав, щоб його гробниця перебувала в ніші бічного нефа між Павловою каплицею та каплицею Сфорци Папської базиліки. Гробниця повинна бути в землі; проста, без особливих прикрас і з єдиним написом: Franciscus. Нагадаємо, у понеділок, 21 квітня стало відомо, що Папа Римський Франциск помер у віці 88 років у своїй резиденції у Ватикані, в Каса-Санта-Марта.