|
Володимир Зеленський заявив, що наразі країна перебуває не в слабкій, але водночас і не в достатньо сильній позиції, аби починати мирні перемовини.
Президент України наголосив, що для початку переговорів необхідно створити план дій, тобто мирний план, який згодом можна буде передати російській стороні. «Але я наполягаю: жоден лідер у світі не має права вести переговори з путіним без України», — додав президент.
Рада директорів розгляне питання України на засіданні 20 грудня. Зокрема, планується затвердити шостий перегляд Програми в рамках Механізму розширеного фінансування EFF, запит на зміну критерію ефективності та огляд гарантій фінансування.
За результатами розгляду має бути ухвалено рішення про виділення Україні траншу на 1,1 млрд. доларів. Раніше місія МВФ і влада України досягли угоди з цього питання. Тому засідання виконавчого органу фонду багато в чому є формальністю.
Загальний обсяг зобов’язань донорів щодо грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України перевищив 1 млрд. євро. Про це повідомило Міністерство енергетики.
Кошти Фонду спрямовуються на відновлення зруйнованої росією енергетичної інфраструктури і забезпечення невідкладних потреб громад в електропостачанні. Фонд підтримки енергетики України був створений у квітні 2022 року, донорами виступають державний та приватний сектори з майже всіх країн ЄС, Великої Британії та США, міжнародні та регіональні організації.
Запроваджені уніфіковані графіки для всієї країни, це означає, що графіки будуть виглядати та діяти однаково в усіх містах, а кількість часу зі світлом збільшиться. «Тепер між відключеннями буде мінімум 3,5 години з електрикою», — констатують в ДТЕК.
В компанії пояснюють, що це стало можливим, бо по всій країні кожну групу поділили на підгрупи, і тепер коли всю групу вимикати не потрібно, обленерго може вимкнути лише пів групи і більш точно розподілити навантаження на енергосистему. «Але треба розуміти, якщо стануться локальні аварії або ворог пошкодить лінії електропередач, графіки для цього регіону зміняться», — зазначили в ДТЕК.
15 грудня в районі Керченської протоки затонули два російські танкери «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239». Судна, які транспортували мазут, розламалися навпіл.
За оцінками експертів, з кожного танкера витекло приблизно по 1500 тонн мазуту. Нафтопродукти прибило до берегів Краснодарського краю: пляжі стали чорними, постраждали тварини. Збитки можуть сягнути 14 млрд. доларів.
Чинна американська влада вірить, що Україні для боротьби до кінця 2025 року вистачить військової допомоги, яку Штати вже надали або планують надати до кінця каденції Джо Байдена.
Про це повідомив речник Державного департаменту США Метью Міллер. Нагадаємо, що США оголосили про виділення $20 млрд. на користь України у спеціальний фонд Світового банку.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про дострокові вибори в Бундестаг, які відбудуться 23 лютого. Таке рішення стало результатом зростаючих розбіжностей всередині коаліції.
Олаф Шольц звернувся до депутатів Бундестагу з проханням про вотум довіри. З 717 парламентарів, які голосували, 394 висловилися проти довіри, 207 підтримали канцлера, а 116 утрималися. Після підсумків голосування Шольц зустрівся з федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром і запропонував розпустити Бундестаг.
Голова сирійської правозахисної організації повідомив про масове поховання під Дамаском у Сирії. «Сто тисяч — це найскромніша оцінка кількості тіл, похованих на цьому місці», — сказав правозахисник.
Докази про масові поховання походять зі свідчень людей, які втекли з Сирії. За даними правозахисника, поряд із сирійськими жертвами є громадяни США та Великої Британії та інші іноземці.