За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Новости

У країні та світі

04 декабря 2024 г.

За яких умов Україна борг не поверне

Верховна Рада в цілому схвалила законопроєкт № 12232 щодо змін до Бюджетного кодексу, які стосуються безповоротної фінансової допомоги на 50 млрд. доларів від країн G7 та ЄС.

Це рішення створює у бюджетній сфері нове поняття — «умовні боргові зобов’язання». Україна не повертатиме кредит в 50 млрд. доларів, якщо не отримає репарації від росії. І гроші від країн «сімки» та ЄС не будуть обліковуватись як державний борг.

Перейменували міністерство

Уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Верховна Рада призначила на посаду віце-прем’єр-міністра — міністра національної єдності України Олексія Чернишова. Шмигаль вважає, що це інституційне посилення допоможе сформувати нову якість роботи та взаємодії з багатомільйонною українською спільнотою з усіх хвиль міграції.

«Автоматом» на військовий облік

Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт, завдяки якому громадяни України під час досягнення 17-річного віку автоматично ставатимуть на військовий облік.

Юнакам не потрібно буде звертатись до ТЦК чи проходити медогляд. Після ухвалення закону потрібно буде пройти ідентифікацію у мобільному додатку «Резерв+», після чого застосунок сам згенерує військово-обліковий документ.

У кого заберуть «тисячу Зеленського»

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що влада проведе аудит для того, аби виявити тих, хто незаконно оформив допомогу у рамках зимової «єПідтримки». Йдеться, зокрема, про громадян України, які перебувають за кордоном.

За словами Шмигаля, кількість таких людей може бути мінімальна. Втім, їх однаково виявлять і змусять повернути гроші. Посадовець пояснив, що під час оформлення підтримки люди в декларативний спосіб зазначають, що вони перебувають на території країни, а далі відбувається перевірка за реєстрами, геолокацією та іншими програмними способами.

Війна в Сірії: Алеппо в руках повстанців

Сірійські сили, які протистоять режиму диктатора Башара Асада, повністю взяли під контроль одне з найбільших міст країни — Алеппо. Сили диктатора Асада, які підтримуються Іраном та РФ, не змогли втримати місто і відступили з нього після стрімкого наступу сил повстанців.

Повідомляється, що рух «Хаят Тахрір аш-Шам» і союзні з ними опозиційні сили контролюють місто Алеппо, за винятком районів, контрольованих курдськими силами. Крім самого міста, повстанці взяли під контроль аеропорт міста, а також прилеглі території.

Загострення ситуації в Грузії

У Тбілісі на шостий день масштабних протестів силовики знову розпочали розгін антиурядового протесту біля парламенту.

На проспекті Руставелі спецназ використовував спецзасоби, зокрема сльозогінний газ і водомети, для розгону протестувальників. Через викид сльозогінного газу кільком учасникам мітингу, зокрема представникам ЗМІ, знадобилася медична допомога. За-тримано кількох активістів мітингу. Своєю чергою демонстранти кидають у поліцію піротехніку.

Военний стан тривалістю шість годин

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив про зупинення дії воєнного стану, оголошеного 3 грудня. Загалом военний стан тривав у країні шість годин.

Президент Юн Сок Йоль так відреагував на «антидержавні сили, що паралізують основні функції держави». Однак у зв’язку зі зверненням Національних зборів щодо скасування воєнного стану його було призупинено. Війська, що з’явилися на вулицях Сеулу, були виведені.

Таємниця появи ковіду розкрита

Коронавірус SARS-CoV-2, що спричиняє важку респіраторну хворобу COVID-19, був створений в китайській лабораторії та «опинився» ззовні через порушення техніки безпеки співробітниками цієї лабораторії.

Про це свідчить звіт підкомітету із коронавірусної пандемії комітету з нагляду і підзвітності Конгресу США. Співробітники Уханьського інституту вірусології проводили експерименти з посилення функцій вірусів: займалися їх генетичним модифікуванням. Зазначимо, що раніше ця уханьська лабораторія отримувала американські гранти. Коронавірус SARS-CoV-2 має біологічні характеристики, які не зустрічаються в природі.


Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Свежий номер
09/07/2025
Днями за ініціативи Президента України уряд ухвалив постанову, мета якої — підтримка родин з дітьми на етапі підготовки дитини до школи. Мова йде про новий інструмент підтримки «Пакунок школяра». «Підготовка дитини до школи — це суттєве додаткове фінансове навантаження на родину. Адже у цей момент необхідно придбати значну кількість нових речей — від зошитів до спортивного одягу і взуття, — зазначили на засіданні уряду. — «Пакунок школяра» допоможе батькам майбутніх першокласників придбати усе необхідне для школи, наприклад, канцелярське приладдя, дитячий одяг та взуття. Розмір виплати — 5 тисяч гривень на кожного першокласника»...
09/07/2025
Днями в Києві відбулася офіційна презентація «Ветеран Pro» — це цифровий простір у «Дії», де буде зібрано всі ключові державні послуги для ветеранів та ветеранок. Про це повідомили редакції у відділі інформаційної політики Міністерства у справах ветеранів України...
09/07/2025
У міській лікарні № 8 минулого року стаціонарну реабілітацію пройшли близько 300 пацієнтів. Ще понад 450 осіб отримали реабілітаційну допомогу амбулаторно. Про це повідомляє пресслужба міськради...
09/07/2025
Шістнадцятого липня 1990 року для мене назавжди залишиться днем, коли історія й особиста відповідальність злилися воєдино. Я мав честь бути серед депутатів Верховної Ради, які проголосували за Декларацію про державний суверенітет України, документ, що став підмурівком нашої незалежності. Ці рядки не є академічним аналізом, це спроба передати атмосферу того часу, пригадати людей, рішення, сумніви й надії...
09/07/2025
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі допомогли вченим окільцювати 50 пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Malopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема під час повномасштабної війни...
Все статьи номера



Архив номеров
июль 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.208