|
У друкованого засобу масової інформації багато призначень. Одна з них — бути хронікером подій, що відбуваються на наших очах, їх інформаційним фіксатором. Щоб завтрашні історики, коли візьмуться за написання досліджень і хронік про сьогодення, могли спертися на перевірені факти.
Саме тому «Вечірня Одеса» розпочинає публікацію хронології війни: день за днем, про найважливіші та доленосні події, що відбулися. Не сумніваємося, що ця інформація незабаром стане потім історичним матеріалом для написання історії Перемоги України у війні з Росією.
— Німецька оборонна компанія Rheinmetall поставила українським військовим ще п’ять аеромобільних тактичних машин Caracal.
— Росіяни атакували КАБами Таврійську громаду на Запоріжжі: загинула одна людина.
— Днем ворог з артилерії вдарив по центральній частині Херсона: внаслідок обстрілу постраждала багатоповерхівка, пошкоджено квартири, а також припарковані поруч автівки.
— Україна схвалила перший пакет санкцій щодо викрадачів культурних цінностей.
— У Євросоюзі розробляють законодавство, яке б дозволило захоплювати в Балтійському морі російські танкери «тіньового флоту», на яких із РФ таємно експортують підсанкційну нафту.
— Внаслідок російського удару по Краматорську та Костянтинівці Донецької області одна людина загинула, ще 12 поранено.
— Російські війська стягують підкріплення та перегруповуються поблизу Часового Яру на Донеччині, готуючись штурмувати місто.
— У Росії вночі безпілотники атакували Краснодарський край: під атакою опинився важливий стратегічний об’єкт ворога — Афіпський нафтопереробний завод.
— Під час ранкової ракетної атаки відбулося влучання в об’єкт газовидобутку ДТЕК в Полтавській області.
— Глава Пентагону Піт Гегсет повідомив, що США не будуть відправляти своїх військових в Україну.
— Володимир Зеленський заявив, що готовий запропонувати Росії обмін територіями.
— Бійці батальйону безпілотних систем VORON 100-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ вивісили синьо-жовтий прапор над шахтою «Центральна» в Торецьку на Донеччині.
— Минулої доби на передовій відбулося 139 бойових зіткнень: найскладнішими напрямками наразі є Покровський і Курський.
— В Україні офіційно запустили контракт на рік для хлопців 18—24 років, які наразі не підлягають мобілізації.
— У Саратові після вибухів загорівся нафтопереробний завод, він входить до структури нафтової компанії «Роснефть».
— Верховна Рада підтримала запровадження в Україні Національного дня молитви: цей день відзначатимуть 24 лютого, вихідний не передбачений.
— Кіберфахівці ГУР та ЗСУ провели успішну операцію проти Росії, вивівши з ладу понад 120 серверів та знищивши 2 000 терабайтів важливих даних. Під удар потрапили ключові підприємства, зокрема «Газстройпром», що завдало агресору збитків на десятки мільйонів доларів.
— Російська армія завдала ракетного удару по Києву: відомо про одного загиблого.
— Понад 100 жителів російського міста Суджа в Курській області, яке з серпня минулого року перебуває під контролем українських військ, евакуйовано до Сумської області.
— Міністр оборони України Рустем Умєров бере участь у засіданні «Рамштайн» у Брюсселі, де вперше головує британський держсекретар з питань оборони Джон Гілі та присутній новий міністр оборони США Піт Гегсет.
— Через обстріл Краматорська є загиблий і 5 поранених. За попередньою інформацією, росіяни скинули на місто дві ФАБ-250.
— Співробітникам СБУ вдалося зібрати докази воєнних злочинів з боку російського генерала армії Олександра Дворнікова — колишнього командувача південного військового округу збройних сил Росії. 29 березня 2022 року за його наказом російські загарбники здійснили удар крилатою ракетою класу «земля-земля» по адміністративній будівлі Миколаївської обласної ради: тоді загинуло 36 людей.
— Президент підписав указ про продовження терміну проходження військово-лікарської комісії для обмежено придатних. Відтепер ВЛК можна буде пройти до 5 червня 2025 року.
— За даними ГУР, на території військової частини 52116 під Москвою стався сильних вибух. Там вибухівка знищила два російських радіолокаційних комплекси «Валдай», призначені для цілодобового автоматичного виявлення та протидії БпЛА.
— У ніч на 13 лютого росіяни атакували Ізмаїльський район Одеської області ударними БпЛА.
— Дрони СБУ повторно уразили нафтопереробну станцію «Андреаполь».
— З окупованих територій удалося повернути 8 дітей.
— Загальні втрати ворога в Курській області становлять понад 48 тисяч осіб, із них близько двадцяти тисяч убитими.
— Повітряні сили знищили опорний пункт на Курщині, звідки росіяни запускали дрони по захисниках Сумщини.
— Окупанти атакували ЧАЕС дроном-камікадзе: для максимального вогневого ураження цей ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною.
— Протягом 15 лютого кількість штурмових дій Росії зросла у два з половиною рази порівняно з попередньою добою — зафіксовано 250 бойових зіткнень.
— Україна створила дрон, що може занурюватися під воду.
— Україна виробила понад 1,5 мільйона дронів за минулий рік.
— На Чорнобильській АЕС все ще триває пожежа після російського удару по укриттю зруйнованого четвертого енергоблока: радіаційна загроза наразі не фіксується.
— Росію вночі атакували дрони: під удар потрапило промислове підприємство у Калузькій області та НПЗ у Волгограді.
— Агресор атакував в Миколаєві теплову електроцентраль кількома дронами, через що понад 100 тисяч жителів Миколаєва залишилася без тепла.
— Глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що головним відкриттям Мюнхенської конференції з безпеки 2025 року стала нова сила Європи.
— Президент Володимир Зеленський серед безпекових гарантій, яких потребує Україна від союзників, назвав велику кількість ракет, значну чисельність армії, інвестиції, вступ до ЄС і домовленості про захист від партнерів на зразок тих, які має Ізраїль.
— Дональд Трамп хоче забезпечити припинення вогню в Україні до Великодня — 20 квітня.
— ЗСУ вперше знищили російську важку вогнеметну систему «Тосочка» на Покровському напрямку: це 220-міліметрова важка вогнеметна система, яка запускає потужні далекобійні ракети.
— Німецький збройовий концерн Rheinmetall планує відкрити три заводи в Україні.
— Українські рятувальники продовжують гасити пожежу на укритті Чорнобильської АЕС після удару російського безпілотника у ніч проти 14 лютого.
— Станом на 16 лютого з початку війни ЗСУ ліквідували 858390 окупантів, 10073 танки, 21011 бойових броньованих машин, 23185 артилерійських систем, 1067 засобів ППО, 370 літаків, 331 гелікоптер, 25377 БпЛА, 3063 крилаті ракети, 28 кораблів (катерів).
Підготував Олег СУСЛОВ