|
Спочатку про світло. Наприкінці жовтня відбувся пресбрифінг генерального директора ДТЕК Одеські електромережі Дмитра Григор’єва, який доповів, що компанія, попри всі труднощі воєнного часу, підготувала область до майбутньої зими.
А саме: технічно оновлено 890 енергооб’єктів — високовольтних підстанцій та трансформаторних пунктів. Відремонтовано 1242 кілометри ліній електропередачі, а також розчищено 1829 кілометрів трас повітряних ліній від гілля, чагарників та сухостою.
Дмитро Григор’єв вкотре нагадав, що компанія не займається генерацією електроенергії і не отримує оплату від клієнтів. Вона — оператор з розподілу єлектроенергії і відповідальна за експлуатацію електромереж — розбудову, ремонт, обслуговування. Запевнив: «ДТЕК була надійною опорою українців минулого осінньо-зимового періоду. І зараз робить усе можливе, аби пройти і цю зиму». Керівник компанії зазначив, що наразі на Одещині немає дефіциту електроенергії, але вразливість енергосистеми дуже велика, адже ворожі обстріли ніхто не відміняв.
Болюче питання — графіки стабілізаційних відключень. що про них повідомив Дмитро Григор’єв?
— Наразі графіки не застосовуються, але на випадок зміни та погіршення ситуації в енергетиці вони розроблені. Графіки не нові, діють з 2023 року. Щоб клієнти мали змогу краще планувати свій день, ДТЕК Одеські електромережі оновила систему інформування. Завдяки їй мешканці області зможуть перевіряти свій графік на наступну добу напередодні ввечері. Як і раніше, графік застосовується на основі команд «Укренерго» з обмеження електропостачання по чергах протягом доби. Ознайомитися з денним графіком можна буде тоді, коли надійде команда від НЕК «Укренерго».
За словами керівника компанії, у разі запровадження обмежень денний графік можна буде переглянути у чат-боті у Viber та Telegram, а також на сайті. Тижневий графік буде постійно доступний в розділі «Відсутня електроенергія» на сайті ДТЕК Одеські електромережі.
З усіх боків нас готують до важкої зими, тому хочеться «заспокійливого» від енергетиків.
— 206 бригад компанії готові цілодобово до виконання аварійно-відновлювальних робіт. Ми провели аудит обладнання, захистили ключові об’єкти від непрямих влучань, зробили запас для ремонту, забезпечили всі бригади паливно-мастильними матеріалами, — розповів Дмитро Григор’єв.
Керівник компанії відповів на питання журналістів. Про кадровий дефіцит — «в компанії 3 607 працівників, вакансій по області — 65». Про заміну лічильників «День/Ніч» — «ця інвестиційна програма діє, 34 тисячі таких лічильників вже встановили, ще 14 тисяч в плані до кінця року. Якщо споживачі бажають за свій кошт замінити свої лічильники на багатозонні і економити вже зараз — ми цю послугу надаємо». Про плавучі електростанції — «закрита інформація».
Тепер про тепло.
В перший день листопада у міськраді сповістили про те, що опалювальний сезон 2024—2025 в Одесі розпочинається 4 листопада: «Включення систем теплопостачання проходитиме поетапно. Передусім до централізованого опалення будуть підключені заклади соціальної сфери: дошкільної (дитячі садочки) та загальної середньої освіти (школи), об‘єкти охорони здоров‘я (лікарні). Другим етапом почнеться подавання теплоносія до житлових будинків.
Оскільки запуск опалення — складний технологічний процес, підключення у межах всього міста триватиме від одного тижня до 10 днів». Щодо тарифу: для населення тариф залишається незмінним на рівні 1813 грн. за Гкал протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано.
В обласній державній (військовій) адміністрації повідомляють про старт опалювального сезону в області: на сьогодні населені пункти, які використовують централізовану систему теплопостачання, уже розпочали опалення споживачів: це Роздільна, Подільск, Одеса. Планують розпочати опалення, враховуючи температурні показники повітря, Білгород-Дністровський, Південне, Чорноморськ, Ізмаїл, Теплодар.
«Підключення споживачів у населених пунктах, що не мають централізованого теплопостачання, виконується вчасно та у запланованому обсязі. Тримаємо ситуацію на контролі» — запевнили в ОВА.
Дора Дукова