За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Тема дня

В этот день 35 лет назад…

№47 (11037) // 27 апреля 2021 г.
В этот день 35 лет назад…

26 апреля 1986 года на четвертом энергоблоке Чернобыльской АЭС прогремел взрыв. В ликвидации последствий принимали участие десятки тысяч человек, а точное количество пострадавших не известно до сих пор. Авария на ЧАЭС привела к одной из крупнейших техногенных и экологических катастроф в истории человечества.

Пять лет назад Генеральная Ассамблея Организации Объединенных Наций приняла резолюцию, которой провозгласила 26 апреля Международным днем памяти о чернобыльской катастрофе.

В этот день в Одессе по традиции у мемориального знака одесситам-ликвидаторам, что установлен на Александровском проспекте, прошли мероприятия в память о тех, кто ценой своей жизни и здоровья спас всех нас от смертельной радиации.

Звернення голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького

26 квітня 1986 року відбулася світова трагедія, найбільша техногенна та екологічна катастрофа сучасності — аварія на Чорнобильській АЕС.

Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до тих трагічних квітневих днів, адже Чорнобиль — це майже 3 мільйони осіб, постраждалих від катастрофи та її наслідків, понад 54 тис. кв. кілометрів території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це — 160 тисяч людей, яким довелося залишити рідні домівки у майже 130 населених пунктах.

З трьохсот п’ятдесяти тисяч людей, що брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, біля восьми тисяч — мешканці Одеської області, і більше половини з них вже, на жаль, немає серед нас.

Сьогодні на Одещині мешкає понад шість з половиною тисяч постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи — учасників ліквідації аварії, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, родин померлих ліквідаторів.

35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але коло викликаних Чорнобильською катастрофою проблем залишається. І зараз, під час пандемії COVID-19, ми знов, як ніколи, відчуваємо, що таке екологічна катастрофа з руйнівними наслідками небачених масштабів.

Сьогодні одним з наших ключових завдань як влади є соціальний та медичний захист чорнобильців. З метою оперативного вирішення цих питань при обласній адміністрації постійно працюють відповідні комісії та робоча група.

Затверджено обласну комплексну програму соціальної підтримки населення на 2021—2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області», відповідно до якої за рахунок коштів обласного бюджету передбачено видатки для надання цільової адресної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи громадянам Одещини; сім’ям загиблих і померлих внаслідок катастрофи осіб; матеріальної допомоги на оздоровлення та санаторно-курортне лікування, а також безкоштовне придбання ліків та безоплатне позачергове лікування.

Ми тісно співпрацюємо з громадськими організаціями, такими як: «Союз-Чорнобиль України», «Інваліди Чорнобиля за соціальний захист», «Асоціація «Афганці Чорнобиля».

Дозвольте низько вклонитися тим, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії та пішов у безсмертя.

З глибокою шаною схиляємо ми голови перед вами, шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за ваш подвиг і героїзм, за те, що захистили не лише українську землю, а й людство від смертельної небезпеки.

Хай ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир та спокій, адже маємо нарешті усвідомити, що людське життя є найбільшою на Землі цінністю.

Звернення голови Одеської обласної ради Григорія Діденка

Шановні жителі Одеської області!

Події 26 квітня 1986 року нагадують нам про відповідальність, про силу визнавати і вчасно виправляти власні помилки. Лише так можливо уникати трагедій і тисяч зламаних доль. Зрештою, ця катастрофа торкнулася всіх нас.

Ми повсякчас вшановуємо ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Тих, хто вижив, та тих, хто віддав своє життя у боротьбі з катастрофою планетарного масштабу.

Справді, важливо пам’ятати: і зараз серед нас живуть герої, які 35 років тому не дали їй стати ще потужнішою та ще трагічнішою. Ціною власного здоров’я.

Люди, що працювали у Чорнобильській зоні — за власним бажанням, покликом чи через певні обставини, — гідно виконали свій обов’язок.

Шануємо всіх. Низький уклін і щире дякую.



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
18/12/2024
Наприкінці літа уряд затвердив зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021—2027 роки. Основний акцент було зроблено «на відновленні інфраструктури з урахуванням безпекових вимог...
18/12/2024
За Угодою для Програми екстреного відновлення між Японською агенцією міжнародного співробітництва (JICA) та Україною до Одеси надійшло 5 одиниць техніки...
18/12/2024
Напередодні новорічних свят в Одесі запрацювали ялинкові базари. У різних районах міста (всього 35 локацій) можна буде придбати новорічні ялинки та сосни...
18/12/2024
Володимир Зеленський заявив, що наразі країна перебуває не в слабкій, але водночас і не в достатньо сильній позиції, аби починати мирні перемовини...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.032