|
Президенту України, головi консультативної ради з питань iноземних iнвестицiй в Українi пану Ющенко В. А.
Прем`єр-мiнiстру України, головi ради iнвесторiв при Кабiнетi Мiнiстрiв України пану Януковичу В.Ф.
Шановний Вiкторе Андрiйовичу!
Шановний Вiкторе Федоровичу!
Колектив iнвесторiв, якi працюють з ДП «Одеський морський торговельний порт», звертається до Вас з приводу заяв представникiв мiської влади Одеси вiдносно планiв щодо припинення дiяльностi порту, як промислового об`єкту та перетворення його на територiю для розмiщення готелiв, кiноконцертних та виставкових комплексiв, магазинiв, ресторанiв та iнших закладiв сiмейно-розважальної та туристичної iндустрiї (газета «Одеський вiсник» вiд 4 серпня 2007 року, стаття «О неминуемой передислокации Одесского морского торгового порта за черту города»).
Одеський порт є найбiльшим портом України, третiм за обсягами переробки вантажiв на Чорному морi, одним з най"бiльших пiдприємств України. Порт
об`єднує понад 15 тисяч осiб, якi працюють на його територiї, та ще бiля 40-50 тисяч осiб, якi так чи iнакше пов`язанi з роботою порту. Щорiчно бюджети всiх рiвнiв отримують бiльш нiж шiстсот мiльйонiв гривень вiд дiяльностi усiх структур порту. Обсяг iнвестицiй, вкладених у розвиток Одеського порту нашими пiдприємствами протягом останнiх 13 рокiв, складає близько пiвмiльярда гривень. Тобто це грошi, що працюють на економiку Української держави.
Правовi засади спiвпрацi iнвесторiв (в тому числi iноземних компанiй) з Одеським портом на поточний час є абсолютно вiдкритими та прозорими, базуються на Законах України «Про загальнi засади створення i функцiонування спецiальних (вiльних) економiчних зон», «Про спецiальну (вiльну) економiчну зону «Порто-франко» на територiї Одеського морського торговельного порту», «Про iнвестицiйну дiяльнiсть», «Про режим iноземного iнвестування» та мають довготривалий характер, оскiльки угоди про реалiзацiю iнвестицiйних проектiв укладенi на строк вiд 25 до 50 рокiв.
Проте, заяви мiсцевих чиновникiв про закриття порту, якi лунають в останнiй час, можуть мати наслiдком фiнансову вiдповiдальнiсть держави, яка буде обчислюватись мiльярдами гривень у зв`язку iз врегулюванням соцiальних питань, пов`язаних iз працевлаштуванням робiтникiв наших пiдприємств, поверненням вкладених нами коштiв в реалiзацiю iнвестицiйних проектiв, компенсацiю збиткiв, витрат, моральної шкоди та недоотриманих прибуткiв за весь час реалiзацiї iнвестицiйних угод через судовi iнстанцiї, в тому числi мiжнароднi.
Ми вважаємо, що цi заяви є неконструктивними, безпiдставними i непродуманими. Вони не сприяють пошуку дiйсно стратегiчних рiшень розбудови мiста з урахуванням транспортного потенцiалу Одеського регiону на пiдставi Указiв Президента України «Про заходи щодо полiпшення iнвестицiйного клiмату в Українi» (вiд 28 жовтня 2005 року № 1513/2005), «Про план першочергових заходiв у сферi iнвестицiйної дiяльностi» (вiд 10 квiтня 2006 року № 300/2006).
Крiм того, мiсцевi чиновники не усвiдомлюють сьогоднi, що жоден iнший серйозний iнвестор, якiй поважає своє iм`я та цiнує свої грошi, не буде вкладати iнвестицiї у об`єкти, що обтяженi мiльярдними борговими зобов`язаннями. Таким чином, надiя на залучення капiталiв у будiвництво на iснуючих потужностях Одеського порту зони розваг та вiдпочинку є iлюзорною та безвiдповiдальною по сутi.
Подiбнi висловлювання представникiв влади України наносять суттєвий удар по мiжнародному iмiджу держави, в тому числi i як потужного гравця, який має значний транзитний потенцiал та розвинену i перспективну транспортну галузь. Крiм падiння рейтингiв iнвестицiйної привабливостi Одеського регiону i країни в цiлому, вони можуть спричинити фактичний вiдтiк капiталiв, закриття працюючих пiдприємств, соцiально-економiчну напруженiсть, що призведе до не передбачуваних наслiдкiв. Треба зауважити, що засновниками наших пiдприємств є поважнi iноземнi партнери iз європейських країн, для яких важко уявити, що встановленi державою правила та норми можуть змiнюватись, коли це заманеться деяким чиновникам. Цей факт не прибавляє довiри до України.
Щороку Україна втрачає мiльйони гривень доходiв вiд транзитних вантажiв завдяки неспроможностi Мiнiстерства транспорту та зв`язку України разом iз мiською владою Одеси сприяти розвиненню портової iнфраструктури. Це грає тiльки на руку нашим найближчим конкурентам iз Румунiї, Болгарiї, Росiї та свiдчить фактично про антидержавну полiтику деяких можновладцiв.
Просимо Вас, шановний Вiкторе Андрiйовичу, шановний Вiкторе Федоровичу, розглянути наше звернення на черговому засiданнi очолюваних Вами рад з питань iноземних iнвестицiй в Українi та надати свою оцiнку тим негативним дiям мiсцевих чиновникiв, якi блокують розвинення Одеського регiону та України в цiлому як Європейського транспортного i транзитного центру.
Вiд компанiй: ДП «ГПК-Україна» — Дiрк БАТТЕРМАНН; ТОВ «Новолог» — Райнер ШТАЛЬТНЕР; «Карлсбад Ентерпрайзес Лтд.» — Г. РОСТОВСЬКА; ТОВ «Бруклiн-Київ» — Ю. ГУБАНКОВ; ДП «Прiста Ойл» — В. НОСИК;
ТОВ «Телекомунiкацiйнi технологiї» — О. АБЛОВ; ТОВ «Олiмпекс Купе iнтернешнл» — В. НАУМЕНКО; ТОВ «Новотєх-Термiнал» — О. СТАШКЕВИЧ; ВАТ «Одеський портовий холодильник» — I. ХМЄЛЄВСКОЙ; ТОВ «Українська нацiональна стивiдорна компанiя» — А. МОГИЛЬНИЙ; ТОВ «Одеський портовий перевантажувальний комплекс» — Б. МIХОВ; ТОВ «Комстар-Україна» — О. МАРАХОВСЬКИЙ; ТОВ «Укрелеватопром» —
I. БУЦЕНКО; ТОВ «Iнзерноекспорт» — А. ВОЛОШИН; ПII «Металзюкрейн» — Є. ОДЄГОВ; «Омега Термiнал Лтд.» — Джованнi Дель КОНТЕ.