За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Вентилятори: види та функції

№33—34 (11377—11378) // 25 апреля 2024 г.

Вентилятор — це пристрій, що створює штучний рух повітря. Він може бути самостійним приладом для охолодження чи нагріву повітрям. Також вмонтований вентилятор є складовою більшості видів кліматичного та вентиляційного обладнання.

Вентилятори: принцип роботи та особливості 

Існує кілька різновидів вентиляторів, які відрізняються за конструкцією та принципом роботи. За особливостями будови вони поділяються на осьові, відцентрові та безлопатеві.

Осьовий вентилятор у базовій комплектації складається з таких елементів:

  • осі;
  • лопатей;
  • двигуна;
  • корпусу.

Електродвигун приводить у рух лопаті, що розміщені навколо осі. Вони спрямовують потік повітря паралельно до осі. Ця проста конструкція є дуже ефективною, що робить осьовий вентилятор багатофункціональним пристроєм з широкою сферою застосування.

За призначенням розрізняють побутові та промислові осьові вентилятори. Вони істотно відрізняються розміром і потужністю, але працюють за однаковим принципом.

Відцентрові або радіальні вентилятори відрізняються від осьових наявністю ротора та формою лопаток. У них повітря рухається перпендикулярно до забірного отвору. Цей вид устаткування має високу продуктивність. Найчастіше його використовують у великих приміщеннях: складах, цехах підприємств, торгово-розважальних центрах. Відцентровий вентилятор відрізняються підвищеною міцністю за рахунок монолітного лиття.

Найсучаснішими моделями вентиляторів є безлопатеві варіанти. Вони працюють на основі високошвидкісної турбіни вмонтованої в корпус. Ці пристрої мають значну потужність, але при цьому працюють безшумно, не створюють протягів і не втягують пил.

Крім традиційних побутових вентиляторів, які належать до найпростішого кліматичного обладнання, є прилади з іншим функціональним призначенням. Зокрема, до найпоширеніших належать витяжні вентилятори. Вони монтуються в приміщеннях, де потрібне примусове вентилювання через високий рівень вологості: кухнях, ванних кімнатах, туалетах.

Витяжні вентилятори встановлюються у спеціальні шахти (канальні моделі) або безпосередньо вихідний отвір вентиляційного каналу. У приватних будинках можна встановити витяжку у зовнішню стіну. Ці прилади можуть бути обладнані датчиком вологості. Завдяки такій опції вентилятор буде вмикатися автоматично, коли рівень вологості перевищує норму. Вентилятор з функцією реверсу може працювати у приточно-витяжному режимі, забезпечуючи ефективний повітрообмін. Для кухонь закладів громадського харчування, виробничих цехів потрібні вентилятори, які зможуть працювати за умов підвищеної температури та значного рівня забруднення повітря.

Критерії вибору вентиляторів

Обираючи вентилятор для домашнього використання слід звернути увагу на такі моменти:

  • тип розміщення чи кріплення обладнання: настільне, настінне, стельове, підлогове, колона, кліпса, портативний варіант;
  • потужність електродвигуна — має визначатися площею приміщення;
  • діаметр лопатей — великий розмір забезпечує рівномірний повітряний потік;
  • пропускну спроможність — об'єм повітря, який пристрій переганяє за годину;
  • додаткові опції.

До особливостей, які роблять використання вентилятора комфортнішим, належать можливість дистанційного управління та наявність дисплея, на якому відображаються параметри роботи. Зручно користуватися вентилятором, який оснащений таймером та підсвіткою.

Великий асортимент вентиляторів усіх типів пропонує інтернет-магазин Aqua-Life. Консультанти компанії нададуть вам всю необхідну інформацію та допоможуть визначитися з вибором.



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
15/05/2024
Мер Одеси передав військовим евакуатори, придбані за бюджетні кошти на виконання заявки наших захисників...
15/05/2024
Электроэнергия, скорее всего, подорожает. Причина в том, что из-за постоянных обстрелов агрессором потерян огромный объем генерирующих мощностей, порядка восьми гигаватт...
15/05/2024
Прогноз погоды в Одессе 17—22 мая
08/05/2024
4 мая вступил в силу закон, предусматривающий отмену понятия «ограниченно годный». Граждане, имеющие такой статус, должны повторно пройти военно-врачебную комиссию до 4 февраля 2025 года...
Все новости



Архив номеров
май 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.030