За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Завдяки єдності ми переможемо

№29—30 (11373—11374) // 11 апреля 2024 г.
Завдяки єдності ми переможемо

Днями в Будинку прийомів Одеської обласної ради відбувся перший регіональний Іфтар — спільна вечеря, яка проводиться під час священного для мусульман місяця Рамадан. Співорганізаторами заходу виступили Духовне управління мусульман України «Умма», Духовне управління мусульман Криму, ГО «Кримські татари Одещини» та Ісламський інформаційно-культурний центр Аль Масар м. Одеси.

На заході були присутні голова Духовного управління мусульман України «Умма» Мурад Сулейманов, голова Духовного управління мусульман Криму та міста Севастополя — Айдер Рустемов, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, представники командування ОК «Південь», військові мусульмани, представники Одеської обласної ради, Одеської обласної державної (військової) адміністрації, голови національно-культурних товариств Одещини, члени інших активних громадських організацій. До участі у заході були також запрошені Мавілє Халіл — київська журналістка, телеведуча, активістка, та Андрій Красножон — доктор історичних наук, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського, депутат Одеської обласної ради.

Захід став ще однією з можливостей ближче ознайомитися з мусульманською культурою, яка є невіддільною частиною української політичної нації, як і кримські татари, що є корінним народом України — його невіддільною частиною.

Україна цінує кожну людину, цінує кожну спільноту, і це є частиною характеру незалежної України. Щоб підкреслити цей факт, минулого року Президент України Володимир Зеленський започаткував нову для України традицію проведення Іфтарів на державному рівні. Цьогоріч такий захід було проведено в Києві 25 березня.

Присутні говорили про єдність народу України, який боронить свою незалежність, про внесок представників мусульманської спільноти країни, які активно виступають на іноземних майданчиках, адвокатуючи позицію України у світі та розвінчуючи ганебні фейки російської пропаганди.

Нагадаю: ще напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов звернувся до російських мусульман, які служать у лавах російської армії, та тих, хто перебував біля кордонів України, залишити військо і повернутися додому. Після цього були звернення до російських муфтіїв та імамів, а також до всієї мусульманської умми з пересторогою не брати участь у цій війні.

Від початку вторгнення члени мусульманських громад активно допомагають потребуючим з евакуацією із точок бойових дій, організовують гуманітарну допомогу, надають духовну підтримку та годують, як, наприклад, Ісламський інформаційно-культурний центр Аль Масар м. Одеси, де щотижня понад 500 людей отримують обіди.

Чимало мусульман зараз захищають Україну у лавах української армії, серед яких і Саїд Ісмагілов — попередник муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Мурада Сулейманова.

«Ми включені до українського суспільства — це формує нас як сталу частину українського суспільства. Вороги цього дуже бояться, насправді, бо їм вигідно, щоб мусульмани були як той камінь у нирці... А коли ми — частина цієї держави, цього суспільства, то спровокувати конфлікт між мусульманами та немусульманами вже не вийде», — говорить муфтій Айдер Рустемов.

Його думку повністю розділяє й Рефат Чубаров: «В умовах війни, бід, горя і крові ми стали свідками колосальної єдності людей різних національностей — ми бачимо сформований єдиний народ України. Я хотів би, щоб ця монолітність ніколи в нас не зникала. Завдяки єдності, підтримці один одного, ми безсумнівно вийдемо переможцями в цій війні».

Ярослава РІЗНИКОВАКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.035