|
Міцний сон — запорука гарного самопочуття. Особливо якісний нічний відпочинок важливий у поході, коли втомленому організму необхідно відновити сили після денних пригод і запастися енергією на завтра.
У польових умовах повноцінною заміною ліжка з матрацом стане спальний мішок. Але перш ніж його купити, необхідно обміркувати кілька питань:
Відповіді на них визначать основні вимоги, з якими ви можете звернутись до магазину товарів для активного відпочинку «Клуб мандрівників», щоб замовити спальний мішок.
На вибір впливають розміри тіла, які допоможуть знайти потрібну форму, та температурний режим регіону, що визначає тип ізоляції.
Якщо ви будете подорожувати автомобілем, поїздом або автобусом, то можете більше зосередитися на комфорті, а не на вазі або компактності моделі.
Враховуючи, що спальник не доведеться носити на спині, він може бути товщим, важчим і просторішим.
Єдине, не забудьте перевірити очікувану нічну температуру там, куди ви збираєтесь. Краще взяти тепліший виріб — втратити тепло набагато легше, ніж зігрітися.
Коли ви подорожуєте з рюкзаком, все, що вам потрібно, повинне поміститися в нього і переноситися на спині. Тому розмір і вага мають першорядне значення для спальника, який має бути легким, компактним і відповідати співвідношенню тепла до його ваги.
Спальники зберігають тепло, яке виділяється тілом, тому менш місткі моделі краще тримають температуру.
І навпаки, чим вони просторіші, тим більше енергії потрібно для його обігріву і тим менш ефективно він зберігатиме тепло.
Існують такі види мішків, як:
Вибір правильної форми може залежати від таких факторів, як особисті переваги та вид походу.
Що вибрати: спальний мішок із наповнювачем із синтетичного волокна або з натуральним пухом? В обох варіантів є переваги та недоліки.
Пуховий наповнювач — це чудове співвідношення тепла і ваги, а також:
Але він підходить лише для холодних та сухих умов. Його не можна піддавати впливу вогкості.
Основні переваги синтетичного наповнювача:
Матеріал оболонки та підкладки спальних мішків зазвичай виготовляється з легкої синтетичної тканини із властивостями ріпстоп. Для вологих умов краще використовувати спальні мішки з покриттям DWR, особливо в головній і нижній частинах, які з більшою ймовірністю будуть контактувати з конденсатом.
Різні спальні мішки представлені в каталозі інтернет-магазину Travelersclub, в якому зібрано все необхідне для комфортного та успішного походу.