|
В минувшее воскресенье, 16 мая, Одесский национальный экономический университет (ОНЭУ), который привычно называют «нархозом», как тогда, когда вуз был институтом народного хозяйства, отметил 100-летний юбилей.
Примечательно, что в начале года Верховная Рада приняла постановление «О праздновании памятных дат и юбилеев в 2021 году», в соответствующий перечень было включено столетие ОНЭУ. Отмечалось, что день рождения «нархоза», с учетом вклада вуза в формирование экономической науки в Украине, будет отмечаться на общегосударственном уровне. Однако карантинные ограничения, что действовали в январе и весной, внесли коррективы в планы празднования юбилея. Решено, что основные торжественные мероприятия пройдут в начале осени.
В своем поздравлении ректор Одесского национального экономического университета Анатолий Ковалев отметил:
«Рівно століття тому, 16 травня 1921 року, офіційно створено наш університет, який на той час називався Одеським інститутом народного господарства. Ініціатори його заснування — представники ще дореволюційних економічної та правничої наукових шкіл — місією нового навчального закладу визначили підготовку професіоналів, достатньо компетентних для науково-обґрунтованого вирішення «економічних питань та економічних завдань».
Роки, що минули з того славетного дня, були сповнені перемогами та здобутками, успіхами та натхненням, плідною освітньою, дослідною та виховною працею. Подолав наш університет і роки лихоліть — втрати воєнного часу, евакуацію, відновлення практично «з нуля» в умовах нестач людських і матеріальних ресурсів у післявоєнну добу. Однак щоразу наш ОІНГ — ОКЕІ — ОНЕУ, наш «наргосп», наша alma mater, немов фенікс, відроджувався з попелу, аби продемонструвати місту, Україні та всьому світу непереборну силу економічної думки, спрямованої на таке просте й водночас складне завдання — віднайти істину.
100 років ОНЕУ — це важлива й дорога серцю кожного викладача, співробітника, студента та випускника віха. Досягнення сторічного ювілею — це результат спільних зусиль багатьох тисяч людей: ректорів і проректорів, членів вченої ради, деканів, завідувачів кафедр, професорів і викладачів, керівників відділів і служб, наукових співробітників, працівників адміністративно-господарських підрозділів, студентів, аспірантів і докторантів, — яких наша alma mater об’єднала в одну велику родину.
Історія нашого університету доводить, що головною запорукою будь-якого успіху є докладені власноруч зусилля, натхненна праця та відданість своїй справі. Незважаючи на складні зовнішні умови, ОНЕУ ніколи не відмовлявся від своїх зобов’язань перед суспільством: готувати компетентних і відповідальних професіоналів».
Олег Станиславов