За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Одесскому «нархозу» — 100 лет

№54 (11044) // 18 мая 2021 г.
Анатолий Ковалев, ректор Одесского национального экономического университета

В минувшее воскресенье, 16 мая, Одесский национальный экономический университет (ОНЭУ), который привычно называют «нархозом», как тогда, когда вуз был институтом народного хозяйства, отметил 100-летний юбилей.

Примечательно, что в начале года Верховная Рада приняла постановление «О праздновании памятных дат и юбилеев в 2021 году», в соответствующий перечень было включено столетие ОНЭУ. Отмечалось, что день рождения «нархоза», с учетом вклада вуза в формирование экономической науки в Украине, будет отмечаться на общегосударственном уровне. Однако карантинные ограничения, что действовали в январе и весной, внесли коррективы в планы празднования юбилея. Решено, что основные торжественные мероприятия пройдут в начале осени.

В своем поздравлении ректор Одесского национального экономического университета Анатолий Ковалев отметил:

«Рівно століття тому, 16 травня 1921 року, офіційно створено наш університет, який на той час називався Одеським інститутом народного господарства. Ініціатори його заснування — представники ще дореволюційних економічної та правничої наукових шкіл — місією нового навчального закладу визначили підготовку професіоналів, достатньо компетентних для науково-обґрунтованого вирішення «економічних питань та економічних завдань».

Роки, що минули з того славетного дня, були сповнені перемогами та здобутками, успіхами та натхненням, плідною освітньою, дослідною та виховною працею. Подолав наш університет і роки лихоліть — втрати воєнного часу, евакуацію, відновлення практично «з нуля» в умовах нестач людських і матеріальних ресурсів у післявоєнну добу. Однак щоразу наш ОІНГ — ОКЕІ — ОНЕУ, наш «наргосп», наша alma mater, немов фенікс, відроджувався з попелу, аби продемонструвати місту, Україні та всьому світу непереборну силу економічної думки, спрямованої на таке просте й водночас складне завдання — віднайти істину.

100 років ОНЕУ — це важлива й дорога серцю кожного викладача, співробітника, студента та випускника віха. Досягнення сторічного ювілею — це результат спільних зусиль багатьох тисяч людей: ректорів і проректорів, членів вченої ради, деканів, завідувачів кафедр, професорів і викладачів, керівників відділів і служб, наукових співробітників, працівників адміністративно-господарських підрозділів, студентів, аспірантів і докторантів, — яких наша alma mater об’єднала в одну велику родину.

Історія нашого університету доводить, що головною запорукою будь-якого успіху є докладені власноруч зусилля, натхненна праця та відданість своїй справі. Незважаючи на складні зовнішні умови, ОНЕУ ніколи не відмовлявся від своїх зобов’язань перед суспільством: готувати компетентних і відповідальних професіоналів».

Олег СтаниславовКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.036