|
В Одеському державному університеті внутрішніх справ піклуються та приділяють особливу увагу курсантам, які мають статус сиріт або позбавлені батьківського піклування, адже, залишившись без виховання батьків, вони потребують посиленої підтримки з боку тих, хто поряд.
Хоч у них такі різні, такі особливі долі, всі вони зробили для себе один важливий вибір — обрали професію поліцейського, маючи спільну мету: боротися зі злочинністю, допомагати оточуючим та робити наш світ кращим.
Сьогодні в Одеському державному університеті внутрішніх справ навчається 27 курсантів, які мають статус сиріт або позбавлені батьківського піклування. Хтось з них змалечку виховувався у дитячому будинку, когось виховували бабусі, а дехто отримував любов та тепло вже в іншій родині, де не було рідних батька й матері.
«Мені було три роки, як мати залишила мене саму на декілька днів. Я не мала навіть, що поїсти, і весь час плакала. Коли я стояла біля вікна і зі сльозами на очах кликала маму, мене побачили сусіди і викликали поліцію. В дитинстві мене часто били, били просто так, щоб виплеснути на мене ті емоції, які накопичились після чергової дози алкоголю. Згадуючи про це сьогодні, я не розумію, навіщо мати зі мною так вчиняла. І навіть зараз, коли я вже доросла і маю можливість запитати її про це, я не можу добитися пояснення, лише пусті вибачення», — розповідає свою історію курсант університету.
«На щастя, моя доля склалася інакше. Я вступила до вишу, про який мріяла, і зроблю все можливе, щоб стати кваліфікованим юристом. На вулицях я часто бачу, як мати кричить і шарпає свою дитину, яка дивиться на неї наляканими очима і мовчить. Саме такі випадки та те, як поводилися зі мною в дитинстві, викликають в мене бажання працювати з дітьми, захищати їх, пояснювати, що досягти у житті чогось можна, лише коли сам цього дуже прагнеш», — продовжує майбутній офіцер поліції.
Ректор університету В’ячеслав Аброськін переконаний, що виш повинен більше уваги приділяти таким курсантам, допомагати у вирішенні проблем, які в них виникають: «Ми маємо дбати та опікуватися долею тих курсантів, які, незважаючи на пройдені складні життєві шляхи, вирішили допомагати людям, боротися з несправедливістю та стати справжніми «ангелами добра» для інших дітей».
Прес-служба ОДУВС