|
Безперечно iсторiя — могутнiй фактор формування повноцiнних громадян. Вона виховує любов до рiдного села, селища, мiста, району, областi, малої i великої Батькiвщини. Комунiстичний режим боявся своєї iсторiї: вiн знищив класи царської iмперiї, за радянських часiв здiйснив череду злочинiв — лiквiдацiя найпродуктивнiших сил селянства, так званих куркулiв, штучнi голодомори, геноцид українського та кримськотатарського народiв, репресiї, переслiдування iнакомислячих тощо. Тому залишив пiсля себе сфальсифiковану, приховану, виправдовуючу злочини iсторiю.
Незалежна Україна вiдкрила шлюзи правдивої iсторiї. Завдання iсторикiв дослiдити i надати суспiльству реальнi знання свого минулого. Особливо важливо озброїти громадян розумiнням життєвих шляхiв попереднiх поколiнь, сприйняттям свого родоводу не тiльки радiсного, але часто нещасного, трагiчного, своєї нацiональної спiльноти. Для цього у кожнiй мiсцевостi, в кожнiй школi маємо тепер вчителiв iсторiї. Але бракує науково-органiзацiйної особи, яка змогла б очолити iсторикiв i власним прикладом показувати вiдданiсть пошукам iсторичної правди. До нас звертаються за допомогою з районiв. Ми вiдгукуємося по сутi, але у нас значнi посадовi навантаження.
Колектив кафедри iсторiї та етнографiї України Одеського нацiонального полiтехнiчного унiверситету, який пiдготував не один десяток кандидатiв iсторичних наук, перший в Українi отримав лiцензiю Мiнiстерства освiти i науки на пiдготовку фахiвцiв за науково-освiтнiми магiстерськими програмами «Регiональнi iсторiї України» та «Iсторiї нацiональних спiльнот Пiвдня i Пiвденного Заходу України», якi, окрiм викладання iсторiї, отримують пiдготовку наукових керiвникiв, органiзаторiв, наукових консультантiв написання мiсцевої iсторiї, минулого своєї нацiональностi, етносiв, що проживають на Пiвднi та Пiвденному Заходi України, а також здатнiсть працювати в музеях, архiвах, туристичних структурах.
Поступати до магiстратури мають право бакалаври незалежно вiд спецiальностi. Термiн навчання — рiк i десять мiсяцiв. Маємо держбюджетнi i контрактнi мiсця.
За довiдками звертатися до сайтiв Мiнiстерства освiти i науки України та за телефонами:
(048) 705-83-14 — кафедра iсторiї та етнографiї України;
(048) 722-19-94 — приймальна комiсiя ОНПУ;
+380675572855 — доцент Кучерук Марина Сергiївна.
Григорiй ГОНЧАРУК. Завiдувач кафедрою iсторiї та етнографiї України ОНПУ, доктор iсторичних наук, професор, заслужений працiвник освiти України