|
Зi зниженням температури повiтря рятувальники ДСНС фiксують рiзке збiльшення кiлькостi пожеж у житловому секторi.
Здебiльшого, основними причинами виникнення пожеж у помешканнях є порушення громадянами правил пожежної безпеки пiд час експлуатацiї електрообiгрiвачiв та печей, а також палiння у примiщеннi, дитячi пустощi з вогнем, перенавантаження або несправнiсть електромережi.
Зважаючи на невтiшну статистику щодо виникнення побутових пожеж, Державна служба України з надзвичайних ситуацiй закликає усiх дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, нiж мати справу з її наслiдками.
Зокрема:
— не палiть у лiжку;
— слiдкуйте за станом та справнiстю електромережi;
— у разi виходу з примiщень не залишайте увiмкненими телевiзори, праски, тощо;
— не залишайте малолiтнiх дiтей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сiрниками;
— намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутовi електроспоживачi великої потужностi;
— подбайте про захист помешкання при користуваннi пiчним опаленням;
— при виникненнi пожежi негайно викликайте вогнеборцiв за номером 101, адже кожна хвилина у цiй ситуацiї має вирiшальне значення!
Пам’ятайте! Сумлiнне дотримання правил пожежної безпеки пiд час опалювального перiоду — запорука збереження життя!
Арiна ЧУЛУХОВА. Провiдний iнспектор вiддiлу нагляду (контролю) у сферi пожежної, техногенної безпеки та цивiльного захисту Одеського мiського управлiння ГУ ДСНС України в Одеськiй областi, старший лейтенант служби цивiльного захисту