За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Різне

Десять українських технологiй, готових до вжитку

№80 (10635) // 24 июля 2018 г.

Фiльтри для месенджера «Snapchat», рiдкi струменевi скальпелi, «Uber» для яхт i рукавички вiртуальної реальностi — що в них спiльного? Все це, очевидно, сучаснi розробки, створенi iз застосуванням найновiших технологiй, i всi вони демонструють винахiдливiсть та економiчну активнiсть України XXI столiття.

Високий рiвень технiчної освiти i водночас порiвняно невисокi витрати на оплату працi зробили українських працiвникiв найважливiшим активом технологiчного сектору країни. У свiтовому рейтингу iнновацiйного внеску (Innovation Input Sub-Index) Україна посiдає тiльки 77 мiсце внаслiдок порiвняно слаборозвинених iнфраструктури, ринку та iнституцiй. Натомiсть країна пiднялася значно вище у свiтовому iнновацiйному рейтингу (Global Innovation Index) i останнi п’ять рокiв послiдовно покращує свої позицiї. Україна також одинадцята в свiтовому рейтингу ефективностi iнновацiй.

Навiть коли успiшнi українськi стартапи переїжджають до Кремнiєвої долини чи деiнде — а таких чимало, бо там кращi фiнансування та iнфраструктура, — вони часто зберiгають в Українi команди дослiдникiв i розробникiв.

Технологiчнi досягнення приносять економiчну вигоду Українi та демонструють свiтовi видатнi зразки сучасних продуктiв i розробок. Ось перша українська десятка.

1. Фiльтри для мобiльного застосунку «Snapchat». 2015 року популярний месенджер «Snapchat» купив одеський стартап «Looksery», який створив застосунок, що дозволяє користувачам отримувати образнi ефекти у вiдеочатах в реальному часi. Користуючись фiльтрами, можна змiнити колiр очей, схуднути або набрати вагу, перемiнити колiр шкiри та риси обличчя i таке iнше. Також з допомогою «Looksery» «Snapchat» розробив маски для обличчя, доступнi ексклюзивно на iPhone-X.

2. Застосунки для глухих. Українська компанiя «BeWarned» допомагає людям з проблемами слуху iнтегруватися в суспiльство. «Використовуючи застосунок «SL Interpreter», люди зi слабким слухом можуть через вiдеочат попросити перекладача з мови жестiв зателефонувати до будь-якої служби невiдкладної допомоги — швидкої, полiцiї чи пожежникам», — говорить Дарiя Сазонова, виробничий директор компанiї. «BeWarned» створила також новаторський застосунок «ConnectPRO», який перетворює текстове повiдомлення в голосове i навпаки. Магазини, ресторани та банки можуть з його допомогою спiлкуватися зi своїми клiєнтами з проблемами слуху.

3. Застосунок «Uber» для яхт, «CharterClick», розроблений трьома українськими емiгрантами в Дубаї — це онлайн-сервiс, який дозволяє користувачам замовити яхту з екiпажем. «Яхти можна винаймати для будь-яких цiлей: вiд романтичної вечерi для закоханих до найшаленiших розваг», — говорить спiвзасновник компанiї Михайло Сiятськiй. «CharterClick» запустили в Об’єднаних Арабських Емiратах, де «уряд пiдтримує всi технiчнi компанiї», — розповiдає Сiятський. Нинi сервiс працює в понад сорока країнах, зокрема, в Iталiї, Хорватiї, Iспанiї та на Карибах.

4. Утилiзацiя небезпечних вiдходiв. Український «Iнститут екологiї людини — IНЕКО» розробив сучасне рiшення для переробки небезпечних вiдходiв, таких, як бiологiчно небезпечнi матерiали, вiдходи переробки нафти та пестициди. У процесi на основi технологiї газифiкацiї вiдходи швидко i дешево знешкоджуються, а на додачу ще й виробляється синтез-газ, який можна використовувати для виробництва тепла.

5. Гiбрид ноутбука з планшетом. «Eve V» — водночас планшет i ноутбук, на кшталт «Microsoft Surface». Та на вiдмiну вiд останнього, у «Eve V» клавiатура працює навiть, коли вiд’єднана, кнопка ввiмкнення зчитує вiдбитки пальцiв, вiн має бiльше портiв i дешевший. Усi цi конструктивнi деталi з’явилися в результатi обговорення розробникiв «Eve V» з тисячами споживачiв. Кiнцевий продукт привернув увагу таких промислових гiгантiв, як «Iнтел», який iнвестував у проект шестизначну суму, та «Майкрософт», нинi партнер компанiї.

6. 3D-друк металом. Компанiя «Червона хвиля» розробила нову технологiю 3D-друку металевим дротом, завдяки якiй в процесi виробництва складних металевих деталей значно скоротилися втрати металу. «Наш процес такий самий надiйний, як звичайний 3D-друк, — пояснює керiвник компанiї Дмитро Ковальчук. — До того ж, у нас кращий контроль за нагрiванням в процесi».

7. Кiбер-рукавички. Конструкторське бюро «GremTech» незабаром випустить «V-Touch», пару рукавичок, якi доповнять вiртуальну реальнiсть, дозволивши користувачу «помацати» вiртуальнi об’єкти i вiдчути їх, наче справжнi. Технологiя має потенцiал застосування у вiдеоiграх, в керуваннi побутовою технiкою, в медицинi — допомагаючи пацiєнтам вiдновитися пiсля паралiчу чи атрофiї м’язiв — i для вiддаленої пiдготовки до роботи в небезпечних середовищах.

8. Банк без вiддiлень. «Monobank» — перший український вiртуальний банк, який дозволяє користувачам здiйснювати типовi транзакцiї просто зi смартфонiв. Ця бiзнес-модель заощаджує компанiї стiльки коштiв на примiщеннях i персоналi, що вона може собi дозволити надавати чимало послуг без комiсiї, зокрема, комунальнi платежi, поповнення банкiвського та телефонного рахункiв.

9. Рiдкий скальпель. Науковцi з українського Аерокосмiчного iнституту Нацiонального авiацiйного унiверситету створили рiдкий струменистий скальпель — точний медичний iнструмент, здатний вiддiляти хворi тканини тiла, не пошкоджуючи кровоносних судин. Це робить хiрургiчнi операцiї значно безпечнiшими i дуже скорочує перiод одужання пацiєнтiв.

10. Автоматичний коректор «Grammarly», створений українцями Олексiєм Шевченком та Максимом Литвином, використовує штучний iнтелект для перевiрки граматики i стилiстики англомовних повiдомлень в Gmail, Facebook, Twitter, LinkedIn чи будь-де в мережi. Автокоректор навiть пояснює помилки, якщо встановити розширення для браузера.

Цю статтю було спершу опублiковано на ресурсi AtlanticCouncil та сайтi проекту UkraineWorld.

UkraineWorld у Twitter: https://twitter.com/ukraine_world

UkraineWorld у Facebook: https://www.facebook.com/ukraineworld.org/



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
22/01/2025
З 20 до 24 січня в швейцарському Давосі проходив Всесвітній економічний форум, який об’єднує світових лідерів, бізнесменів, науковців та громадських діячів для вирішення глобальних проблем...
22/01/2025
Як повідомляла наша газета, з початку року запрацювали експертні команди оцінювання повсякденного функціонування особи, які замінили МСЕКи...
22/01/2025
Його назва — «Коли над морем спалахує блискавка» (When Lightning Flashes Over the Sea) Єви Нейман...
22/01/2025
На швейній фабриці у місті Балта створюється одяг для українських і закордонних брендів, а також надійний спецодяг для професійних потреб. Це кропітка робота команди майстрів, які перетворюють тканину на якісні вироби...
Все новости



Архив номеров
январь 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.038