|
Україна посіла перше місце в рейтингу держав, які найчастіше порушують права інтелектуальної власності. Про це говориться в щорічному звіті Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (IIPA), повідомляє прес-служба організації. Слідом за Україною розташувалися Росія, Китай, Чилі, Індія, Таїланд і В’єтнам.
За інформацією IIPA, в Україні продовжують працювати сайти, на яких розміщений «піратський» контент. Більше того, за інформацією аналітиків останнім часом «інтернет-пірати» з інших країн спеціально переносили свої сервери в Україну. Нагадаємо, раніше торгове представництво США (USTR) і згаданий альянс IIPA двічі визнавали Україну одним з найбільших світових розповсюджувачів неліцензійної продукції. Зокрема, в лютому 2013-го Україна потрапила в так званий список пріоритетного спостереження IIPA поряд з Аргентиною, Китаєм, Коста-Рікою, Індією, Індонезією і Чилі, оскільки поширення піратського контенту в нашій країні «набуло масштабів, що завдають правовласникам значних збитків».
Через квартал, у травні 2013-го, Україна вже очолила так званий «список 301» країн-порушників інтелектуальної власності. У свою чергу, USTR оголосило про початок розслідування причин такого високого рівня інтелектуального піратства в нашій країні, хоча американські правовласники наполягали на автоматичне застосування щодо України торгових санкцій.
Тоді ж уряд США висунув українській владі претензії за трьома основними напрямками: високий рівень інтернет-піратства, використання піратського програмного забезпечення в держорганах і проблема з організацією збору та розподілу авторських відрахувань.