|
Ранок 13 лютого 2014 року розірвала жалобна звістка — з життя, після довготривалої хвороби, пішов наш колега — Анатолій Федорович Кабак.
Життєвий шлях Анатолія Федоровича понад 40 років був пов’язаний з Одеським національним економічним університетом: викладач, старший викладач, доцент, професор кафедри математичних методів аналізу економіки.
Анатолій Федорович народився на Вінниччині в селянській родині тривожного 1943 року. Навчання в школі було успішним. Це дало йому можливість здійснити мрію: навчання на механіко-математичному факультеті Одеського державного університету імені і. і. Мечникова. Закінчивши навчання в університеті, працює вчителем математики в школі. Від 1969 року — у штаті Одеського інституту народного господарства.
Відповідальне ставлення до роботи, творчий підхід до виконання службових обов’язків обумовили призначення його у 1977 році науковим керівником розробки підсистеми «Перспективне планування галузі» галузевої автоматизованої системи управління Міністерства машинобудування для легкої і харчової промисловості. Розробка завершилась впровадженням двох черг цієї підсистеми. 1988 року Анатолія Федоровича призначено науковим керівником науково-дослідної лабораторії ОіНГ з економічних проблем розвитку науки і техніки (НДЛ — ЕПРАНТ — ОіНГ). Лабораторія виконувала роботи на замовлення Науково-дослідного інституту економічних проблем розвитку науково-технічного прогресу ДКНТ СРСР. Упродовж 1974 — 1977 років А. Ф. Кабак працює заступником декана кредитно-економічного факультету.
В арсеналі Анатолія Федоровича як науковця — 140 наукових і науково-методичних робіт, в їх числі 6 навчальних посібників із грифом МОН України. Його талант науковця виявив себе у керівництві дисертаційними дослідженнями: захищено три дисертації. Він завжди перебував на платформі перебудови і удосконалення навчального процесу: за особистий внесок у розвиток освіти, багаторічну сумлінну працю постановою комісії Державного комітету СРСР з народної освіти від 21 червня 1991 року йому надано ІІІ премію «За значні успіхи в розбудові навчально-виховного процесу у світлі сучасних досягнень і перспектив розвитку науки, техніки і культури, створенні спецкурсів, що визначають технічний і соціальний прогрес в СРСР».
Анатолія Федоровича завжди вирізняли професіоналізм, толерантність, обов’язковість. Він запам’ятається нам високопрофесійним колегою, справжнім товаришем, творчим і відповідальним викладачем, уважним та добрим батьком і чоловіком: людиною, вартою вічної пам’яті.
Ректорат, профспілковий комітет та кафедра математичних методів аналізу економіки Одеського національного економічного університету.