|
Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (зі змінами), встановлено, що особа, яка звертається за пенсією, повинна пред’явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її постійного проживання (реєстрації) та вік).
Документом, що засвідчує особу, місце її проживання (реєстрації) та вік для іноземців та осіб без громадянства є, зокрема, посвідка на постійне проживання, видача яких регулюється постановою КМУ від 28.03.2012 р. за №251. Постановою не передбачено зазначення у посвідках на постійне проживання «по батькові» особи.
Враховуючи зазначене, якщо при призначенні пенсії особа мала іноземне громадянство та надала довідку на постійне місце проживання в Україні, у якій зазначено тільки «прізвище та ім’я», згодом, можливо, виникнуть труднощі у отриманні допомоги на поховання, де у свідоцтві про смерть зазначено «прізвище, ім’я та по батькові» у зв’язку з розбіжностями у документах.
Відповідно до статті 53 Закону у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті. При цьому одними з обов’язкових документів являються свідоцтво про смерть та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (або довідка для отримання допомоги на поховання).
Підсумовуючи, якщо свідоцтво про смерть та витяг померлого видані відповідно до чинного законодавства та в разі ідентичності «прізвища та імені» в свідоцтві про смерть, витязі та в посвідці на постійне місце проживання, виплата допомоги на поховання здійснюється з урахуванням наданих документів.
Відділ обслуговування громадян №14 (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Одеській області