|
Експертна рада при Міністерстві інформаційної політики України заявляє, що провела перший етап обговорення проекту Концепції інформаційної безпеки з громадськими активістами, представниками медіа та фахівцями з комунікацій в регіонах України. Про це йдеться на сайті міністерства.
У рамках першого етапу громадського обговорення проекту концепції «круглі столи» відбулися в Києві, Маріуполі, Одесі та Чернівцях. Другим етапом стане проведення заходів у Харкові, Тернополі, Житомирі, Ужгороді та Лисичанську, після чого проект концепції буде передано на розгляд Верховної Ради України.
«Маріуполь, Одеса та Чернівці — це лише три «лакмусові папірці» інформаційного простору, яких є багато по всій Україні. Маріуполь є визначальним не тільки з точки зору близькості до лінії зіткнення, а й за рахунок того, що місто безпосередньо стикається з так званим «русским миром» в медіапросторі. Одеса — це місто, яке відчуло на собі масові інформаційні атаки і з честю вийшло з цих битв. Чернівці також прикордонне місто, яке в свою чергу стикається з викликами в інформаційному просторі, пов’язаними з зобов’язаннями, взятими на себе Україною в рамках Регіональної угоди, яка стосується планування цифрової наземної радіомовної служби, відомої в експертному середовищі як Женева-2006», — зазначив радник міністра з питань інформаційної безпеки Дмитро Золотухін.
У липні офіс представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ оприлюднив рекомендації щодо проекту Концепції інформаційної безпеки. У документі зазначено, що у концепції міститься багато нечітких положень, які можуть призвести до обмежень свободи слова. Тому ОБСЄ радить не ухвалювати концепцію у її нинішній формі, а попередньо вилучити елементи, які не відповідають існуючим законам. Як зазначив міністр інформаційної політики Юрій Стець, до вересня буде представлений новий проект концепції, з урахуванням рекомендацій ОБСЄ.
«Телекритика»