За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Политика

Про саміт миру, довгоочікувану допомогу і військовий план

№17—18 (11361—11362) // 29 февраля 2024 г.
Про саміт миру, довгоочікувану допомогу і військовий план

Президент України Володимир Зеленський у неділю, 25 лютого, дав прес-конференцію на форумі «Україна. Рік 2024». Пропонуємо головні тези діалогу з журналістами вітчизняних та іноземних ЗМІ.

Про глобальний саміт миру. Україна має зміцнювати свої позиції як на полі бою, так і в дипломатичній площині, напрацьовуючи план закінчення війни, який відповідав би українським інтересам. Перший саміт миру може відбутися вже навесні поточного року у Швейцарії. У межах цієї зустрічі буде розроблено план і згодом підготовлено спільний документ, який потім буде передано російській стороні.

«Україна не хоче, аби на цьому саміті їй нав’язували будь-які формати перемовин — дипломатична ініціатива має іти саме з Києва», — зазначив президент.

У відповідь на запитання, чи Україна програє війну та чи не настав час говорити з путіним. «А можна говорити з глухою людиною? Людиною, яка убиває своїх опонентів? Ми запропонуємо майданчик, на якому він зможе погодитись, що він програв війну, що це була велика помилка».

«Чи україна програє? Я впевнений, що ні. Найважче було два роки тому. Принаймні у нас немає цієї альтернативи. Якщо Україна програє — нас не буде».

Про допомогу партнерів. Україна очікує на позитивні рішення щодо фінансової та військової підтримки від союзників для посилення на полі бою. «Я зустрічався із сенаторами, з обома партіями, і всі сигнали у різних форматах знає президент Байден, влада та опозиція. Вони знають, що нам потрібне це рішення впродовж місяця», — наголосив глава держави.

За його словами, здебільшого ці кошти залишаються на території США — у компаніях, що виготовляють зброю, яка потрібна Україні, зокрема системи ППО та ракети до них.

Водночас, як акцентував Володимир Зеленський, Україна вже підписала низку двосторонніх угод у сфері безпеки з європейськими країнами, де вказані конкретні обсяги допомоги.

«З’явилася серйозна конкретика щодо грошей, і ми не просто так наполягали на цій конкретиці, бо бачимо виклики у США. Але розраховую на те, що США залишаться лідерами демократії у світі», — зазначив глава держави.

Щодо далекобійної зброї, зокрема ATACMS 300, за словами президента, в цьому питанні є позитивні очікування.

«Справді, ми довго працюємо над цим питанням. Якщо узагальнити, я перебуваю в позитиві від нещодавніх розмов із нашими партнерами», — додав він.

Крім того, глава держави зазначив, що бачить зміни у ставленні Європи до війни в Україні, особливо впродовж останніх кількох місяців.

«Я думаю, вони принаймні розуміють, наскільки це є небезпечним для них. Що Путін — не тільки наш ворог, а це ворог для всієї Європи. Я думаю, вони зрозуміли, що Путін продовжуватиме цю війну», — сказав Володимир Зеленський.

На його переконання, саме тому лідери європейських країн почали збільшувати виробництво боєприпасів, зокрема калібру 155 мм.

Водночас глава держави зауважив, що суспільства європейських держав усе ще не готові воювати проти Росії на полі бою. І щоб їм не довелося цього робити, Європейський союз має посилювати Україну.

Про приїзд Макрона. Президент Франції Еммануель Макрон невдовзі відвідає Україну з візитом, з метою безпеки дату не оголошують. Україна очікує від Франції та партнерів ще кілька десятків артилерійських систем та «ще деякі речі».

Вперше президент озвучив втрати української армії. Загинули 31 тисяча українських військових. За його словами, росія втратила 180 тисяч військових вбитими, разом з пораненими російські втрати складають близько 500 тисяч.

Про запрошення України до НАТО. Це рішення на саміті Альянсу у Вашингтоні залежатиме від США та Німеччини: «Якщо нас не запросять, то не запросять».

Конфіскація заморожених російських активів послабить Путіна. Завдання втрат російській армії на полі бою, політична ізоляція у світі, посилення санкційного тиску та запровадження конфіскації заморожених російських активів послабить владу президента Володимира Путіна всередині Росії.

«Для нього гроші — номер один. Якщо ви почуєте його меседжі, то все навколо грошей. Він забезпечує безпеку цих грошей, навіть заморожених активів за кордоном», — зазначив глава держави.

«Якщо всі заморожені активи, усі гроші передадуть просто, без жодних умов, Україні, думаю, що це дуже його послабить... Без крові, але це було б дуже влучно. Тоді він буде дзвонити всім, не тільки мені, і шукати, як закінчити цю війну», — резюмував Володимир Зеленський.

Про Польщу та блокування українського кордону. У Польщі є внутрішня боротьба, використовувати Україну для тиску на європейські інституції — несправедливо. «Я думаю, що прем’єри знайдуть відповідні кроки. Для нас важливо зберегти союз з Польщею. Якщо кроки не знайдуться, то ми будемо захищати наш бізнес».

Про зернові коридори у Чорному морі. Україна розглядає можливості розширення зернових коридорів, зокрема, з відкриттям судноплавства у Миколаєві. За словами Володимира Зеленського, у цьому Україні може допомогти Туреччина.

«Президент Ердоган за його посередництва може нам допомогти з Миколаєвом. Ми розмовляли, щоб відкрити море. Миколаївщина також для нас дуже важлива. Ми готові до такої розмови. І скажу вам чесно, ми вважаємо, що це питання на першому інавгураційному саміті може бути вирішено», — сказав Володимир Зеленський.

У відповідь на питання про нелегітимність Зеленського як президента після травня цього року. Інформація, що Зеленський нібито втратить легітимність у травні цього року без перевиборів — це «російська программа». Це підтверджують також розвідки країн-партнерів, які мають відповідні документи: «Там навіть є суми грошей, які передбачені інституціям, які цю тему піднімають».

Про потреби в мобілізації. Треба дочекатися результатів аудиту, щоб сказати, скільки ще людей необхідно мобілізувати: «Треба подивитись, де частина людей, які не були на фронті, але вони були мобілізовані. З цим треба розібратись». Мобілізація в Україні триває постійно від початку дії воєнного стану.

Про український контрнаступ восени 2023 року. Володимир Зеленський розповів, що Росія знала про плани України щодо контрнаступу восени 2023 року: «Наші контрнаступальні дії минулої осені були на столі Кремля ще до того, як почалися контрнаступальні дії».

Втім, глава держави запевнив, що Україна має план на 2024 рік, але його деталі на загал не будуть розкривати. За словами Володимира Зеленського, чим менше людей буде знати про плани української армії, тим більш неочікуваним буде результат для росіян.

Щодо майбутнього контрнаступу. «Є план, він чіткий. Деталі не можу сказати, не маю на це права. Цей план пов’язаний зі зміною керівництва, планів буде готуватись кілька через витік інформації».

Про російський контрнаступ. За словами президента, Росія готуватиме наступ наприкінці весни або на початку літа.

«Нам складно буде найближчі місяці. Тому що є колихання в США, які мають вплив на деякі держави. Хоча ЄС відповідною підтримкою показав свою здатність бути лідером. Нам буде складно в березні — квітні. Ми будемо проходити період різних хвиль: і політичних, і фінансових, і різного тиску. Росія буде готувати контрнаступальні дії на початку літа або в кінці травня, якщо зможуть. Вони будуть готуватися. Ми будемо готуватися до бою. Я вважаю, що їх бій, який почався 8 жовтня, не приніс жодного результату. Ми зі свого боку підготуємо наш план», — заявив президент України.

2024 рік — переломний у повномасштабній війні для України. За словами Володимира Зеленського, третій рік повномасштабної війни — переломний. Від нього буде залежати формат закінчення війни. Він зауважив, що у 2022 році Україна намагалась вижити, а у 2023 році — вистояти.

«Рік виборів, розфокусування, всього одразу. Викликів ззовні, всередині тощо. Хтось втомлений, хтось про це говорить, хтось про це мовчить. І це такий переломний рік. І тому в переломний рік нам потрібна мужність, стійкість. Для того, щоб вижити. Від цього року, я думаю, буде залежати формат закінчення війни. Я так вважаю. Може, помиляюся», — сказав Володимир Зеленський.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
10/04/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов публічно звернувся до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Асоціації міст України, Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України з проханням внести зміни в законодавчі акти, які регулюють ввезення гуманітарної допомоги в Україну та її використання на період дії воєнного стану...
10/04/2024
Продление режима свободной торговли с Украиной до июня 2025 года поддержали Совет ЕС, Еврокомиссия и Европарламент...
10/04/2024
Відбулось звітне засідання наглядової ради «Агенції регіонального розвитку Одеської області», під час якої підбито підсумки минулого року та визначені перспективи на 2024 рік...
10/04/2024
Про інноваційні форми розвитку сільських територій України та їх підтримку, перспективу створення агрокластеру на території Біляївської громади та про вирощування ягідників говорили під час робочої зустрічі, яка відбулась у місті Біляївка...
Все новостиАрхив номеров
апрель 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.041