|
10—11 квітня Верховна Рада України прийняла ряд важливих рішень. Про результати пленарних засідань на прохання редакції розповів народний депутат України Степан Чернявський:
— Передусім, парламент звернувся до держав — членів НАТО, Парламентської асамблеї НАТО щодо членства України в Організації північноатлантичного договору.
Також Верховна Рада прийняла в цілому такі закони:
8312 — передбачено, що Міністерство оборони отримує можливість управляти примусово вилученим майном в умовах воєнного стану.
9061 та 9062 — звільнені від оподаткування ПДВ та ввізного мита товари оборонного призначення, які ввозяться на територію України.
7473-д —парламентарії розширили коло українців, постраждалих від торгівлі людьми, які мають право на отримання безоплатної правничої допомоги. Спростили механізм надання всіх видів безоплатної правничої допомоги в умовах воєнного стану дітям, недієздатним особам та особам, дієздатність яких обмежена.
8365 — Закон передбачає усунення неузгодженостей між складниками освіти та дебюрократизацію процедури ліцензування у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.
0194 — вихід України з Протоколу про затвердження Положення про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав — учасниць СНД.
8433 — внесені зміни до Бюджетного кодексу України щодо можливості використання коштів з рахунків на підтримку України;
7438 — посилення контролю за використанням та обігом піротехнічних виробів (заборона салютів та феєрверків).
9106 — проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави.
8064 — спрощення примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану.
7632 — щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що були зруйновані чи пошкоджені внаслідок збройної агресії рф, незалежно від включення відповідної території до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії.