За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Політика

ПОЗИЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА – ЖОДНОЇ ПІДСТАВИ ПІДВИЩУВАТИ ТАРИФИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ НЕМАЄ І НЕ БУДЕ!

№103—104 (11093—11094) // 16 сентября 2021 г.
В Одеській обласній державній адміністрації відбулась нарада з питань сталого постачання енергоносіїв бюджетним установам та закладам Одеської області

В Одеській обласній державній адміністрації відбулась нарада з питань сталого постачання енергоносіїв бюджетним установам та закладам Одеської області. Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради, представники компаній з розподілу природного газу АТ «Одесагаз», електричної енергії ДТЕК «Одеські електромережі» та постачальники відповідних послуг.

Головна мета наради – визначити ефективний механізм взаємодії та алгоритм дій всіх служб та структур за для забезпечення сталого проходження осінньо-зимового періоду в умовах кризи на ринку газу в Європі.

«Бачимо черговий рекорд на газовому ринку Європи – ціна газу вже перевищили 800 доларів за тисячу кубометрів. Цього ніколи не було. Це відбувається тільки тому, що керівництво Росії вже почало газову війну проти Європи. Це – перша газова війна між Росією та Євросоюзом. Вони намагаються зламати сучасні європейські енергетичні правила» – сказав відкриваючи нараду заступник голови Одеської ОДА Сергій Підгайний.

Як відзначають провідні експерти з питань формування тарифної політики на енергоносії, за допомогою монопольних можливостей Газпрому керівництво Росії створює ситуацію, коли буде шантажувати європейців – або вони погодяться ввести в експлуатацію “Північний потік – 2” без жодних правових вимог і відмовитись від ринкових правил для газу, або вони залишаться з дефіцитом газу взимку і з ще більшою ціною. Європейці самі забезпечили Росії можливість розпочати таку війну. Газпром має монопольний вплив на європейський газовий ринок і ось як це використовується проти Європи.

«Якби зараз не було гарантованого транзиту через територію України, ситуація в Європі були би ще гірше, а ціна газу ще вище. Європейці повинні визнати, що стали жертвою російської газової агресії. Європа має захищатися. Можливості для цього є. По-перше, вже зараз треба готуватися до того, що взимку керівництво Росії може ще збільшити тиск. По-друге, Євросоюз в цілому та Німеччина зокрема повинні дослухатись до аргументів України, Польщі, Литви та інших країн, які наполягають, що Росія повинна бути позбавлена можливості використовувати газ як зброю. Якщо європейці не усвідомлять це зараз, то взимку доведеться це усвідомити у набагато гірших умовах відвертої енергетичної кризи» – зазначив на нараді заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Підгайний.

На нараді обговорені проблемні питання газопостачання та електропостачання бюджетних установ та закладів області у поточному році в умовах функціонування ринків цих послуг.

Коментуючи ситуацію, що склалась навколо тарифної теми, голова Одеської ОДА Сергія Гриневецького, чітко зазначив, що якби не ініційовані Президентом Володимиром Зеленським річні тарифні пропозиції для населення і спеціальні умови для підприємств теплокомуненерго, то зараз ціна газу в Україні вже доходила би до рівня 20 грн за кубометр або 20 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Держава рятує українців від цього.

Нагадаємо, що шлях до запровадження ринків газу та електроенергії почався ще у 2008 році, коли Уряд Тимошенко погодився на умову від МВФ про зрівняння ціни газу для населення і для промисловості. Ця вимога зберігалась, поки влада вже після 2014 року не дала згоду на зростання тарифів навіть швидше, ніж вимагав МВФ.

У 2015 році був прийнятий Закон України «Про ринок природного газу» і від того часу перехід на ринкові умови у цій сфері став незворотнім.

«Відмовитись від ринку зараз ніхто вже не зможе – навіть ті, хто про це заявляє. Але, що точно зробить держава зараз – це гарантовано забезпечить усіх українців газом за такою ціною, яка визначена на цей рік, незалежно від того, які погроми буде ще влаштовувати Газпром на європейському ринку» – додав заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Підгайний.

В свою чергу голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький відзначив, що саме завдяки ініціативі Президента Володимира Зеленського по встановленню річних тарифних пропозицій кожен одесит може отримувати газ за ціною, яка є значно нижчою, ніж ми бачимо у новинах про ситуацію на європейському ринку газу.

Державний Нафтогаз пропонує як для побутових споживачів, так і для виробників тепла і гарячої води по всій країні абсолютно доступні умови для отримання газу: для побутових споживачів діє річна пропозиція ціни газу 7,96 грн за кубометр. Якби цієї пропозиції не було, ціна на сьогодні сягала б вже 18-20 грн за кубометр газу. А для підприємств теплокомуненерго Нафтогаз пропонує трирічні контракти з ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
20/11/2024
Продовжується передплата, і відповідно благодійних вчинків стає більше — люди бажають подарувати газету тим, хто немає можливості зараз її передплатити з різних причин...
20/11/2024
Верховна Рада 19 листопада ухвалила проєкт державного бюджету на 2025 рік. Головний фінансовий документ країни підтримали 257 народних депутатів, 35 проголосували проти, 12 утримались, а 21 не голосував...
20/11/2024
Реагуємо на черговий напад ворога. В ОВА провели засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій...
20/11/2024
Погода в Одесі 22—27 листопада
Все новости



Архив номеров
ноябрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.031