За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Політика

Терещенко Роман Вікторович: секрети успішної співбесіди

№141 (9863) // 24 сентября 2013 г.

Знайти ідеального кандидата на вакантну посаду для вашої компанії – це складне завдання. Вона вимагає від фахівців з підбору персоналу як перевірки відповідності досвіду, а й глибокого розуміння його особи і потенціалу. Бізнес-аналітик та експерт Терещенко Роман Вікторович наголошує, що виключно за попереднім досвідом роботи кандидата оцінювати не зовсім правильно. Він рекомендує використовувати додаткові підходи під час співбесіди. Якщо ви працюєте з кадрами і досі не сформували свою стратегію щодо підбору співробітників, тоді Роман Терещенко пропонує звернути увагу на його поради.

Візуальні сигнали: як розшифрувати емоції та мотивацію на співбесіді

А ви знали про те, що в середньому на одну вакансію понад 100 кандидатів надсилають свої резюме? Для того, щоб відібрати найгідніших для вашої компанії HR-менеджерам або team-лідерам, доводиться добряче попрацювати. Потім, за порадою бізнес-експерта, необхідно переходити до етапу співбесід, щоб остаточно визначитися, кого впускати у вашу згуртовану сім’ю фахівців, а кого варто остерігатися. Коли діалог із кандидатом уже розпочався, Роман Терещенко насамперед пропонує звернути увагу на візуальні сигнали людини.

Експерт зазначає, що невербальні сигнали можуть видати справжні емоції та інтерес до вакансії. Зверніть увагу на жести людини, рухи рук та рівень зорового контакту. Зацікавлений кандидат демонструватиме ентузіазм, проявлятиме зацікавленість у можливості приєднатися до вашої команди. Такі люди часто приносять позитивну енергію колективу. Однак, все ж таки не варто робити поспішних висновків на основі мови тіла.

Роман Терещенко: Значимість досвіду та навичок в оцінці потенціалу кандидата на посаду

«Оцінка досвіду та навичок кандидата є ключовим моментом у процесі підбору персоналу», – впевнено каже Роман Терещенко. За даними одного дослідження, до 65% роботодавців віддають перевагу кандидатам із відповідним досвідом роботи. Тому важливо з’ясувати, які обов’язки виконував претендент на посаду раніше і чи вписуються вони у концепцію та біографію вашої компанії.

Сценарій конфлікту у робочій обстановці під час співбесіди

Експерт наголошує, що при співбесіді дуже важливо визначити, як кандидат впорається зі стресом та складними ситуаціями у робочій обстановці. Для цього можна запропонувати сценарій, у якому колектив, як усередині сім’ї, стикається з конфліктом інтересів чи нерозумінням.

– Уявімо, що у вашій команді виникла ситуація, коли два ключові співробітники не можуть дійти спільного рішення щодо стратегії розвитку проекту. Один з них пропонує зосередитись на розширенні клієнтської бази, а інший на покращенні якості продукту. Ці розбіжності починають уповільнювати робочий процес та викликати напругу в команді. У цій ситуації вам важливо дізнатися: Які кроки зробить кандидат, щоб вирішити конфлікт та повернути команду на шлях до продовження створення спільної біографії успіху? – розповідає Терещенко Роман Вікторович.

У відповідях на ці питання важливо, щоб ваш потенційний співробітник показав, що готовий працювати у команді навіть за умов стресу.

Корпоративна культура в бізнес-родині: як зрозуміти, чи готовий її підтримати новачок? – Роман Вікторович Терещенко

Всі ми розуміємо, що суперечність поглядів на ту чи іншу ситуацію може бути в будь-якій родині. Але надто великі розбіжності можуть викликати дисбаланс у ній. Така сама ситуація і в колективі. Тому Роман Терещенко рекомендує аналізувати особистісні характеристики, цінності потенційного співробітника та визначити їхню відповідність стандартам компанії. Для цього поставити йому такі запитання:

  1. Як ви ставитеся до роботи під тиском? Які стратегії застосовуєте, щоб залишатися продуктивним у таких ситуаціях?
  2. Як ви справляєтеся із жорсткими термінами?
  3. Яке робоче середовище мотивує вас найбільше та допомагає досягати максимальної продуктивності?
  4. Як ви визначаєте пріоритети у завданнях? Які критерії для вас є найважливішими?
  5. Чи можете ви поділитися ситуацією із вашої минулої трудової біографії, коли доводилося працювати під тиском? Як ви впоралися і які уроки винесли?

Бізнес-аналітик каже, що відповіді на ці запитання допомагають зрозуміти, чи потенційний співробітник зможе успішно інтегруватися в команду, стати частиною вашої родини.

Заборонені питання на співбесіді: що не можна запитувати кандидатів?

Разом із Романом Терещенком з Одеси ми з вами практично визначили основу питань, на які потрібно спиратися під час діалогу із потенційним співробітником для вашої компанії. Але експерт звертає увагу на низку заборонених тем, які порушують особистий простір кандидата. Вони стосуються його приватної біографії та сім’ї. Ось їх зразковий список:

  • Питання про вік, сімейний стан, наявність дітей або плани щодо їх появи.
  • Запитання про релігійні переконання.
  • Запитання про національну належність.
  • Питання про фізичне чи психічне здоров’я.
  • Запитання про політичні погляди.
  • Запитання про сексуальну орієнтацію.

Що ж, ми визначилися, за якою стратегією рухатимемося, щоб підібрати гідного кандидата у свою другу сім’ю – згуртований колектив. Поради експерта, потрібно обов’язково пам’ятати про дві сторони медалі, ставлячи питання співрозмовнику. Тоді ви точно зможете правильно визначити “свою людину”, а вона – вписати свою історію в біографію вашої команди.



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
25/12/2024
Тепер можна оформлювати лише електронне пенсійне, без паперового аналога. Так ви отримаєте документ значно швидше й без поїздок до держустанов...
25/12/2024
Щорічно напередодні новорічних свят в Одесі збільшується кількість випадків самовільного вирубування хвойних насаджень. Вандали вирубують молоді сосни та ялинки для продажу...
25/12/2024
Для вивчення оновленого предмету в Одесі обладнали вісім осередків. Інтерактивний тир, медичні тренажери, протигази, макети озброєння — є все, щоб вчитель пояснював не «на пальцях»...
25/12/2024
В Україні збільшують ставки акцизного податку на тютюнові вироби...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.051