|
Лялькова вистава за українською народною казкою «Гуси-лебеді» (п’єса Галини Гусарової) увійшла до репертуару Одеського академічного театру ляльок.
Історія про відважну дівчинку Настуню, яка рятує свого маленького братика Іванка, викраденого з рідного дому шкідливими чарівними птахами, розказана трьома акторами живого плану, які час від часу беруть до рук лялькових персонажів. Анастасія Волошина, Анастасія Ігнатович та Артем Теляшенко перевтілюються то в братика та сестричку, то в хижих гусей, то в інших цікавих казкових істот, які допомагають Настуні врятувати малюка й повернути додому, до батька й матері.
За режисерським задумом студентки 4-го курсу факультету театрального мистецтва, кафедри театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Олександри Панфілової (це її дипломна вистава) допомагати діткам мають і маленькі глядачі. Адже ця вистава інтерактивна, і всі глядачі мають можливість підказати, аплодувати, тупотіти ногами у найбільш емоційні моменти.
Художниця-постановниця, заслужена діячка мистецтв України Світлана Прокоф’єва вирішила всі декорації та ляльок зробити якомога натуральнішими: світла соломка, таке саме дерево, зелень та квіточки під сонцем. Така сонячна атмосфера змінюється тривожною синьою темрявою, коли летять гуси-лебеді із страхітливим гелготінням. Композитор Роман Каралкін обрав за лейтмотив сільського побуту народну козацьку пісню «Ой на горі та й женці жнуть», а хореограф Діана Костика навчила гарно танцювати артистів, а вже в їхніх руках затанцювали й ляльки.
Найменшеньким глядачам казка дуже сподобалася, хоч автори вистави не надто спрощують театральні прийоми, серед яких є й маски, сплетені з соломки. Варто привітати театр і молоду режисерку з вельми вдалим твором.
Галина Мар’їна