За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Про дітей, для дітей

У чарівному світі музики та пісні

№39—40 (11383—11384) // 16 мая 2024 г.
У чарівному світі музики та пісні

Коли Лізі Калініній було всього чотири роки, вона дуже любила співати. Вона могла брати голосом незвичні для неї звуки, могла тягнути звук, і це приносило їй велике задоволення. На всіх святах у дитячому садочку і в школі охоче виступала. Її бабуся, яка й сама добре співала та прищепила любов до пісні онуці, привела її маленьку до вокальної студії «Пальміра» Центру дитячої та юнацької творчості «Самоцвіт». Так юна співачка потрапила до рук чудового педагога Марини Анатоліївни Зайцевої.

Діти з усього міста приїжджають на заняття в цю вокальну студію, де можна не тільки навчитися чудово співати, а й знайти друзів, поділитися думками про чарівний світ мистецтва, музики, співу, проаналізувати минулі виступи та обговорити майбутні пісенні конкурси та фестивалі. У вихованців Марини Зайцевої, які навчаються у колективі «Пальміра» протягом багатьох років, як правило, виробляється своя індивідуальна манера виконання, вони опановують професійні навички вокального мистецтва, у них немає страху сцени. Крім того, ансамблевий спів вчить дитину, як вести себе в соціумі, бути частиною колективу, прищеплює артистичність і виразність виконання. Виявляється, що необов’язково мати спеціальні природні вокальні дані. Системність та працьовитість, терпіння та зацікавленість, а також робота потрійного союзу «керівник-дитина-батько» можуть створити диво!

«Я закінчила музичну школу, педагогічний коледж та Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, — розповідає Марина Зайцева, — багато займалася, співала у хорі, виконувала сольні партії. Особливо люблю чудові мелодійні українські пісні, які посідають значне місце у нашому дитячому репертуарі. Ще у 2005 році я заснувала у дитячому центрі «Самоцвіт» вокальний колектив, якому у 2012 році було присвоєно звання зразкового. А 2020 року наш колектив став уже «Народним художнім колективом України». Я з гордістю можу сказати, що мою роботу високо оцінили, надавши звання «Кращий педагогічний працівник міста Одеси». Найголовніша моя мета — виявлення та підтримка юних талантів, розвиток їх творчих здібностей, популяризація української пісенної творчості. І в цьому сенс мого життя».

На багатьох пісенних заходах вихованці колективу займають призові місця. Ансамбль — учасник багатьох конкурсів та вокальних проєктів України. Це «Чорноморські ігри», «Молода Галичина», «Голос-діти», нацвідбір дитячого Євробачення, «Талановита країна без війни», «Сонце Music Time». Вихованці колективу брали участь у багатьох благодійних концертах у Румунії, Польщі, Болгарії, Нідерландах, Австрії, Франції, Чорногорії.

І батьки, і їхні діти знають, що спів благотворно впливає на дитячий організм, допомагає розвитку мови, розвиває музичне та образне мислення, музичну пам’ять. Доведено, що спів покращує роботу мозку та зміцнює нервову систему. Під час співу в організм надходить величезна кількість кисню, що дозволяє покращити кровообіг, нормалізувати серцебиття та артеріальний тиск. Поліпшується пам’ять, оскільки під час співу слід пам’ятати текст, ритм, мелодію, паузи. Крім того, і це важливо, при співі виробляються ендорфіни — гормони щастя!

Чимало випускників студії «Пальміра» пов’язали своє життя зі сценою, вокальним мистецтвом. Це Артур Свірський, Герда Нечипорук та Поліна Маковєєва — учні Одеського коледжу мистецтв імені К. Данькевича; Варвара Зайцева — студентка Київської академії музики імені Р. Глієра; Маргарита Халіна закінчила факультет музичного мистецтва Київського університету імені Б. Грінченка; Єлизавета Калініна є студенткою професійного музичного коледжу Сodarts Rotterdam; Дар’я Стовбір освоює нову спеціальність у Київській академії естрадно-циркового мистецтва. Юна випускниця студії Маргарита Черник успішно пройшла відбірковий кастинг та стала учасницею відомих одеських вистав «Потяг Одеса-мама» та «Тривога по-одеськи». Анастасія Небрачна, майстер «народного співу», протягом восьми років є переможцем різних вокальних конкурсів та проєктів України та Європи. Можливо, вихованці колективу «Пальміра» стануть у майбутньому елітою нашої вітчизняної культури.

Наталія Василівна Козаченко, директор Центру дитячої та юнацької творчості «Самоцвіт» з гордістю розповіла, що студія «Пальміра» бере участь у всіх міських, обласних, всеукраїнських та багатьох міжнародних конкурсах та фестивалях. Вже цього року на вокальних конкурсах у Трускавці Art-пост UA та у Києві Vocal season «Пальміра» гідно представила наше місто та здобула високі нагороди — Гран-прі та спеціальні призи.

Вокальний колектив «Пальміра» чекає на всіх дітей, які бажають навчитися гарно співати, опанувати навички сценічної культури!

Валентина КИСЕЛЬОВА



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
15/01/2025
Володимир Зеленський наступного вівторка, 21 січня, візьме участь у Всесвітньому економічному форумі, який пройде у швейцарському Давосі...
15/01/2025
Погода в Одесі 17—22 січня
08/01/2025
ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» завантажило перші у новому році 10 тис. тонн залізорудної сировини на експорт...
08/01/2025
Понад 11 мільйонів українців подали заявки на виплату тисячі гривень за програмою «Зимова єПідтримка». При цьому 8 мільйонів людей уже отримали ці гроші...
Все новости



Архив номеров
январь 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.041