За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

О детях, для детей

Подорож казковим світом ляльок

№65—66 (11305—11306) // 17 августа 2023 г.
Анатолій Лук’янченко демонструє розкішного кота

Один з головних напрямів діяльності благодійного фонду «Тримай» — допомога вимушеним переселенцям.

Вже більше року волонтери на чолі з Юлією Федоровою щонеділі проводять Дні підтримки переселенців, де відбувається багато цікавих подій. Нещодавно БФ розпочав новий безкоштовний проєкт, який покликаний познайомити переселенців з історичними пам’ятками Одеси, цікавими закладами тощо. Двічі на місяць їх запрошують на екскурсії містом. Цього разу місцем зустрічі став Одеський академічний театр ляльок — один з кращих культурних просторів не лише нашого міста, але й і всієї України.

Цікаву екскурсію театром провів завліт Юрій Ющенко. Гості дізналися про історію цього закладу, яка сягає далеких 1930-х років, про ініціатора створення та першого художнього керівника Євгенія Гіммельфарба, який ледь не півстоліття керував своїм дітищем (строк для цієї сфери фантастично великий!). Велику цікавість викликала лялька Буратіно, вона збереглася з однією з перших вистав. Навіть дорослі не могли втриматися від веселого споглядання себе у «Королівстві кривих дзеркал». Що ж казати про реакцію на розповідь-показ Анатолія Лук’янченка, артиста-ляльковода, провідного майстра сцени, який продемонстрував, як влаштовані ляльки, як ними керують під час вистави. Зокрема, виявилося, що видів театральних ляльок є багато. А коли майстер запропонував екскурсантам спробувати себе у ролі ляльководів, то загальному захопленню не було меж. Тут і батьки відчули себе дітьми!

Ю.Ющенко розповів також про плани керівництва Театру ляльок створити виставкову залу, камерну сцену «Мікроскоп», навіть джаз-клуб. Деяке здивування викликала купа старих дерев’яних стільців. Виявилося, що вони потрібні для створення нової вистави. Багато таких стільців передала Одеська кіностудія, але театр продовжує шукає їх, причому будь-якого стилю, в будь-якому стані, навіть поламані. Майстрів у колективі вистачає, усі ляльки та декорації виготовлять у самому театрі.

Надзвичайно цікавою та емоційно насиченою виявилась подорож Театром ляльок. Усі її учасники, як і керівництво фонду «Тримай», щиро вдячні театру за надану можливість поринути у світ чудес.

А на черзі — нові подорожі містом та знайомства з його пам’ятками.

Інна ІЩУК. Фото авторкиКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
19/06/2024
На 21 июня, согласно распоряжению председателя областного совета, назначена очередная сессия...
19/06/2024
Тривають ремонтні роботи в корпусі, де буде відкрито нове кардіологічне відділення, інформує прес-служба міськради...
19/06/2024
Европейский суд по правам человека 25 июня объявит вердикт Большой палаты суда по делу «Украина против России (по Крыму)»
19/06/2024
Ситуація в енергетиці примушує шукати всілякі шляхи вирішення проблеми постачання світла в домівки мешканців Одеської області. Так, в Ізмаїльскому районі замислилися про будівництво вітрових електростанцій...
Все новостиАрхив номеров
июнь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.036